קבוצתית של מטענים לפלאפון - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבוצתית של מטענים לפלאפון

arik100

Recommended Posts

למה שלא תקנה את המטען של סאמסונג מKSP?

בכל מקרה אני פעם קניתי את זה:

http://www.ebay.com/itm/NEW-YOOPOO-Four-4-USB-Power-Adapter-Charger-EU-for-i-Pad-Shuffle-Mobile-5V-2A-W-/161234215259?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item258a4ee15b

זה כנראה rebranded של ioncell מכאן:

http://www.lygte-info.dk/info/usbPowerSupplyTest%20UK.html

הבעיה עם הioncell שכנראה שיש לו חיקויים וקשה לדעת מה אתה מקבל.

עובד מצויין כבר שנתיים אבל לא אצלי. מכרתי אותו למישהו שהיה צריך.

הוא די גדול.

יש לי בבית גם את המטען GP 2.1 דואל פורט שנמכר בKSP, גם עובד סבבה, נראה שהוא איכותי, והמכשיר הכי כבד אצלי זה נקסוס 5 שמושך בערך 1.5A והוא עומד בזה.

המטענים בKSP הם די טובים.

בכללי לא הזדקקתי למטענים, המטענים המקוריים שמגיעים עם המכשירים מספקים לי, יש לי כמה של אפל וכמה של , אני משתמש בהם בראש שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמיתיים לגמרי. הטעינה מהירה מאוד, המתח כנראה יציב (אין שום השפעה על הטאץ') ובהיעדר מד מתח, ביצעתי בדיקה עם משקל גרמים (יש לי מטען כזה מקורי בודאות) - המשקל זהה.

אולי בדיקה עם Battery monitor כלשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדיקה לזרם שהוא יכול להוציא היא מהירות הטעינה, וכמה הוא מתחמם תוך כדיי

הבדיקה לאמינות/בטיחות היא לפרק אחד ולהציץ פנימה. נראה מורכב על מכונה או על ידי ילדים סיניים ? איזה רכיבים יש שם ? יש מרחק כראוי בין ה 240V והיציאה של ה וכו' ? יש פיוז ?.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא היתה המלצה שלי, נראה לי של Chevy

בגדול כל מה שאינו גנרי אמור להיות טוב יותר. השאלה אם זה אמיתי או חיקוי.... כיאלו דיי, יצא לי כבר למצוא חיקויים (מושקעים !) של דברים כמו סטרטרים למנורות פלורסצנט (רכיב שעולה 3 ש"ח מקורי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מטען אבל קשור.

היום קיבלתי את הכבל הזה:

http://www.ebay.com/itm/131347996108?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

קשה למצוא כבלים איכותיים.

יש לי נקסוס 5 ועד היום כל כבל שניסיתי חוץ מהמקורי הטעין לאט. (אני משתמש בcurrent widget כדי לדעת)

אני לא בטוח שזה בהכרח קשור לאיכות של הכבל או ליכולת שלו להעביר זרם מסויים, אני חושב שזה אולי קשור למבנה שלו, או יותר נכון לסידור של הפינים, כנראה יש קיצור בין שני פינים מסויימים שגורר הטענה מהירה.

אני חושב ככה כי יש לי כבל שמעביר 1.5A למכשיר מסויים אבל מטעין לאט את הנקסוס, ככה שהכבל מסוגל אבל משהוא בדרך לא מסתדר.

בכל מקרה, הכבל שקיבלתי היום מטעין מהר מו המקורי, מרגיש איכותי ועבה.

הזמנתי גם את זה למשל:

http://www.ebay.com/itm/181095048890?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

עבה מאוד ואיכותי אבל עדיין מטעין לאט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשור ישירות להתנגדות הכבל....

אם הוא מטעין בזרם נמוך כבר כשהוא חדש - עובי החוטים (דקים מידי) או איכות המתכת ממנה הם עשויים (נחושת "מדוללת" במתכות אחרות שמוליכות חשמל פחות טוב)

אם הוא מטעין בהתחלה בסדר ואז נהרס - אולי איכות הציפוי על המוליכים בתקעים (אם אין ציפוי טוב השטח החיצוני שלהם מקבל אם הזמן שכבה של קורוזיה שיש לה התנגדות גבוהה), אולי החוטים בפנים נקרעים בהדרגה ונשארים פחות ופחות סיבים שעדיין מעבירים את הזרם

העובי החיצוני של הכבל לפעמים כן סימן לאיכות, אבל הסינים כבר יודעים את זה לכן הם לפעמים כן מייצרים כבל עבה שכמעט כל הנפח שלו הוא פלסטיק... הדרך שבה אני מנסה לזהות כבלים טובים או לא היא לפי ההרגשה כשמכופפים אותם - כבל שכולו פלסטיק או שמכיל פלדה במקום נחושת מרגיש קצת "משונה", יש הבדל בגמישות בינו לכבל נורמלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע למה שרשמת אבל... איך תסביר את זה:

יש לי כבל שמטעין את הנקסוס בזרם של כ500MA

מצד שני אם אני מחבר את הכבל הזה למטען אלחוטי אז הנקסוס מקבל 800MA, אם תיקח בחשבון את איבוד האנרגיה בגלל ההטענה האלחוטית אז אנחנו מדברים על 1A+ (על המטען האלחוטי כתוב input 5V 1500ma)

המקור 5V הוא אותו מקור, המטען האלחוטי מתחבר למטען של הנקסוס שמדורג כ1.2A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כבל שיש לו התנגדות נופל מתח, לא זרם. הזרם שנכנס שווה לזרם שיוצא. כלומר : נניח שהמטען מוציא 5V 800mA, הנקסוס יכול למשל לקבל 4.8V 800mA. בצד של הסוללה, בשביל לדחוף לתוך הסוללה זרם גבוה יותר צריך מתח גבוה יותר - ולכן ה 5V או 4.8V יכולים להביא להבדל גדול בזרם הטעינה שיתקבל

הבדל קטן ב "5V" שהמטענים מוציאים (אוליי אחד מהם מוציא 5.2 ולא 5 ?) יכול לפצות במידה מסויימת על מה שנופל על הכבל, וכך להביא לטעינה מהירה יותר על אותו כבל

חוצמזה, 500mA ספציפית זה לא סתם מספר מקרי. כשהזרם הוא 500mA קיימת אפשרות נוספת : לפי התקן של , פורט של מחשב מוציא 500mA. אם הנקסוס לא מזהה את המטען כמטען (אוליי בגלל שאין בו חיבור בין חוטי ה data שהוא סימן ההיכר של מטען), הנקסוס עצמו יכול להגביל את הזרם ל 500mA ליתר ביטחון (למקרה שהוא מחובר למחשב ולא למטען). יכול להיות כמובן שהוא כן מזהה מטען ו 500mA התקבלו במקרה בגלל התנגדות הכבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקסוס מזהה את המקור כAC ולא כUSB אז אני לא חושב שזה העניין.

ועדיין לא מסתדר לי...

אני מדגיש שוב, המטען האלחוטי והנקסוס מחוברים לאותו מטען בקיר.

פעם אחת הנקסוס מחובר ישירות למטען בקיר ע"י הכבל, ופעם אחרת הנקסוס מחובר למטען האלחוטי שמחובר לאותו מטען בדיוק שקודם חובר ישירות לנקסוס באמצעות אותו כבל. כלומר כל הגורמים זהים חוץ מהמטען האלחוטי שנוסף לנו באמצע.

כלומר המקור של המתח הוא זהה, ככה שאין הבדל במקור, אין הבדל קטן במתח של המטענים כי זה אותו מטען. הנקודה שכשאר מדובר במטען האלחוטי ישנו שלב נוסף אבל המטען האלחוטי לא יכול להוסיף אנגריה משומקום.

כלומר אם המטען האלחוטי מוציא מתח גבוה יותר אז הזרם חייב לרדת לא?

עכשיו אם בקצה של הכבל מתקבל נניח 5V ו1A כלומר 5W, אז איך זה שעם אותו כבל מתקבל 7W+ כאשר עוברים דרך המטען האלחוטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרויות :

1

המטען האלחוטי יכול לעשות המרה - לקבל מתח נמוך ולהוציא מתח גבוה יותר, נכון - על חשבון זרם. נניח שהמטען האלחוטי מצליח למשוך מהמטען בקיר את ה 2A שהנקסוס לא מצליח (אולי תוך כדיי שהוא מושך את המתח למטה ל 4V ופחות אפילו), ואז מוציא לנקסוס רק 1500mA אבל במתח גבוה יותר

מהקיר למטען האלחוטי : 4V * 2A = 8W

מהמטען האלחוטי לנקסוס : 5.1V * 1.5A = 7.65W

(האם המטען בקיר מתחמם יותר כשהוא מחובר דרך המטען האלחוטי ?)

2

המטען האלחוטי לא נטען אלא נפרק תוך כדיי, כלומר שתיהם מעבירים אנרגיה לנקסוס - ואז כשאתה מנתק את הנקסוס ומשאיר את 2 המטענים מחוברים הוא נטען מחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר נראלי משהוא בסגנון האופציה הראשונה, למטען האלחוטי אין ממש אופציה להיטען.

לדעתי המטען האלחוטי מושך יותר זרם מאשר הנקסוס.

אני מניח שהמטען בקיר מתחמם יותר עם המטען האלחוטי, בסופו של דבר מתקבל יותר W , אבל לא ניסיתי לבדוק וגם הוא באופן כללי לא מתחמם הרבה אז קשה לדעת.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...