ssd, מחשב ישן ומה שביניהם - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ssd, מחשב ישן ומה שביניהם

Cosmosis

Recommended Posts

אהלן חברים.

זה יהיה קצת ארוך, חייב את עזרתכם.

יש לי את המחשב הבא: (מחשב שנקנה ב2009-2010)

מעבד: intel penium E5200 dual-

לוח אם: MSI 2A78H, צ'יפסט: אינטל P35/G33/G31

זיכרון ראם: 2GB (משדרג ל - 4 ג'יגה - המערכת לא תומכת ביותר מ 4 ג'יגה)

ביוס: Phoenix Technologies

עד לכאן, סבבה. לאחרונה חווה בעיות איטיות בעליית הווינדוס, פתיחת חלונות ותפריט ההתחל, פתיחת כרום וכל פעולה שאני עושה גוררת אחריה דיליי מעצבן.

כמו כולם אני כמעט בטוח ששדרוג לכונן ssd יהווה פיתרון הולם.

כעת, יש לי מספר "בעיות" שחייב לעבור דרכן.

1. ראשית כל, אני עם מחשב ממותג , נכנסתי לביוס, ואין שם כלל אפשרות לשנות את הסטה מ ide ל ahci או אפילו לRAID - הבנתי שזה קריטי כיוון שהכונן משתמש בטכנולוגיית trim.

חיפשתי באינטרנט וקראתי בפורום תמיכה של אודות החיסרון הזה והבנתי שהיצרן בכוונה לא שם את האפשרות הזו והביוס מכוון בברירת מחדל שלו ל ahci.

הבעיה היא שנכנסתי למנהל ההתקנים ותחת "בקרי ATA/ATPI של IDE" אמור להיות כתוב ש ahci מופעל, אבל ahci לא מוזכר אפילו: "Intel® N10/ICH7 Family Serial ATA Storage Controller - 27C0" - זה מה שכתוב.

ישנה דרך נוספת תוכנה/פקודה שמראה אם AHCI מופעל?

ואם לא, האם הSSD יכול לשרוד בלי AHCI? מומלץ?

2. במידה ואני אסתדר איכשהו עם 1.

- אני יכול לשדרג מקסימום ל 4 גיגה ראם סה"כ. האם זה יהווה בעיה מבחינת הראפיד מוד של (מקווה להזמין את 840 איבו).

3. היכן אני מגלה איזה סוג חיבור SATA יש לי?

אשמח אם מישהו שיש לו ניסיון בעניין יעזור לי כי אני אובד עצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. TRIM לא דורש AHCI. הגשר הדרומי שלך (ICH7) לא תומך בAHCI ולא בRAID, ומהסיבה הזו אין אפשרות כזו בBIOS. הSSD יעבוד גם בלי, אולי לא בצורה הכי אופטימלית, אבל במחשב כזה ישן וגם לא חזק במיוחד (אפיל לזמנו), שום דבר בלאו הכי לא יעבוד בצורה אופטימלית.

2. ככל שידוע לי מדף ההסבר של סמסונג, הדרישה המינימלית להפעלת הRapid Mode היא 2GB, לכן לא אמורה להיות בעיה.

3. הבקר שלך תומך SATA2. בכל מקרה בSATA יש תאימות אחורה וקדימה, כך שכל כונן שתקנה, בין אם הוא תומך SATA2 או SATA3, יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה הבנתי את הכיוון.

בלי קשר, אני אחסוך כסף כדי לקנות מחשב חדש עוד שנה פחות או יותר ואליו להוסיף את ה .

ובכדי שהשנה הזאת תהיה רגועה במיוחד אני מאמין שהשדרוג כן יעזור לי.

איך אני אוודא לאחר התקנת הssd + כי ה Trim מופעל ?

מקריאה של כמה ימים ברשת הבנתי כי כל מצב אחר חוץ מ ahci ייפגע בssd לאורך זמן.

גאד דמט, כל הרשת מלאה באוסף של מידע כוזב אודות . :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...