הארד דיסק גוסס? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הארד דיסק גוסס?

gal505

Recommended Posts

שלום

בזמן האחרון קורה מצב שברגע שהמחשב במצב מנוחה פתאום מסך שחור(כאילו שומר מסך)

ואין אפשרות לחזור למחשב..מזיז את העכבר ולא קורה כלום, המחשב עובד, העכבר והמקלדת עובדים אבל פשוט אי אפשר לחזור

רק אחרי ריסטרט..קראי איפשהו שיש מצב שההארדסיק עומד לעשות את שלו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא בטוח שהבעיה נובעת מהדיסק הקשיח - ייתכן שמדובר בבעיה בכרטיס המסך, בלוח, במעבד וכד'. ייתכן גם שבכלל מדובר בבעיית תוכנה, כמו דרייבר לא תקין או בעיה אחרת במערכת ההפעלה. תתחיל מהבדיקות הנ"ל:

1. תריץ בדיקה לזיכרון עם memtest86 למשך כמה שעות (אני מציע לפחות 3 סבבים מלאים) ותראה אם מתגלות שגיאות.

2. תבצע בדיקה לדיסק הקשיח עם MHDD ורצוי גם עם התוכנה של יצרן הדיסק.

3. תבדוק את מאפייני ה S.M.A.R.T של הדיסק הקשיח (רצוי עם התוכנה של היצרן) ותראה אם הם בטווח התקין. אני אישית משתמש ב Acronis Drive Monitor, ואני מרוצה ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח שהבעיה נובעת מהדיסק הקשיח - ייתכן שמדובר בבעיה בכרטיס המסך, בלוח, במעבד וכד'. ייתכן גם שבכלל מדובר בבעיית תוכנה, כמו דרייבר לא תקין או בעיה אחרת במערכת ההפעלה.

מחשב יחסית חדש..ולא שיניתי הכל מעודכן

תודה על הבדיקות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. רכיב חדש לא מעיד על תקינותו. לצורך המחשה - כאשר קניתי את המחשב שלי לפני כ-6 שנים וחצי הדבר הראשון שעשיתי היה להריץ בדיקת למשך כל הלילה. התוצאה - גיליתי שהזיכרון החדש שקיבלתי לא היה תקין.

2. תוודא שהדרייברים שלך מעודכנים לגירסה האחרונה. אם זה לא פותר את הבעיה - נסה את הדרייברים המקוריים שהגיעו עם החומרה שלך (על הדיסקים המקוריים שקיבלת כשקנית את המחשב/הרכיבים) - אולי הבעיה היא בגירסה המעודכנת של אחד הדרייברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בבית אז אני לא יכול לעשות בדיקות בנתיים

אבל בכללי אני לא מעדכן כל פעם שיוצאׁ(SAPPHIRE לרוב)..בדרך הכלל המערכת הייתה יציבה

רצוי לציין שהכל חדש למעט אותו הארד דיסק מדובר. שהוא בן למעלה 5 שנים נראה לי זה HITACHI 250GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת למה הכוונה ב"מקלדת עובדת"? האם כאשר המחשב נמצא במצב הבעייתי לחיצה על Num Lock, Caps Lock או Scroll Lock מדליקה או מכבה את הנורית המתאימה במקלדת? אם כן - נראה כי המחשב מגיב, דבר שכנראה מעיד על בעיה בכרטיס המסך, במסך עצמו או בספק הכח (לא מספק מספיק כח לכרטיס המסך), וכמובן אי אפשר לשלול בעיית תוכנה.

אגב - בעיית תוכנה יכולה להיגרם גם כתוצאה ממידע שגוי שנקרא מהדיסק הקשיח, דבר שיכול להיגרם כתוצאה מבעיה בדיסק הקשיח (אם יש סקטור פגום בדיסק הקשיח שלא מזוהה כפגום, ובדיוק בסקטור זה נמצא מידע קריטי, אזי קריאת המידע מסקטור זה עלולה להוביל לערכים לא תקינים, דבר שיכול לגרום לבעיות).

@duk4u

כן, ברור לי שתוכנת הבדיקה של יצרן הדיסק הקשיח לא תמיד מזהה בעיות, ולכן המלצתי לבדוק גם עם MHDD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן חשבתי על זה שאם באמת המקלדת לא תגיב לקאפס אז כנראה המחשב תקוע אבל זה קורא ממש ברנדומלייות אחרי שומר מסף בדרך כלל, לפעמים אחרי לילה אני יזיז ויעבוד ולפעמים לא..

ומצד שני אם המקלדת תגיב אז מסתמא זה אולי כרטיס..אך מה בכרטיס? חיבור לPCIE לא חזק ממש או דרייבר לא יציב\קורס ? או אולי סתם הויינדוס חסר משהו ופירמוט יפתור?

אולי כדאיי שאציין את המפרט

I3 3220

4GB HYNIX

MSI B75

SAPPHIRE HD 7850 1GB

430W SEA SONIC

250GB HITACHI

CATALYST 13.9 מהאתר של AMD

תודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה התשובה לשאלה שלי? האם המחשב תקוע (המקלדת לא מגיבה כלל) או שהבעיה היא רק בתצוגה (המקלדת כן מגיבה)?

אם המחשב תקוע, יכול להיות שיש כאן בעיה של התעוררות ממצב שינה (כתבת שזה קורה אחרי ששומר המסך מופעל או שאתה לא נוגע במחשב הרבה זמן). נסה לבטל אותו ותראה אם המצב משתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...