האם הלוח אם דפוק? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הלוח אם דפוק?

Omega81

Recommended Posts

בעיה שאני לא מצליח להבין את המקור שלה:

יש לי מחשב עם לוח אם של Z77X שקניתי לפני יותר משנה, איתו קניתי סט זכרונות של 8GB.

לפני מספר חודשים התחילו כל מיני בעיות מוזרות ומסכים כחולים ולקח לי בערך שבוע עד שהבנתי שהבעיה היא בזיכרונות. לאחר בדיקה מקיפה שכללה הצלבה של כל הזכרונות בכל הסלוטים נמצא כי רק אחד הזכרונות דפוק (את הבדיקות עשיתי עם Memory Diagnostics).

מימשתי את האחריות לכל החיים, לקח כמה זמן שלקח ובסוף קיבלתי זוג זכרונות חדש. התקנתי אותו והתקנתי את מערכת ההפעלה מחדש באותה הזדמנות.

לאחר יותר מחודשעבודה עם הזכרונות החדשים ללא שום בעיה פתאום החלו אותם בעיות שהיו לפני, כל מיני מסכים כחולים, תוכנות קורסות וכל מיני הפתעות. עשיתי שוב את אותן בדיקות מקיפות והנה שוב מסתבר אחד הזיכרונות דפוקים רק שהפעם התוכנה של הבדיקות לא מראה שיש בעיה, אלא זאת עובדה: רק פיזית כשאר אותו רכיב מחובר יש בעיות.

בכל אופן אני לא מבין איך יכול להיות מצב שכזה, האם ייתכן שהלוח אם דפוק ודפק את הזיכרונות? אולי הספק כוח? סתם מקריות? אין לי כיוון ואני מתבאס לממש שוב את האחריות שלא יעשו לי בעיות.

אני מקווה שתוכלו להאיר את עיניי.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עשיתי המהרה למחשב מעולם.

- לוח אם Z77X-UD5H.

- מעבד i5-3570K3.

- ספק כח Enermax Liberty 400W, בן 7 שנים עובד כמו בהמה הראה סימני חולשה מעולם.

- כרטיס מסך ATI HD6800, בן 3+ שנים.

- 6 פנימיים, 2 חיצוניים (USB2 + USB3).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-אם לא עשית למחשב מעולם המהרה למה קנית מעבד ולוח אם יקרים המיועדים ספציפית להמהרה? לא חבל על הכסף?

-לא אמרת איזה זכרונות יש לך שזה כל העיניין...ו-HD6800 זו סדרה של כרטיסים לא כרטיס ספציפי

-יכול להיות שאתה מאמץ את הספק הזקן מאוד (לפי חישוב באתר http://extreme.outervision.com/PSUEngine המערכת שלך צורכת כ420W) זה לא נראה לי בריא במיוחד.

-תתחיל בזה שתוריד MEMTEST86 ותריץ אותו 12 שעות, שם תראה אם יש בעיה בזיכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד 77W

כ מסך 151W (אני מנחש 6870 שאינו X2)

כל היתר 60W

ביחד 280W

אם הספק שלך לא התאמץ משמעותית / התחמם בעבר (במפרטים קודמים ?) הוא אמור להיות תקין גם אחריי 7 שנים ולהחזיק ללא בעיה 280W. אבל תבדוק - פתח אותו (זהירות על החוט של המאוורר) ותראה אם יש בתוכו קבלים אם ראש מנופח. כשאתה פותח את הספק אל תיגע במעגל שיש בו, יכול להיות שם מתח

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Al-Elko-bad-caps-Wiki-07-02-17.jpg

הייתי בודק אם יש בעיה של קבלים גם בלוח עצמו, אלא מה, משתמשים בקבלי solid בלוחות. בדרך כלל קבלי solid אמינים יותר ולא עושים בעיות כאלה, ושנית גם אם יש איתם בעיה, לעיתים קרובות הם עדיין נראים שלמים מבחוץ

אפשרות אחרת ולא קשורה היא מעבד שלא מחובר טוב בסוקט (ניסית להוציא ולהכניס אותו ?) - המעבד מכיל את בקר הזיכרון ולכן בעיות מגעים בסוקט של המעבד יכולות אוליי להיראות כמו בעיות ....

ואם יש לך מעבד שמחובר על פלסטיקים תבדוק אם הלוח התעקם מהלחץ שלו על הסוקט. יש קירורים שמעקמים את להוח משמעותית ושוברים קו מוליך בתוך הלוח כתוצאה מזה, ואז יכול לקרות מצב שהוא נוגע/לא נוגע לפי מצב רוח (והתפשטות/התכווצות תרמית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

תודה על התגובות, כפי שהסברתי רק סטיק אחד דפוק, המחשב עובד כבר מספר חודשים עם הסטיק התקין כך שאני לא רואה סיבה להריץ memtest.

עם הסטיק השני (לבד או ביחד) מערכת ההפעלה קורסת ועושה בעית כך שברור שהוא דפוק, אני פשוט שואל מה יכול לגרום לתקלה חוזרת בשני סטים של זכרונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב לא אמרת איזה זכרונות יש לך. לפעמים דגמים מסויימים לא תואמים כמו שצריך ללוח. אך זה יכול להיות גם צירוף מקרים.

תעיין ברשימת הזכורות הנתמכים: http://download.gigabyte.asia/FileList/Memory/mb_memory_ga-z77x-ud5h.pdf

אגב למה אתה לא מממש אחריות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב לא אמרת איזה זכרונות יש לך. לפעמים דגמים מסויימים לא תואמים כמו שצריך ללוח. אך זה יכול להיות גם צירוף מקרים.

תעיין ברשימת הזכורות הנתמכים: http://download.gigabyte.asia/FileList/Memory/mb_memory_ga-z77x-ud5h.pdf

אגב למה אתה לא מממש אחריות?

הסט הראשון היה מסדרת XMAS של , אני לא זוכר דגם מדויק.הסט הנוכחי הוא של דגם F3-1600C11D-8GNT.

לגבי האחריות, ביקשו ממני להביא את הסט השלם כמובן כדי לממש אחריות ונאלצתי לחכות חודש לסט החדש. התירוץ היה שלא היה להם את הדגם המדויק להחליף לי ואחרי חודש פשוט הביאו לי את ה-. לא בא לי לחכות חודש נוסף בלי מחשב כרגע, אול בעתיד הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...