stereo preamp based on NE5523 \ Tl072 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

stereo preamp based on NE5523 \ Tl072

Yehudaa

Recommended Posts

לאחרונה התייעצתי בפורום DIY AUDIO לגבי בניית קדם מגבר (STAGE LINE )

שאותו אני אשתול במגבר שלי .

יהיה בו IC SOCKET שבוא אוכל לנסות את שתי המגברי שרת שברשותי NE5532 \ TL072

לאחר לא מעט תגובות זה המעגל שיצא

אבל הם אמרו כמה דברים :

1. ה 5532 יהיה עדיף על ה TL072

2. עדיף קדם INVERTING (צריך שתי שלבים בשביל שהסיגנל " יתיישר " ) על פני NON INVERTING

מה אתם אומרים על המעגל שיצא? למישהו יש גירסא של INVERTING בדוקה ומנוסה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. מה שונה בסכימה הזו ממליון סכימות זהות לחלוטין שאפשר למצוא בכל פורום אלקטרוניקה? אני לא אומר את זה בכוונה רעה חס וחלילה, סך הכל מציין שאין פה שום דבר יוצא דופן והכל כבר נבנה אינספור פעמים בעבר.

ב. לגבי המבנה המהפך, יש גם מספיק דברים כאלה ברשת. אני כבר לא זוכר מה טענו שהיתרונות של זה בשביל אודיו, אבל נדמה לי שהכוונה של זה הייתה לשמור את הכניסות למגבר השרת במתח DC קבוע, ואז אין כמעט השפעה של ה-CMRR של המגבר כי המתח CM בכניסה כמעט ולא משתנה. השאלה היותר מעניינת (לדעתי), היא האם זה בכלל משתלם כשאתה לוקח בחשבון שכשיש לך 2 דרגות יש תוספת של הרעש\שגיאות שלהן, ושזה מוסיף לך העמסה בכניסה כיוון שאתה נכנס לרשת המשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא יוצאת דופן פשוט יש בה כמה דברים קטנים שיבטיחו עבודה תקינה כמו סינון תדרים מה שלא עושים בכל המעגלים המפורסמים .

תראה לצערי אני לא בעל ידע גדול באלקטרוניקה אני די חובבן ואני צריך את ההכוונות האלה כדי שלא יהיה לי בעיות בהרכבה .

הקדם מגבר במגבר שלי נהרס ואני צריך לשתול במקומו אחד אחר , והייתי רוצה להתייעץ על אופיו בשביל שיעבוד בצורה טובה ולא יהיו לי בעיות .

צירפתי תמונה של דוגמא של קדם מגבר INVERTING

הייתי בונה אותו אבל הוא עושה שימוש בקבלים לא סטנדרטים שיהיה לי קשה מאיפה לקנות .

יש לך במקרה דוגמא לקדם כזה שאמור לעבוד טוב ?

עשיתי חיפוש לא מעט והיה קשה לי למצוא דוגמאות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשרטוט שצירפת אני רואה רק קבלים סטנדרטים.

מסכים לגמרי.

אני גם לא רואה סיבה לכל כך הרבה רכיבים במגבר הזה. נראה לי שאפשר בקלות להעיף חלק מהם וכנראה שמדובר על מגבר עם פילטר כלשהו במקרה הזה. אני הייתי דוחף את ההגבר בדרגה הראשונה, ולא בדרגה השנייה, אחרת אתה הרבה יותר רגיש לרעש של המגבר השני. אני גם לא רואה צורך ב-C3, מספיק שחוסמים DC בכניסה, המגברי שרת של ימינו מספיק מדויקים ויש להם זרם כניסה מספיק נמוך כדי ששגיאת ה-DC לא תהייה משמעותית למגבר .

אגב, למה לא לתקן את הקדם במגבר הנוכחי שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר מקרה אבוד בגלל חוסר ניסיון וקלות ראש , התעסקתי איתו יותר מדי עד שאין סכוי שיחזור לפעולה תקינה .

מה גם הוא לא היה משהו משובח . הוא היה מבוסס מגבר שרת פריהיסטורי BA312 .

כאשר מגבר שרת מודרני יהיה פי אלף יותר טוב ממנו .

הראיתי למישהו מבין ענין את הדוגמא הזאת והוא אמר לי שהקדם הזה עושה הגברה לנמוכים ולגבוהים והוא לא שטוח .

צריך לעלות את זה ל LTSPICE כדי לוודא את זה יותר מאוחר אעשה את זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכנראה שמדובר על מגבר עם פילטר כלשהו במקרה הזה.
;)

אין מה לשים בספייס, תבנה מגבר מהפך, שתי דרגות, תעביר את ההגבר כך שיישב לפחות בחלקו בדרגה הראשונה (אפילו עדיף רובו של ההגבר בדרגה הראשונה), וזהו. אל תהפוך עכבר להר, אין פה בכלל מה לחשוב כשמדובר על מעגלים כל כך פשוטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניתי את המעגל בהודעה הראשונה עם קצת שינויים קטנים וזניחים בגלל אילוצים של רכיבים .

יש שם SOCKET ניסיתי קצת את ה 5532 עכשיו אני מנסה את ה TL072

אז אתה אומר אנטולי שתי דרגות בלי הרבה תיחכומים .

נגיד המהפך הראשון יהיה X3.5 והשני יהיה X1.4

איך אני אעשה פילטר לסינון תדרים ? כמו במעגל בהודעה הראשונה בכניסה ?

אתה חושב שיהיה צורך לשים קבל צמוד לנגד פידבק או שאין צורך בזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להוסיף פילטר בכניסה, אין עם זה בעיה.

לגבי קבל צימוד, לדעתי זה לא מזיק לעשות את זה, רק תדאג לשים קבל מספיק גדול. הסיבה שכדאי לשים קבל צימוד היא כי אי אפשר לדעת האם במקור שלך יש שגיאת DC משמעותית או לא. הסיבה שכדאי לשים קבל מספיק גדול היא כי אם במקור שלך כבר יש קבל צימוד אז בעצם יהיו 2 קבלים בטור ואז הקיבול השקול קטן וזה מפלטר כבר בתדרים גבוהים יותר ממה שאתה מצפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...