מבנה קורות חיים למתחיל בתחום ההייטק ללא תואר? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבנה קורות חיים למתחיל בתחום ההייטק ללא תואר?

tranq

Recommended Posts

היי. כאחד שאין לו תואר וניסיון בתעשיית ההייטק (פרט לקוד שכתבתי just-for-fun) אני עדיין רוצה לנסות להיכנס בקיר, סליחה, להייטק בתור מתכנת מתחיל, השאלה היא מה לדעתכם, המבנה שבו אנשים מסוג הזה צריכים לכתוב את קורות החיים?

בנתיים זה למה שהגעתי:

• פרטים אישיים
    [*=1]תז, מגורים, גיל וכו, די ברור פה.
  • תוכנה, טכנולוגיות ופרוייקטים
    [*=1]לינק ל-github, linkedin.
    [*=1]שפות - שפות בהם כתבתי קוד.
    [*=1]תת-קטגוריה של בערך 3 פרוייקטים (בולטים? אחרונים?) שעשיתי עם פירוט קצר עליהם.
    [*=2]פרוייקט א' - תוכנה מאפשרת לעשות х ו-y.
    [*=2]פרוייקט ב' - גם פה.
    [*=2]פרוייקט ג' - ופה.
  • קורסים
    [*=1]קורסים שעשיתי, במקרה שלי הקורסים היחידים שעשיתי הם קורסים של coursera.
  • ניסיון תעסוקתי
    [*=1]עבודה אחרונה שעבדתי בה, לא קשורה להייטק, פירוט מינימלי.
  • שירות צבאי
    [*=1]בצבא לא הייתי בממר"ם או ביחידה טכנולוגית אחרת, גם פה פירוט מינימלי, שנה, תפקיד, חיל.
  • השכלה
    [*=1]פה הקורא מקבל נוקאוט, אין תואר, לכן שנה ושם תיכון.
  • שפות
    [*=1]שפות שאני יודע ובאיזה רמה, במקרה של אנגלית, הרמה שונה בדיבור, כתיבה וקריאה.
  • תכונות
    [*=1]שורה של תכונות. הפרט כנראה שהכי לא חשוב.

בגדול, ממה שקראתי וראיתי, אם יש ניסיון אז הוא כלפי מעלה, אם אין אז השכלה, פה מקרה קצת שונה אז אילתרתי.

במרבית המקרים CV הזה אולי יזרק לסל המיחזור (וימחק גם משם בלי יכולת למיחזור מהסל!) יכול להיות שדרכים נוספות להיכנס לתחום מהדלת האחורית הוא משרות Helpdesk, QA, או....קורס?

לגבי הקורסים שמכללות מציאות, די בדילמה:

• זה עולה הרבה כסף!
  • זה כבר נאמר פה בפורום ובכלל, אני מתאר לעצמי כל מה שמלמדים שם אפשר ללמוד מתוך מקורות באינטרנט באופן עצמאי.
  • לא יודע מה הרמה, למי זה מיועד, ועם איזה ידע בסוף אני יוצא.

היבטים חיוביים -> אשליה -> אי-וודאות:

• לחלק מהקורסים הם מתחייבים למצוא עבודה לבוגרים, וואלה, אולי קיימת אפשרות שהם באמת ימצאו עבודה ראשונה וזה באמת יופי.
  • זה המקום למצוא חברים\בעלי אותו עניין ואיפשר לדעת לאן זה יתקדם משם.
  • הקורס עוקב אחר סדר הגיוני או הדרגתי של מידע כמו קוביות קטנות של לגו שבסוף הם חלק ממבנה שלם VS לימוד עצמי שבו אתה פתאום מוצא את עצמך עם 30 דפים פתוחים בדפדפן של תיעוד\ויקיפדיה\סרטונים.

יש גם אפשרות של פרילאנס, רק אני חושש שאני לא יספיק ב-deadlines אם יעבוד בשני עבודות.

אז כרגע סדר הפעולות שלי הוא כזה:

• לכתוב CV
  • לשלוח לכמה מקומות
    [*=1]במידה וחוזרים אליי, מגניב, CV - בסדר, יש משהו בראש, מפה צריך לעבוד על הראיון.
    [*=1]לא חוזרים, אחפש משהו בתחום ה-HelpDesk ובמקביל אתמקד בעשיית פרוייקטים יותר רציניים וכמובן לימוד עצמי.

דעות ורעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...