"וואלה!" מתכננת להפיץ את כתובות המייל של האנשים שנרשמו אליה - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"וואלה!" מתכננת להפיץ את כתובות המייל של האנשים שנרשמו אליה

Milford Cubicle

Recommended Posts

כל העניין הזוי לא בטוח שהבנתי נכון

מי לעזאזל ירצה לעבור על רשימת אימיילים ולבחור לו אימייל קיים ולהגיד וואלה מתחשק לי להשתמש בזה במקום לפתוח לעצמי חדש

לא שמעתי על דבר כזה בחיים

המהלך נשמע יותר כמו איזה איום חצי אלים שאומר מבינים שלא נכנסתם כבר שנתיים לחשבון ולא אכפת לכם

אבל עדיף שתכנסו כי נפרסם את כל המידע שלכם ומישהו אחר יהיה יכול להשתמש באימייל המדוייק שהיה פעם ברשותכם (??? הזוי אם זה באמת מה שאומרים פה) וכדאי לכם לעשות מהלך אקטיבי על מנת למנוע את התרחיש הזה

אולי הם ממש אבל ממש זקוקים למשתמשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת אחד הדברים הכי הזויים ששמעתי.

1) לא נראה לי שיש פגיעה בפרטיות, כי כתובת דוא"ל היא סתם מחרוזת של תווים. מזה שיפרסמו את המחרוזת של הכתובת אפשר יהיה רק לדעת שפעם היה מישהו שפתח תיבה בwalla עם השם הזה. זה לא אומר יותר מזה שככל הנראה קיים או היה קיים פעם בן-אדם עם השם הזה. זה לא חושף שום פרט על אותו אדם.

2) הדבר היחיד שאולי כן - זה שאם מדובר בשם לא נפוץ - אז סביר להניח שאנשים שממילא מכירים את האדם או את שמו, יוכלו להסיק מכך שאותו אדם פעם החזיק בחשבון walla, ושאותו חשבון בוודאות כבר לא פעיל ולא קיים. מה אפשר לעשות עם המידע הזה?

3) אולי מישהו יחשוב לשלוח ספאם כאילו מהחשבון הזה לאנשים שאולי יחשבו שזה מגיע מאותו אדם, ואז אולי יתייחסו לזה בצורה מסוימת. הרבה "אולי", וגם איך תדע למי לשלוח את הספאם? הרי אין לך את רשימת אנשי הקשר של החשבון. בקיצור, לי לא ברור מה אפשר לעשות עם המידע הזה, אבל אולי מישהו יחשוב על משהו יצירתי.

4) באמת לא ברור מה זה נותן להם. מי באמת הולך לעבור על רשימת כתובות? הרי גם ככה אתה יכול לבחור איזו כתובת שבא לך, והמערכת כבר תגיד לך האם הכתובת בשימוש או לא. בקיצור - פרסום רשימה כזו לא נותן לאף אחד שום מידע שאי-אפשר לקבל פשוט מנסיון ליצור חשבון.

5) כל מה שהיו צריכים לכתוב זה ש"החשבון יימחק והכתובת תהיה זמינה לכל מי שיחפוץ בכך". ייתכן שניסחו כמו שניסחו בכוונה כדי להלחיץ/לבלבל, אבל יותר סביר שפשוט ניסח את זה אידיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

qttp

מה אפשר לעשות עם אימייל?

לדוגמא מהאימייל שצויין פה בפוסט עצמו מצאתי התאמה בגוגל של תוצאה מ 2008 שמעידה על נטיה מינית מסויימת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) לא נראה לי שיש פגיעה בפרטיות, כי כתובת דוא"ל היא סתם מחרוזת של תווים. מזה שיפרסמו את המחרוזת של הכתובת אפשר יהיה רק לדעת שפעם היה מישהו שפתח תיבה בwalla עם השם הזה. זה לא אומר יותר מזה שככל הנראה קיים או היה קיים פעם בן-אדם עם השם הזה. זה לא חושף שום פרט על אותו אדם.

בטח שזה חושף - אם הכתובת היתה בשימוש, סביר שהיא תופיע בגוגל בכל מיני מקומות וחיפוש שלה יוביל לפרטי האדם שמאחוריה.

מעבר לזה, אנשים יוכלו להשתלט על כתובות קיימות ולבצע שיחזורי סיסמה לאתרים שהמשתמש נרשם אליהם באמצעות הכתובת הזאת.

אולי הדוגמה הכי רלוונטית היא באופן טבעי - .

זה אפילו מאוד פשוט: בתיבת החיפוש בפייסבוק אפשר לבצע חיפוש לפי כתובת אימייל.

זה מיד חושף את הפרטים של שעומד מאחורי הכתובת הזאת, וכאמור מאפשר לכל מי שרוצה לחטוף לו את החשבון באמצעות תהליך פשוט של שחזור סיסמה.

למעשה, אפשר לעשות את זה אפילו אוטומטית באמצעות שיקח את כל רשימת הכתובות ויחפש להן התאמות בפייסבוק. ברגע שיש את הרשימה עם ההתאמות, כל החשבונות האלה יוכלו להיפרץ תוך דקות.

haha! אני ארשם בכתובת שלך עומרי חח.

אתה תקוע עם וואלה לנצח עכשיו. :cool2:

אני אפילו לא זוכר מתי בכלל פתחתי את התיבה הזאת ולמה.. לדעתי מדובר על מעל 10 שנים, "מעל שנתיים" זה אנדרסטייטמנט..

לצורך העניין כתובת הגיבוי שאליה נשלח האימייל הזה היתה ב-hwzone, מה שאומר שהחשבון הזה בסבירות מאוד גבוהה נפתח עוד לפני ש- היה בכלל קיים.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם מפרסמים רשימה אז אפשר לחפש בה כתובות של ארגונים ואנשי מקצוע ולהתחזות אליהם.

נדפק להם השכל לגמרי...

למה צריך לפרסם רשימה? למי זה עוזר?

שיפרסמו שהם מחקו 99% מהשמות משתמש שלהם (כי מי לעזעזעל משתמש בוואלה בימינו, חוץ מסבתא של סבתא שלי) ושכל מי שפעם רצה משתמש והיה תפוס ינסה שוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שזה חושף - אם הכתובת היתה בשימוש, סביר שהיא תופיע בגוגל בכל מיני מקומות וחיפוש שלה יוביל לפרטי האדם שמאחוריה.
אבל מה זה ייתן לך? אני רואה אחד משני מצבים: או שאתה מכיר כבר את האדם שאת פרטיו אתה רוצה - אז אפשר לבצע חיפוש פשוט לפי שם, או שאתה ציד אקראי, ואז אפשר לחפש גם כתובות דוא"ל אקראיות.
מעבר לזה, אנשים יוכלו להשתלט על כתובות קיימות ולבצע שיחזורי סיסמה לאתרים שהמשתמש נרשם אליהם באמצעות הכתובת הזאת.
זו אכן נקודה מעניינת שלא חשבתי עליה.

בכל אופן, כאמור, בלי שום קשר - אין שום סיבה הגיונית ולדעתי גם אין להם שום זכות לפרסם רשימה כזו. מישהו מתנדב לפנות אליהם בפנייה זועמת? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...