Arduino Uno- Interrupts - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Arduino Uno- Interrupts

efee123

Recommended Posts

שלום לכולם,

נכנסתי לתחום הארדואינו לפני כשבועיים ואני עדיין לומד את הנושא.

מה שאני לא כך מבין זה אילו פונקציות אני צריך להגדיר בשביל לאפשר אינטרפטים במערכת ושהם יפעלו בצורה תקינה.

מן הסתם שקראתי קצת ברשת אבל מסיבה כלשהי זה לא עובד לי.

אני כרגע עובד על תכנית מאוד בסיסית שמציגה נתונים על גבי מסך lcd ומחובר לי כפתור לחיץ שכל מה שאני רוצה לעשות איתו זה להדליק Led.

המסך מחובר בקונפיגורצייה של 4 ביט לחיבורים 7,6,5,4, האינטרפט מחובר ל2 הכפתור מחובר ל9 והלד ל8.

הכל עובד כמו שצריך כאשר אני אני לא מתעסק באינטרפטים אך כאשר הם מופעלים שורה ראשונה במסך מסומנת בריבועים כהים ורק לחיצה על הכפתור מאפסת את התוכנית ומתחילה להציג נתונים על המסך אך הלד לא נדלק.

שורה תחתונה אני אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי איך אני אמור לקנפג את האינטרפט שיפעל בצורה תקינה.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פין 2 מחובר לפתור ללא מנגנון של debounce(אין לי בעייה של כפילויות של אינטרפטים כרגע בהמשך אוסיף רכיבים).

זהו הקוד של האינטרפט:

//Set Interrupt

digitalWrite(2, HIGH);

sei();

EIMSK |= (1 << INT0);

EICRA |= (1 << ISC01);

// Interrupt Service Routine attached to INT0 vector

ISR(EXT_INT0_vect){

digitalWrite(8, !digitalRead(8)); // Toggle LED on pin 8

}

תודה!

עריכה:

כאשר אני לוחץ על הכפתור המערכת נכנסת לISR... עשיתי משתנה בוליאני גלובלי והוא משתנה כשאני לוחץ על הפתור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פניו נראה בסדר גמור.

הכפתור מחובר עם pull up/down לפין 2?

איך אתה שולט במסך? אם אתה משתמש בספרייה קיימת אולי רשום משהו לגבי איך להשתמש איתה בפסיקות.

המסך עובד בסדר אם אתה מפעיל את הפסיקות אבל לא נוגע בכפתור?

יכול להיות שיש זמנים מסויימים שאסור להפריע לתוכנית אחרת האות ששולט על המסך יהיה שגוי.

עקרונית יכול להיות שבגלל שאין לך debounce הארדואינו נכנס לפסיקה הרבה פעמים בזמן קצר וזה הורס את התזמונים של האות למסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מחובר ב pull up ל2.

2.אני משתמש עם liquid crystal.

3. המסך עובד לא תקין מתחילת ההרצה, בלחיצה על הכפתור המערכת כאילו מתחילה מחדש ופועלת "תקין".

אני אנסה לבדוק אם כתוב משהו לגבי המסך אבל לא ראיתי בינתיים משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...