בחירת לוח ומעבד למפרט OC לפרוייקט בעבודה (4770K) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת לוח ומעבד למפרט OC לפרוייקט בעבודה (4770K)

tmpusr

Recommended Posts

בהמשך לדיון שהתחיל לגבי לוח אם ל-4770K עם 2xRJ45 במערכת החדשה שאני בונה לפרוייקט בעבודה:

אני שואל והרי כבר ענו על זה פה באתר:

http://hwzone.co.il/hardware/reviews/mb/Z87_Prestige_Motherboard_Roundup/4

* את ה- Z87 Fatal1ty Proffesional אני לא מוצא.

* את ה- Z87 DELUXE אפשר למצוא אבל בגלל חיבורי הוידאו המוזרים שלו אני צריך להתחיל לחפש מתאמים לעבודה עם 3 מסכים כמו שאני רגיל.

* ה-GIGABYTE פשוט לא מיוחד בשום צורה...

אכן ביצועי ההמהרה והסירבול של ה-OC מאכזבים מאוד ביחס ל-I5-2500K שלי...

ה- P8Z77 PRO שלי עושה OC אוטומטית בהתאם לעומס בלי להתעבר בכלל עם הביוס - יש דבר כזה ל-4770K?

אולי עדיף ללכת על I7-3770K מדור קודם עם לוח Z77 בכלל?

אני חייב מעבד עם ליבה גרפית מובנית כי אין לי מקום לכרטיס מסך...

יש OC אוטומטי בלוחות Z87 כמו ה- TPU ב-Z77? חייבים דרך הביוס?

עדיף ללכת על I7-3770K מדור קודם עם לוח Z77 ?

אשמח לעצה - צריך להזמין שבוע הבא.... תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויש גם שאלה לגבי הקירור למעבד:

זה בדיוק היה החשש שלי...

הכרטיסים (VC707) חמים למדי ורדיאטור יהיה בהחלט אם הוא עוד יזרים אליהם אוויר חם.

גם אם אהפוך את הכיוונים עדיין תהיה זרימת אוויר מופחתת באיזור הכרטיסים כי הרדיאטור עומד בדרך...

עוד בעיה שהכרטיסים ארוכים (270 מ"מ) ומחבר החשמל שלהם מאחור אז עם ה-H100 מאחור אני חושש שכמעט לא ישאר לי מקום.

על הנייר יש מקום לכרטיסים של 334 מ"מ במארז וה-H100 תופס 27 מ"מ מה שמשאיר לי בערך 3 ס"מ רווח.

הנה דוגמה ל-BUILD עם כרטיס באורך דומה +רדיאטור + זוג מאווררים נוסף (push-pull עם מאווררי המארז) -

לא נותר מקום לחיבורי החשמל מאחור (בתמונה הם למעלה). אולי רק עם מאוורר המארז זה יספיק...

20130216_010512_zps427bbb5a.jpg

מצד שני, לשים HSF ענקי יסתום לי את כל המארז - אולי H80 שיותקן מאחור זה הפתרון למרות שהוא רמה מתחת ל-H100 ושאר קירורי האוויר הטובים.

cooler_master_haf_xb_6.jpg

למי שחשוב גם שקט כמוני, ההבדל בין ה-H80 לשאר ממש לא גדול והוא בין השקטים ביותר שיש:

http://hwzone.co.il/hardware/reviews/overclock/CoolerMaster_Nepton280L_Review/2

עם מאוורר NF-F12 הוא יהיה אפילו שקט יותר...

עריכה: אני חושב שאפתח דיון נפרד בעניין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-I5-2500K עם לוח Z68 איכותי של מגיע ל-4.3 בקלות כמעט בלי העלאת מתחים אפילו (OC אוטומטי ודינמי ע"י התוכנה של לפי העומס - לא נגעתי בביוס). המאוורר של ה-MUGEN2 על פחות מ-900RPM וטמפרטורת המעבד? רק 34 מעלות!

הטורבו של ה-4770K הוא גם כך 3.9GHZ אז כבר מה נשאר לי? לעלות עוד 200-300? זה מתחיל להיות זניח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לאיזה OC אפשר לצפות עם 4770K לעומת 3770K בהנחה שאני לא מתכוון להתעסק יותר מדי עם הביוס?

יש לגיגבייט משהו כמו ה-TurboV שיש בלוחות של ASUS?

ד"א - ראיתי של-GA-Z87X-UD5H יש מגבר מובנה בלוח גם ליציאה הקדמית וגם לאחורית (SoundBlaster כלשהו). חביב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אסטה מעט מהקו המוביל - האם מבחינת יכולות OC וביצועי בודדת אפשר לשקול משהו מבוסס 2011?

ברור שאאלץ להוסיף כרטיס מסך, להסתפק ב-AVX ולקבל פליטת חום והספק גבוהים משמעותית (וכמובן מחיר!).

השאלה אם זה ישתלם מבחינת ביצועים מול 4770K/3770K בדגש על הנ"ל כי בריבוי ליבות ודאי שארוויח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...