מגן חשמל - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מגן חשמל

Adun

Recommended Posts

סורי אם זה לא הכי קשור לפורום, אבל זה ניראה הכי קרוב לשאלה שלי.

האם כדי לקנות מגן שקע למחשב, מחשש לברקים, קפיצת מתח וכו? והאם יש צורך במגן ייעודי למחשב או כל אחד שהוא מגן שקע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חשבתי לקנות מגן ברקים לטלויזיה חדשה שקניתי. אבל אז נזכרתי שקראתי משהו בעניין שזה שטויות ואם ברק פוגע בחשמל אז לא המגן ברקים זה מה שיציל. מה ששיכנע אותי סופית לא לקנות זאת "האחריות" שחלק מיצרני מגני הברקים נותנים. אם המגן ברקים נשרף/מתקלקל, הם יחזירו לך את הכסף של מגן הברקים. כלומר, אם חיברת של 5000 שקל למגן של 100 שקל וזה האחרון נכשל במשימה להגן, אז יחזירו לך את ה 100 שקל של המגן. באמת תודה שאתם כל כך בטוחים במוצר שלכם שהאחריות שלכם מכסה רק את המכשיר ולא את המערכות היקרות הרבה יותר שהוא אמור להגן עליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגן ברקים לא הולך להגן מברקים או נחשולי מתח משמעותיים. בשביל הגנה (לא מושלמת, אבל טובה) מברקים יש צורך ב online UPS - בדרך כלל משקיעים בזה רק לשרתים וכדומה. קיימות גם הגנות גבוהות יותר מ online UPS שנותנות הגנה מוחלטת מפגיעת ברק ישירה, אבל הן לא קופסה שניתן לחבר לקנות ולחבר לשקע אלא ממש מערכות בבניין

מגן שקע או UPS בסיסי טובים אמורים להכיל הגנות מנפילות מתח מהירות או ממתח גבוה/נמוך. הגנות אלה לא קשורות לברקים (לפחות לא ישירות) אלא לתופעות אחרות כמו נפילות מתח, מתח גבוה/נמוך וכו'. אלה דברים שלפעמים קורים, לפעמים יכולים לגרום לנזק ומגן/UPS טוב יכול להגן מהם ברמת הגנה דיי גבוהה

אני לא משתמש במגינים, אלא פס שקעים פשוט אם מפסק. כשאני לא נמצא על המחשב אני מכבה את המפסק - לפחות חלק מהזמן לא יכול לקרות למחשב כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...