בעיה חשבונית - פירוק לגורמים - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה חשבונית - פירוק לגורמים

FireStar

Recommended Posts

תשמע Holy, זה לפי דעתי הפיתרון הנכון. מה הקשר לאלגוריתמים?

תאמין לי שאין לי מושג...או למישהו בכיתה או למרצה עצמו בכלל... ;) הוא סתם אוהב לקשקש כל השיעור ולהעלות לכולם את העצבים ולהוציא להם את המיץ עם כל השטויות שלו.

בכל אופן זה היה כדי לתת רקע כללי על בעיות אלגוריתמיות שנצטרך לפתור ולתכנת ב ++C במהלך הקורס. ואם זה יהיה כל ככה הקורס, אז רק שאלוהים יעזור לנו. זה בסך הכל שיעור שני שלי איתו בסמסטר הזה, ככה שיהיו בטח עוד שטויות ואיכשהו זה אמור להתחבר לאלגוריתמים.

בכל מקרה הפתרון המתוחכם שלך נראה מפוצץ, אבל רק תוכל להסביר לי קצת מזה בדיוק ה-i ומאיפה הקרצת אותו?

oMer_Hasarut , מצטער שלא שמתי לב לפיתרון שלך מקודם. קבל חח עצבני ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i=sqrt(-1)

זה מספרים קומפלקסיים, אתה לא רוצה לדעת מה זה :)

נגיד יש לך משוואה x^2+1=0 אז לפי ידעותך עד היום למשוואה אין פתרון, אבל בעצם i ומינוס i פותרים את המשואה הזאת

כלומר

x^2+1=(x+i)(x-i)

זה חומר של כיתה י"א-י"ב אם אני לא טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i = imaginary

אם עד היום חשבת על פונקציה ריבועית שיש לה רק עד שתי נקודות חיכוך עם ציר X אז נחש מה יש יותר

וגם כאשר כביכול אין פיתרון (האות פי לא פיי) אז יש פיתרון בתחום המספרים הדמיוניים(לא הממשיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עד היום חשבת על פונקציה ריבועית שיש לה רק עד שתי נקודות חיכוך עם ציר X אז נחש מה יש יותר

וגם כאשר כביכול אין פיתרון (האות פי לא פיי) אז יש פיתרון בתחום המספרים הדמיוניים(לא הממשיים)

ממש לא, אין לפונקציה ריבועית יותר משתי נקודות חיתוך עם ציר X, יש לה לכל היותר 2 נקודות.

והמספרים המרוכבים מהווים מישור, לא תחום.

אבל כל זה לא נראה לי ממש שייך לדיון ועוזר למישהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא, אין לפונקציה ריבועית יותר משתי נקודות חיתוך עם ציר X, יש לה לכל היותר 2 נקודות.

והמספרים המרוכבים מהווים מישור, לא תחום.

נכון!

זה המשפט היסודי של האלגברה, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Holy מה שאתה מדבר עליו זה החומר של י"ב (אני עכשיו לומד אותו) אצלנו קוראים לו מספרים מרוכבים (אני יודע שקומפלקסים ומרוכבים זה אותו דבר, אבל יותר טוב לאוזן לשמוע מספרים מרוכבים ;D).

אני אשמח לעוד חידות, אני אוהב חידות מתמטיות.

אני אתן חידה (שמי שמכיר שלא יגלה!!! שיתן לאחרים לשבור את הראש):

יש 12 מטבעות, אחד מהם מזויף, כל המטבעות שוקלים אותו דבר חוץ מהמזויף (לא ידוע אם הוא קל יותר או כבד יותר).

בעזרת מאזניים יש למצוא את המזויף ב-3 שקילות.

בהצלחה (דרך אגב אני לא הצלחתי לפתור וגילו לי, אז זה די הרס, לכן מי שמכיר את החידה שלא יגלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשפט היסודי של האגלברה פחות או יותר אומר שלכל פולינום מסדר n (כלומר החזקה הגבוה ביותר שלו היא n) יש בדיוק n פתרונות בתחום הקומפלקסי.

מאפשר אפשר להסיק די מיידית שלפולינום מסדר n יש לכל היותר n פתרונות בתחום הממשי, ולכן הוא חותך את ציר x לכל היותר n פעמים בתחום הממשי.

החידה של השקילה הופיע פה לפני חצי שנה בערך, אני עדיין זוכר את זה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה בעסה שהחידה כבר הופיעה :-\ פאשלה שלי

דרך אגב, הצלחת לפתור אותה לבד?

סליחה על הבורות (או שאתה מפגין שלא מתאימה פה לרוב האנשים, אפילו אם הם ב-5 יחידות) אבל מה זה פלינום.

בעצם אני סתם מטריח אותך לתת לי הסבר, אני אחפש באינטרנט.

בבקשה בפעם הבאה שאתה מדבר על מושג כלשהו תן גם הסבר מהו ::)

וואי איזה חיה ענקית מעכתי עכשיו על הקיר, אם יש משהו רע בקיץ זה החרקים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...