בעית מאווררים מוזרה בLaptop - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעית מאווררים מוזרה בLaptop

Tov_Tov

Recommended Posts

יש ברשותי מחשב נייד Vostro V131, קיימת בעייה כבר הרבה זמן שבחרתי להתעלם ממנה עד עכשיו.

בבחירת הPowerPlan יש אופציה 'Turn Off Display', באופן קבוע ברגע שהמסך מתכבה גם כשאין שום דבר פתוח במחשב והטמפ' נמוכה ככל הניתן, המאוורר של הCPU מתחיל לעבוד ולעשות רעש בלי הפסקה עד שאני יוצא מהמצב הזה של סטדנביי ..

מבדיקה שעשיתי כאשר המסך מתכבה הטמפ' עולה מספיק ,והמאוורר מתחיל לפעול השאלה למה ?

אני מניח שהאופציה הפשוטה ביותר לפתור את הבעייה היא לבטל את כיבוי המסך, אבל בלילה האור של המסך מציק לי ואין שום סיבה שהוא יהיה דלוק ולכן אני נהנה מהיתרון של הכיבוי האוטומטי.

למישהו יש רעיונות איך פותרים את העניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אין לי מושג, וגם אין לי מושג איך אני יכול לבדוק מה קורה במחשב במצב כזה.

הבדיקה היחידה שעשיתי היא לחכות שהמסך יתכבה ואז כשהרעש מתחיל ישר לבדוק טמפ' ומסתבר שהיא עולה בערך ב-7 מעלות, בIdle המחשב נמצא בין 46-48 ושום מאורר לא עובד במחשב, שקט מוחלט, וכאשר אני יוצא מהמצב הזה אז המחשב על 54-55 וזה מספיק בשביל המאורר של המעבד לעבוד על 3300 ולעשות רעש.

לפעמים יש מצבים שהוא גם עובד על מקס RPM ואז בכלל .. אבל זה בד"כ קורה לי כשרצות ברקע תוכנות כמו Deluge או משהו אחר ביחד עם המצב של turn off display

עריכה:

רק לוודא שאנחנו באותו הראש, המחשב לא נכנס לSLEEP אלא רק מכבה את המסך Turn Off Display

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להריץ משהוא שיבדוק תהליכים ? אפילו סתם להשאיר את החלון של מנהל המשימות פתוח ולראות אם המעבד היה גבוה בזמן שהמסך היה סגור

ותבדוק אם זה יכולים להיות דברים שהמחשב עושה כשמורידים את המסך. למשל - תנסה להיכנס ל sleep ידנית ותראה אם גם אז זה קורה. תגדיר שומר מסך ותבדוק אם המעבד מתחמם כשהשומר מסך עובד (אם כן יכול להיות שיש לך בעיה אם הדרייבר של כ מסך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז עשיתי כמה בדיקות ויש תוצאות, כאשר המחשב נכנס לSleep הוא ממש מת אין שום פעולה של המאווררים, נשמע לי תקין. השתמשתי במנהל משימות ואכן יש שני תהליכים שמאמצים את המעבד כאשר המסך כבה, אחת היא dwm.exe (ממשק aero של win7) והשנייה היותר "כבדה" setpoint.exe (דרייבר של לוגי'טק) שגם אני לא מבין מה היא קשורה לכיבוי המסך.

כאשר המסך דלוק והמחשב בIDLE שני התהליכים נמצאים מתחת לרף ה-1 והגרף נמוך בהתאם.

אפשר לראות את הצניחה החדה בגרף בדיוק כשהדלקתי את המסך, כאשר המסך כבה הם קופצים ובהתאם גם גורמים להתחממות והפעלת המאוורר של המעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שיש בעיה אם הדרייבר של הכ מסך לכן ה aero מאמץ את המעבד כשהוא מנסה לעשות משהוא ? תבדוק אם יש סימן של בעיה על הכ מסך במנהל התקנים או משהוא

אני לא מכיר מספיק את כדיי לעזור לך הלאה. בכללי חפש באינטרנט על בעיות ידועות אם dwm ו setpoint אם יש (דברים כמו setpoint fan laptop למשל) וחכה לתגובה של משתמשים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נפתרה הבעיה.. ברגע שגיליתי באמת שזה קשור לsetpoint מסתבר שזאת בעייה נפוצה בגרסאות 6.6 ומעלה אפילו קיימות תאוריות קונספירציה של אנשים על כך שלוג'יטק אולי מנסה לגנוב משאבים ממחשבים של אנשים :lol: ..

בקיצור שנמכתי את הגרסה ל6.32 ופוף הבעיה נפתרה אפילו ירד לי 2 מעלות בIDLE למרות שיש מצב שאני מדמיין...

תודה לכל העוזרים.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...