אוניברסיטה מובילה בתחום - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוניברסיטה מובילה בתחום

isragal

Recommended Posts

שלום:)

אני כרגע לפני לימודים ומאוד מתלבט איפה כדאי ללמוד מדעי המחשב

ראיתי שמלא חברות מבקשות אוניברסיטה מובילה בתחום מזה אומר?

טכניון ברור, אבל מה עוד נחשב אני כרגע מתלבט אם כדאי לשפר מעט בגרויות יש לי ממש כמה נקודות חסרות כדי להתקבל לתל אביב

או ללכת לבן גוריון? מה יותר נחשב? ויש לדעתכם עוד מקום שכדאי לשקול?

תודה:)

עריכה: תודה על הטיפים:) יש לי עוד שאלה

יש איזה מרכז הייטק ליד בן גוריון? מישהו למד שמה?

קראתי שיש שמה מרכז הייטק ענק שכבר מתחיל להיות מאוכלס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני למדתי בת"א,

חבר שלי למד בבן גוריון

בגדול - ת"א היא אחת האונ' הנחשבות בעולם בתחום מדעי המחשב בגלל כמות ואיכות החוקרים ( = מרצים) שפועלים בתחום במסגרתה

ממה שהבנתי, היא שניה רק למכון וייצמן ב-"שם" שיש לה

העברית והטכניון הן הבאות בתור (הן עולות על ת"א בתחומים מדעיים אחרים),

ולבסוף בן גוריון

היתרון המרכזי בבן גוריון הוא ההווי, האווירה הסטודנטיאלית, וכו'

אם זה שיקול מרכזי עבורך, ממליץ בחום על בן גוריון

אם השיקול העיקרי שלך הוא פוטנציאל לקריירה אקדמית בתחום (בין אם בארץ ובין אם בחו"ל), ת"א עדיפה

מבחינת הבדלים בפועל בתוכניות הלימודים -

קשה לי להגיד לך

התרשמתי שבין האוניברסיטאות יש הבדלים שונים שבאים לידי ביטוי בקורסים שונים: לפעמים קורס באונ' ספציפית הוא "נחשב" יותר (בד"כ אומר שהוא קשה יותר או שהמרצה שלו הוא יותר טוב/מוכשר/מוביל-בתחומו) וקורס אחר - דווקא הפוך. יש אוניברסיטאות שבוחרות ללמד תחום מסויים באופן קליל/מצומצם יותר, וכאלה שבוחרות דווקא להרחיב ואפילו מפצלות קורס (שבאונ' אחרות הוא יחיד) לשני קורסים נפרדים

אין שום מגמה אחידה

בכל מקרה, עכשיו אני רואה שהזכרת את המילה "חברות", אז לצורך תעסוקה, תואר במדמ"ח בכל אחת מהן יהיה מספיק

קשה לי להאמין שמעסיק כלשהו יתייחס אליך אחרת כי למדת בבן גוריון במקום ת"א

על סמך מה אני אומר זאת? חבר שלי עבד ב- ואחר כך עבר לעבוד ב- אחרי התואר

כמו כן, החברה שלי עצמה מלאה באנשים שעשו תארים בכל מיני מקומות שונים ומשונים, חלקם אפילו במכללות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוציא תואר באחת המוסדות האלה בציון טוב ותהיה מסודר (מסודר = תוזמן לראיונות).

ברגע ש-X מועמדים הגיעו לשלב ראיון העבודה (כלומר אחרי סינון קורות החיים) הדבר היחיד שיקבע הוא איך תצא בראיון.

מעבר לזה תבחר את המוסד מבין אלה על פי:

-מה שאתה מתקבל אליו

-נוחיות (אם למשל אתה גר בירושלים אז העברית זה הגיוני)

אגב, גם באוניברסיטה העברית יש אווירה סטודנטיאלית מצוינת. חלק גדול מהסטודנטים מגיעים מחוץ לעיר וגרים במעונות \ שוכרים דירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, גם באוניברסיטה העברית יש אווירה סטודנטיאלית מצוינת. חלק גדול מהסטודנטים מגיעים מחוץ לעיר וגרים במעונות \ שוכרים דירות.

זה נכון,

יש לי חבר שלמד גם שם

אבל זה לא משתווה למה שיש בבאר שבע

שם באמת אנשים תקועים באמצע NOWHERE ונאלצים לבלות אחד עם השני :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור מישהו שלומד מדעי המחשב לתואר ראשון בעברית ויש לי גם הרבה חברים שלומדים בכל שאר המוסדות (ת"א, טכניון, בן גוריון) תעשה לעצמך טובה, לך לבן גוריון. אתה לא תצטער.

ההייטק בב"ש כיום בתנופה. לדעתי מחכה לב"ש עתיד הייטק מזהיר שאולי אף עשוי לעקוף את מה שהולך במרכז.

יותר ויותר חברות מגיעות לב"ש כל יום וזה שיקול חשוב כשאתה בא ללמוד שם ובשנים המתקדמות של התואר שלך אתה אולי תרצה לעבוד במשרת סטודנט באחת מהן ולצבור נסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד יתרון של בן גוריון זה שגם המחיה זולה יותר

כדי ללמוד בת"א ולגור במרחק סביר צריך לשלם OVERHEAD לא קטן...

אני אישית אגב הלכתי לת"א כי כשהתחלתי ללמוד כבר עבדתי בחברה שנמצאת בנתניה, כך שזה היה לי יותר נוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדירוגים האלה לא שווים כלום.

בין השאר מה שמשפיע על הדירוג שם הוא מספר הסטודנטים, שטח האוניברסיטה, תקציבים.

דברים שגם לא קשורים לאיכות ההוראה והסטודנטים וגם דברים שאוניברסיטאות בארץ לא יכולים להתחרות איתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדירוגים האלה לא שווים כלום.

בין השאר מה שמשפיע על הדירוג שם הוא מספר הסטודנטים, שטח האוניברסיטה, תקציבים.

דברים שגם לא קשורים לאיכות ההוראה והסטודנטים וגם דברים שאוניברסיטאות בארץ לא יכולים להתחרות איתם.

הדירוגים האלה שווים יותר מ"חבר של בן דוד שלי למד בטיזינבי והיום הוא מנהל של מייקרוסופט".

http://www.shanghairanking.com/ARWU-SUBJECT-Methodology-2013.html

יש כמה דירוגים לאוניברסיטאות - דירוג שנחאי הוא אחד מהם. בכל דירוג האוניברסיטאות זזות, אבל אוניברסיטה טובה נשארת במקום טוב ללא תלות בדירוג. מי שרוצה להסתמך על דירוגים כדי לבחור מוסד לימודים, יכול להיכנס למתולוגיה של כל אחד מהם ולהחליט איזו מהן נראת לו הכי נכונה. מי שמעדיף להסתמך על מה שהוא שמע מחבר של חבר, או מ-20 חברים של חברים, בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזירה המקומית מספיק שתשאל כל מעסיק בתחום והוא ישים בשורה אחת את בן גוריון, ת"א, העברית והטכניון.

בזירה הבין לאומית אולי מכון וייצמן יצלצל למישהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...