טכנאי מחשבים ? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טכנאי מחשבים ?

Sfree

Recommended Posts

פותח הדיון - אישית אני חושב שאין הביישן למד ואין הקפדן מלמד

אני התחלתי ללמוד "מחשוב" בערך מגיל 10 - המחשבים אז היו בחיתולים וכל מה שלמדתי היה (DOS) עקרונות המחשב ואיזה מעבדה או שתיים כדי להבין את חלקי המחשב ואפן הרכבתם.

התחום הזה מאוד פרוץ ואפשר ללמוד המון (עם לא הכל) לבד וללא מסגרת - צריך רק "תחת" לשבת, רצון וראש טוב.

היום לדעתי הכל הרבה יותר קל - יש לך את האינטרנט שהיא מקור בלתי נדלה למידע \ הדרכות \ דוגמאות ומדריכים מקוונים - אולי תצטרך קצת אנגלית משופשפת אבל גם זה לא בשמיים.

בהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני התכוונתי מאיזה גיל אתם ממליצים לקנות ספר טכנאי ולהבין אותו בצורה ברורה, אני כיום בן 16+ ואני ממש אוהב מחשבים, יש לי ידע בסיסי אני יודע לפרמט, להתקין

מערכת הפעלה, ובקיצור עוד כמה דברים בסגנון, עכשיו אני סקפטי אם בכלל להתחיל ללמוד , כי יכול להיות שאני יעזוב את זה באמצע, או שימאס לי, או

שהלימודים יהיהו קשים... או שפשוט אני יעזוב את זה בצד, אחכה עוד איזה כמה שנים, ורק אז להתחיל ללמוד, ולאחר מכן ללכת למכללה.

לכן שאלתי מאיזה גיל אתם ממליצים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום "ספר" לא ילמד אותך את מה שאתה צריך לדעת

תתחיל פשוט לנסות לפתור בעיות טכניות של בני משפחה, חברים וכו'

וכל פעם שאתה נתקל בבעיה שאתה לא מצליח לפתור,

תנסה לקרוא עליה ברשת, או להתייעץ פה

רק קח בחשבון שעל הדרך - (לפחות בשלבים הראשונים) יכול להיות שתגרום יותר נזק מתועלת (למרות שהסיכוי לזה הוא בד"כ נמוך).

במקביל, תקרא ותתעדכן על טכנולוגיות עכשוויות (ולשם ההשכלה והעניין, יכול להיות שיעניין אותך לקרוא גם על טכנולוגיות עבר - כמו שנאמר: "עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל") או כאלה שבפיתוח - בתחומים שמעניינים אותך - בין אם זה עיבוד / גרפיקה / רשתות תקשורת / / מערכות הפעלה וכו' ---

אני ממליץ לך גם להשיג מחשב נייד זול או מחשב משומש ולהתקין עליו לינוקס, ולעשות עליו "ניסויים" שונים, כמו לדוגמא - לנסות ולהתקין רכיב חומרה שיש לו תמיכה מוגבלת מבחינת והוא דורש קונפיגורציות או ספריות שונות שתיאלץ להוסיף וכו'... זה עולם שלם בפני עצמו

אם אתה מתעקש, אתה יכול גם לקחת קורסים מקוונים חינמיים בנושאים רלוונטיים - כמו זה למשל:

https://www.coursera.org/course/comparch

או זה

אבל אלה ידרשו בד"כ שליטה טובה מאוד באנגלית (שאותה אני ממליץ בחום שתלמד ברמה גבוהה כעדיפות עליונה), והם גם זולגים כבר למישור האקדמי שהוא לא בהכרח רלוונטי אם אכן תרצה להיות דווקא "טכנאי מחשבים".

עם הזמן אתה תרכוש את הידע והנסיון שדרושים כדי לעשות את זה גם באופן "עסקי", במידת הצורך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...