מחקר בנוגע לכבלים - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחקר בנוגע לכבלים

Gal&Gal

Recommended Posts

אני רוצה לחקור קצת בנושא כבלים להעברת אודיו. המטרה שלי היא לקנות כבל Tini Q G ל 1/4.

אשמח אם תשתתפו וביחד נאסוף מידע שישפוך אור בנושא,

אני מחפש הסברים על ההשפעה של הכבל על האודיו מהמקור ליעד ,

אני מדבר על :

אורך -

החומר ממנו עשוי -

ציפוי המחבר -

סוג הציפוי (כבל מצופה או מחבר מצופה) -

האם יש לו איזו הגנה מהפרעות -

חומרים : נחושת כסף זהב ניקל.

אני פשוט נתקל בכלמני הבטחות ופרסומים ואני מאוד רוצה להבין למה ואיך זה עובד או מחושב.

מה שידוע לכם מנסיון או ידע קודם או קישורים טובים שתמצאו זה יהיה נהדר

תודה ושבוע טוב לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבוצה אחת טוענת שאין הבדלים שמיעים בין כבלים (כל עוד מדובר בכבלים טובים דיו)

הקבוצה השניה גורסת שיש הבדלים ואף ניכרים בין כבלים, גם אם עשויים מאותם חומרים בדיוק, אך הבדלים "דקים" כמו שזירה שונה למשל יכולה להשמע שונה

אציין שאין לי נסיון מעשי עם כבלים "אודיופילים", כאלה יכולים לעלות 200$ למטר וצפונה

מה שברור לכל זה שאם אין לך מערכת אודיופילית, אין לך מה לחפש עם כבלים כאלה

לגבי אורכים, קוטרים, התנגדויות וכו' עיין בטבלה הזו http://en.wikipedia.org/wiki/American_wire_gauge#Tables_of_AWG_wire_sizes

לפרטים נוספים, תיאורים ציוריים ושאר ירקות, חפש שרשורים על כבלים בפורומים כמו DTOWN או HIFIMUSIC .. יכול להיות שתמצא שם המון מידע שיעניין אותך, ויכול להיות (סביר להניח) שתצא מבולבל יותר מאיך שנכנסת :ugly21:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי מערכת, לפעמים ההבדל קיים בצורה מובהקת, ולפעמים כלל לא.

בכל אופן, תמיד עדיף להשקיע קודם בציוד עצמו ורק לאחר מכן בשאר הדברים כמו כבלים וחשמל.

איזו מערכת יש לך? לאן אתה מחבר אותה , ומה המקור?

אם מסתבר שיש לך מערכת ברמת כניסה, חבל על הזמן והכסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים הגדולים בין הכבלים הסבירים לבין הכבלים היוקרתיים באלפי שקלים למטר אכן מוחשיים מאוד, אבל בעיקר נובעים מאפקט פלסבו. כל עוד תקח כבל עבה מספיק, ואם הסביבה של הכבל רועשת מאוד אתה יכול להשקיע אפילו באחד מסוכך. מעבר לכך ההבדל הוא בעיקר בעיניים ולא באוזניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכות בנייה :

כבלים ממש זולים וגרועים בדרך כלל נקרעים בקלות לכן לא נסתכל עליהם אפילו. ההשוואההיא בין כבלים באיכות טובה מחומרים פשוטים vs מחומרים יקרים

מבנה הכבל :

כבלים לאות נמוך רגישים להפרעות כי הגודל של ההפרעה משמעותי בהשוואה למה שזורם בכבל, לכן צריכים להיות מבודדים ומסוככים כראוי. כבל איכותי מספיק (ושיש לו סיכוך טוב, מה שלפעמים ניתן להעריך לפי אורך או משקל הכבל אבל לא תמיד) ייתן את זה

כבלי יציאה לרמקולים מעבירים זרם גבוה ולכן צריכים להיות אם מוליכים עבים, אבל הם גם פחות רגישים להשפעה של הפרעות מהסביבה כי הגודל של ההפרעה קטן בהשוואה למה שזורם בכבל. כבל חשמל פשוט מחנות חומרי בניין אם מוליכים בעובי מספיק יעשה את העבודה

חומרים :

ציפוי לאורך כל המוליך לא נדרש, המטרה היחידה שאני רואה לציפוי כזה היא הגנה מקורוזיה על המוליכים אבל הבידוד של הכבל כבר נותן אותה בכל מקרה. כדיי להגן על קצוות של הכבל בנקודות חיבור בשימושים לחשמל משתמשים בסופיות לחיצה, ברמקולים לא תמיד רצוי לשים סופיות כי החיבור של הרבה מגברים ורמקולים מיועד לקבל כבל בלי סופיות. בכל מקרה לא תהיה בעיה להשתמש בכבל נחושת רגיל וזה מיותר להשתמש בכבל שיש לו ציפוי יקר לכל האורך בשביל לקבל יתרון ב 5 mm בכל אחד מהקצוות

הציפוי של התקע יכול להשפיע על איכות המגע שלו בתוך השקע, במיוחד בכך שהוא מגן על התקע מקורוזיה (תקע שיוצר מגע לא טוב יכול לגרום לשינויים בווליום או לרעשים כשהוא זז ואם יש מגע בעייתי אז גם סתם כך כשהוא עומד ולא נוגעים בו). אבל גם כאן לא צריך ללכת רחוק לכבלים היקרים ברמות, פשוט משהוא שעשוי טוב אמור להספיק לדעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...