הפעלת לדים בצבעים שונים לפי עצמת המוזיקה? *עודכן* - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפעלת לדים בצבעים שונים לפי עצמת המוזיקה? *עודכן*

yambtz

Recommended Posts

אני וחבר שלי הולכים לבנות מארז פרספקס. התוכנית היא לעגל כלפי מעלה את הצדדים של הרצפה, וכלפי מטה את הגג, ובתוך הרצפה ישבו 6-10 לדים full spectrum שהאור מהם יגיע לכל המארז.

בטח חלק פה ראו ב twistedmods (האתר לא עובד כרגע, נגמר להם רוחב הפס החודשי) את השמונה לדים שמתחברים ליציאה הפרללית, ונדלקים לפי עוצמת המוזיקה. אני רוצה לעשות משהו דומה רק עם 4 צבעים, ויותר מלד אחד לכל צבע. הבעיה שכתוב שם שלא כדאי לקחת יותר מ 30 מיליאמפר ללד אחרת היציאה תישרף.

הרעיון הוא שלפי אותו עיקרון זה יעבור מכחול לירוק לצהוב ובסוף אדום, לא אכפת לי ממש איך זה יעבוד, העיקר שיעבוד. מצאתי שתי דרכים אפשריות:

1)יציאה הפרללית, אני מנחש שאני אצטרך טרנזיטורים כדי שרק צבע אחד יפעל כל פעם, וטרנזיסטורים בשביל למתג את החשמל ללדים שאני אקח מהמולקס. אני עובד על מעגל ואני אשים אותו פה מתישהו כדי שתענו לי על כמה שאלות.

2)מצאתי מעגל עם צ'יפ שמיועד לזה ב http://www.aaroncake.net/circuits/vumeter.htm אבל לא ממש הבנתי אותו.

יש לי הרבה שאלות כי לצערי אין לי הרבה נסיון בתחום (המעגל הכי מורכב שבניתי זה glowpad עם מתג ;) ) אבל אין דרך טובה יותר ללמוד מאשר לקפוץ פנימה עם שתי הרגליים. אני אודה לכם על הסבלנות.

1)בכלל יעבוד עם הפרספקס כל הרעיון של העיקומים? ראיתי מוד דומה אבל קטן בהרבה שזה עובד בוא נהדר, רק שזה SFF ואני בונה מידי יש בו ארבעה לדים אדומים.

2)לדים בהירים כמו לדים רגילים או שעדיף פשוט לקנות 20-30 לדים בצבעים שונים?

3)איזה משתי השיטות עדיפה?

4)לפי מה בוחרים טרנזיסטור מתאים? יש לו מפל מתח? קיצר אם יש לינק מפורט לזה אשמח, לא מצאתי ב electronics.up.co.il

5)יש את הצ'יפ הזה בארץ? באריהב מצאתי LM3915N-1 DIP-18 ואין לי מושג אם זה זה.

6)לאיפה אני מחבר את המעגל מהאפשרות השנייה?

7)כמה וולט לתת לו? 5? זה צריך להיות שווה בשניהם?

8)אני רוצה מקסימום 5 מערכי לדים, איך אני יכול עשות את זה עם הצ'יפ?

9)בצ'יפ אני יכול לשים נגד משתנה על ה INPUT כדי לשלוט ברגישות? אם כן איזה?

10)למישהו יש רעיון לדרך אחרת?

עריכה: עכשיו ראיתי שה IC מתחבר לקטודה של הלד, ויש רק אחת, ככה שכל הרעיון לא יעבוד. אני עדיין רוצה להשתמש בו אז אני כנראה אעשה או שלושה מערכי לדים של כחול אדום וירוק, או פשוט 4-5 מערכים וזהו. זה לא אומר שאני לא צריך תשובות, רק שאני לא משתמש בלדים תלת צבעיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא כ"כ ברור לי למה התכוונת עם עיקומי הפרספקס - ללא ספק נדרשת כאן תמונה ע"מ להמחיש אבל כעקרון כל עוד יש לך את האמצעים

המתאימים ניתן לכופף פרספקס לכל צורה שתחפוץ.

2. האם התכוונת לשאול אם RGB מאירים כמו אולטרהברייט(UB)? או שהתכוונת באמת כמו לדים רגילים שתאורתם חלשה ביותר בהשוואה

UB? בכל מקרה אם תשתמש בUB אין צורך בכמה מערכים של לדים לדעתי...

3. לדעתי מעגלי LM3915/3914 עדיפים בהרבה בגלל הגמישות ופשטות ההפעלה. ניתן לשרשר אותם (למרות שאני לא בטוח שיש לך צורך

בכך) , ולהפעיל אותם באופנים שונים.

מדובר למעשה כמעט באותו צ'יפ - שניהם מעגלים משולבים המהווים מדד למתח עפ"י פרמטרים הנקבעים במעגל, 3914 הוא מעגל ליניארי

ואילו 3915 הוא מעגל לוגריתמי ולכן מתאים לאפליקציות שמע (תפיסת השמע היא לוגריתמית ועל כן משתמשים ביחידות DB שהן

לוגריתמיות).

4. טרנסיסטור מתאים לשימוש במגוון מעגלים כולל חיבור והפעלת לדים ע"י יציאה פרללית הוא 2N2222 או 2N2222A או כל טרנסיסטור

הכי זול ופשוט אחר. לא לשכוח לחבר נגד בבסיסו! (אך שוב, אני ממליץ על השימוש בLM3915 למרות שהשימוש ביציאה פרללית גם כן

מאתגר מבחינה תכנונית).

5. כן - זה הצ'יפ, DIP 18 זו בסה"כ האריזה - משמע ג'וק עם 18 רגלים.

6. את החיבור עליו כתוב input בשרטוט שקישרת אתה מחבר ליציאת הסאונד של הכרטיס/מערכת שלך... אם תרצה אוכל להוסיף ורסיה שלי

לאותו מעגל, לא כ"כ שונה אך לדעתי תהיה לך יותר ברורה...

7+8+9. אני מצרף קישור לדפי המידע של הצ'יפ, קרא ואתם, אשמח לענות על שאלות במידה ולא תבין אך הכיף הגדול הוא להבין בעצמך וזה

גם כתוב די ברור ומפורט, חבל שסתם אעשה עבודת תרגום אם באפשרותך לקרוא את המסמך (אם לא אשמח לעזור...)

10. לדעתי אלו הן 2 הדרכים האופטימליות, אני הייתי בוחר ב3915 - יותר מעניין וגמיש בביצועים לדעתי...

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה.

השאלה הראשונה הייתה אם 6 לדים יכולים להאיר את הפרספקס של מארז שלם, ואם האור לא ייברח לפני שהוא יגיע לגג. אני מתכנן לעשות קיפולים בצדדים של רצפת המארז 90 מעלות כלפי מעלה כדי לכוון את האור לתוך הדלתות וקיפולים זהים בגג כדי "לקלוט" את האור מהדלתות.

החלטתי לזנוח את הרעיון של לדים כי הם לא חזקים מספיק. אני כנראה אשים 5 מערכים של 6 לדים UB כל אחד. כל מערך צבע אחר. אני כנראה אשתמש ב LM3915 כי זה נראה יותר קומפקטי, זול ובטיחותי.

הסתכלתי בדף, והוא אומנם עזר מאוד, אבל לא הבנתי חצי ממה שכתוב שם. המעגל שלך בהחלט יכול להועיל, בעיקר כי אני אוכל להשוות בינו לבין הדף נתונים ולהבין קצת יותר את שניהם.

יש לי עכשיו חופשה עד יום חמישי אז אני אלמד עוד קצת על אלקטרוניקה, כח אני רואה שאני ממש לא ברמה עדיין. אם יש המלצות לאתרים חוץ מ electronics.up.co.il אשמח לקבלן.

אני אחזור כפה אחרי שאני אקרא קצת וכשאני אהיה יותר ערני מחתול דרוס בן 80 שבלע קופסה של סמי הרדמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא יש את הנורות LED FLASH שיש בהם 3 לדים ULTRA BRIGHT ומישתמשים בהם במארזים עם הBUBLE TUBE מיקדימה הדבר שאני לא זוכר כאשר ריאיתי אותם זה האם הם כבו במעבר מצבע לצבע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

קראתי את הלינק שנתת ושני דברים עדיין אני לא מבין:

1)איך עובד כל הסיפור של הגבלת זרם ללדים.

2)איך בדיוק אני מחבר את ה INPUT? חתכתי כבל של וראיתי רק שני חוטים, אחד לכל אוזן, אבל זה נראה לי מוזר קצת.

סתם לידע כללי, יש אפשרות לחבר מיקרופון ל INPUT?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...