כיצד ניתן לבדוק האם P67A-UD3-B3 מגביל דיסק קשיח בנפח 3TB? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד ניתן לבדוק האם P67A-UD3-B3 מגביל דיסק קשיח בנפח 3TB?

originall

Recommended Posts

אני מעוניין להוסיף למערכת מחשב שמכילה את לוח האם P67A-UD3-B3 דיסק קשיח נוסף בנפח 3TB. נתקלתי בפרסום הזה, שלפיו לא הייתה תמיכה מצד הלוח בדיסקים קשיחים בנפח שגדול מ-2.2TB, עד ששוחרר עדכון שפתר זאת. ישנם שני עדכונים זמינים בעמוד הזה תחת הכותרות "3TB+ Unlock Preinstall driver" ו-"3TB+ unlock", שלפי התיאורים שלהם אמורים לפתור את הבעיה. המחשב היה במעבדה מספר פעמים, ובין היתר נעשו בו שינויים ועדכונים ברמת התוכנה, החומרה וה- - כך שייתכן שהעניין הזה כבר טופל.

אני חושש שהתקנה של העדכונים האלה עלולה לגרום לנזק כלשהו (במידה שהנושא הזה כבר נפתר), וגם הוספה של הדיסק הקשיח ללא ידיעה אם הוא אכן נתמך עלולה להיות בעייתית. האם יש דרך לבדוק האם כבר יש תמיכה מצד הלוח בדיסקים קשיחים בנפח שגדול מ-2.22TB, כדי שיהיה ניתן להוסיף את הדיסק הקשיח בצורה חלקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרסת הביוס של המחשב היא U1a, האם זה אומר שאין הגבלה על גודלו של הדיסק הקשיח שניתן לצרף?

ודבר נוסף שאני לא בטוח לגביו, האם ההגבלה הזו קיימת רק כאשר משתמשים במערכת הפעלה 32 ביט, כך שלמעשה במערכת הפעלה 64 ביט אין הגבלה כזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה, עידכון מרגיל לUEFI ? לא חשבתי שאפשרי.

אבל זה רק למטרת בוט מכונן GPT לקרוא כונן GPT לא צריך את זה.

http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table#Operating_systems_support

וטעיתי למעלה, אפשר לקרוא כונן GPT לפי הטבלה, צריך X64+EFI לבצע בוט מממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדכנתי את שלי ל-UEFI, גיגבייט לאומת חלק מהיברות לא הוציאה את הלוצות מדור 6 עם UEFI, הם התחילו לעדכן אותם רק שנה אחרי היציאה שלהם.

ביצוע העידכון קצת שונה, יש על זה דיון בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...