הרבה BSODs אקראיים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרבה BSODs אקראיים

Teknik

Recommended Posts

שלום,

אני התקנתי מחדש את WIN 7 על ה G62 ואני ממשיך לקבל מסכים כחולים (0x00000050) וכל מיני תוכניות של ה ווינדוס מפסיקות לעבוד באקראי גם. לדוגמא: EXPLOERE הפסיק לעבוד, "PERSISTANT MODULE" הספיק לעבוד( קשור לGPU כמו שהבנתי) ועוד. ניסיתי הרבה FIXים של מיקרוסופט וטוויקים של REGISTRY. התקנתי מחדש הרבה פעמים(עם התקנה שאני משתמש כבר הרבה זמן ולא היו בעיות איתה) ואפילו החלפתי ו HDD. ועכשיו נראה שכל פעם שאני מריץ .EXE הוא קורס למסך כחול. אני הרצתי בדיקות לכל הרכיבים עם HIRENS BOOT:

MEMTEST לזיכרון, MHDD להראדיסק, ו ,"PC CHECK" למעבד ולוח אם. והכל יצא תקין לחלוטין. אולי זה מעבד או לוח או שנאי אפילו? כדי להחליף מעבד אני צריך לפרק את כל המחשב ואני לא רוצה להגיע לזה. יש לי קצת ידע וניסיון עם מחשבים אבל זה תקע אותי.

בבקשה עזרה.

תודה מראש ומקווה שלא עברתי על שום חוק :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

לפי מיטב הבנתי, Stop 0x50 קשור בדרך כלל לבעיות תוכנה ולא חומרה.

אם תוכל לצרף את קובץ ה Dump, אוכל לנסות לאתר את הבעיה.

אם יש לך כמה קבצים, צרף שניים שלושה.

נכון לעכשיו, האם הקריסות היחידות נגרמות כתוצאה מהפעלת EXE?

האם השגיאה נשארת אותו דבר ורק הפרמטרים משתנים, או קוד השגיאה משתנה מעת לעת?

אגב, הצץ ביומן האירועים, בדוק אם יש הערה מקדימה לקריסה.

אם המערכת שלך מקורית/חוקית, נסה להשתמש ב SFC. כדי לעשות זאת, פתח קומנד, וכתוב sfc /scannow.

אני בספק אם הנ"ל יעזור, אבל שווה נסיון.

מחכה לתשובתך,

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קורה רק כשאני מריץ EXE. פשוט זה קרא כמה פעמים ברציפות. אבל חוץ מיזה אני לא מצליח למצוא תבנית לבעיות. כי זה מאוד אקראי.

SFC ניסיתי ולא היו שגיאות.

אז החלטתי לפרק אותו לנסות עם מעבד אחר. ולאחר פירוק שמתי לב שאין מערכת קירור\פיזור חום ל כ. גרפי(יש תמונה). בד"כ יש איזה חתיכת מתכת פד טרמי.(תמונה). אז אולי בגלל זה הוא קורס כי הכ. גרפי מתחמם בטירוף ונותן מסכים כחולים ושגיאות בלי סוף. וזה קורה באקראי כי תלוי בפעולות שאני עושה שמעמיסים על הכרטיס.

זאת התיאוריה שלי לפחות. מה אתם אומרים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה להאמין שזאת הבעה, אבל יתכן שרצוי לבדוק בכל זאת. נסה למדוד את הטמפ' עם RealTemp או HWMonitor.

אם אתה משתמש ב HWMonitor, הצץ במתחים לראות אם אין קפיצות/ירידות חריגות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את כללל הרכיבים המקוריים והם תקינים. גם שמתי חדשים והם גם תקינים. השתמשתי לפחות ב 2 תוכנות בכל רכיב. היום פירקתי אותו כדי להחליף מעבד. אך הוא מולחם ללוח. הדבר היחידי שנשאר שלא נבדק זה לוח. שאין דרך טובה לבדוק את זה.

הוא פשוט קורס באקראי. יכול לעבוד 10 דק' ולקרוס. ויכול לרוץ חצי שעה AIDA64 בעומס ( מעבד, דיסק קשיח, וכ. מסך). אין פה תבנית.

היום קיבלתי גם שגיאות 0XD1 ו 0XA. עכשיו כשאני מנסה להריץ HWMONITOR זה קורס ל 0X50. לוח כנראה ?

יש עוד רעיונות? אין לי מושג מה לעשות יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

0xA ו 0xD1 הן בעיות דרייבר בדרך כלל, למרות שנדמה לי שהן עשויות, במקרים מסויימים, להעיד על מתח ליבה/זכרון לא מתאים.

אילו כן מותקנים?

אם הסריקות שהציע Ivan לא עוזרות, נסה לבטל את כל הדרייברים הלא הכרחיים ובדוק אם יש שינוי.

אגב, האם ההתנהגות זהה גם במצב בטוח?

שוב, יתכן שקבצי הדאמפ מכילים מידע העשוי לעזור בפענוח הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשויות, במקרים מסויימים, להעיד על מתח ליבה/זכרון לא מתאים.

במילים אחרות לוח אם כי החלפתי והמעבד מולחם ללוח.

עשיתי סריקה לכונן C אך לא נמצא שום דבר.

ניסיתי מלא פעמים למחוק תדרייברים אז ללא הצלחה ובSAFEMODE לא קרס עד עכשיו וגם אם אני מריץ WIN7-PE(ווינדוס 7 LIVE מהDOK) אין בעיות.

צירפתי תמונה של טבלה מהBLUESCREEN VIEWER. זה מספיק או להביא פירוט מלא של כל שגיאה ?

וד"א הוא נתן שגיאה של "לא מגיב" כשהרצתי את ה BLUESCREEN VIEWER. כמו שקורה לפעמים כשאני מריץ EXE,

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בהכרח לוח. אם הכל עובד במצב בטוח, מדובר כנראה בבעיית דרייבר.

קשה להפיק פרטים מהתמונה בגלל האיכות אבל אני רואה שרובן או כולן נגרמות ע"י אותה כתובת בקרנל, יתכן ששווה לבדוק בכיוון זה.

עכשיו, מוודא שהבנתי נכון- במצב בטוח המערכת יציבה אבל לא מאפשרת להסיר דרייברים?

אם כן, יתכן שחסר שירות האחראי לפעולות אלו. נסה להפעילו ידנית.

נסה להפעיל את המערכת על diagnostic startup. האם היא יציבה?

עוד שתי נקודות למחשבה:

* האם במקרה יש לך אנטיווירוס של קספרסקי מותקן? אם כן, יתכן שהוא גורם לבעיה.

* האם שדרגת את הביוס? אם לא, יתכן שכדי לנסות אם כן, אולי שווה לנסות rollback.

* האם יתכן שדיסק ההתקנה פגום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בהכרח לוח. אם הכל עובד במצב בטוח, מדובר כנראה בבעיית דרייבר.

קשה להפיק פרטים מהתמונה בגלל האיכות אבל אני רואה שרובן או כולן נגרמות ע"י אותה כתובת בקרנל, יתכן ששווה לבדוק בכיוון זה.

עכשיו, מוודא שהבנתי נכון- במצב בטוח המערכת יציבה אבל לא מאפשרת להסיר דרייברים?

אם כן, יתכן שחסר שירות האחראי לפעולות אלו. נסה להפעילו ידנית.

נסה להפעיל את המערכת על diagnostic startup. האם היא יציבה?

עוד שתי נקודות למחשבה:

* האם במקרה יש לך אנטיווירוס של קספרסקי מותקן? אם כן, יתכן שהוא גורם לבעיה.

* האם שדרגת את הביוס? אם לא, יתכן שכדי לנסות אם כן, אולי שווה לנסות rollback.

* האם יתכן שדיסק ההתקנה פגום?

במצב בטוח הכל עובד טוב. ואני יכול להסיר דרייברים. כבר ניסיתי. והתקנתי הכל מקורי מהאתר של . זה גם קורה עוד לפני הדרייברים. איך שאני מסיים להתקין את הWIN זה יכול לקרות.

ניסיתי גם דיאגנוסטיק ו CHKDSK ושחזור כל פתרון אפשרי.

הדיסק תקין 100%. חדש מKSP וגם הרצתי עליו בדיקה.

וכן גם את הביוס שדרגתי (מ F.32 ל- F.37 אם זה עוזר).

רעיונות?

עריכה: ד"א הוא הרצתי אותו בעומס בלילה האחרון ( 9 שעות) בלי קריסה. עם AIDA64.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ, מתחילים להגמר לי הרעיונות.

אני מנחש שבדגם שלך, כרטיס המסך הוא HD 4xxx, תקן אותי אם אני טועה.

האם כתובת התקלה בקרנל היא 80640? אם כן, יתכן שהדרייבר atikmdag.sys עשוי לגרום לבעיה, ואסור לפסול את האפשרות שהוא בא עם דיסק ההתקנה.

בדוק אם הוא קיים, ונסה לעדכן.

אם כן, נסה בביוס להפוך את מתאם התצוגה הראשי ליחידה המובנית במעבד (Intel HD Graphics 3000 אם אינני טועה).

קשה לי להאמין שפה הבעיה, אבל באמת אני מגרד את החבית פה.

האם בדקת אם יש הודעות מקדימות לקריסה ב Event log?

האם הכל פועל גם ב diagnostic startup?

(ראיתי שכתבת "ניסיתי גם דיאגנוסטיק" אבל אינני בטוח אם בכוונתך דיאגנוסטיקה אחרת או diagnostic startup)

יש עוד אפשרות, נסה להפעיל שירות שירות. התחל עם דיאגנוסטי (בהנחה שעובד) והוסף עוד ועוד שרותים עד שבודדת את הבעיה, אם ניתן.

אם כל הנ"ל לא עוזר, נסה לבטל את כל ה Peripherials הלא קריטיים, כ"מ, כ' , audio וכו'.

מצטער על חוסר היכולת שלי לספק פתרון.

מחכה לתגובתך. בהצלחה שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ, מתחילים להגמר לי הרעיונות.

אני מנחש שבדגם שלך, כרטיס המסך הוא Radeon HD 4xxx, תקן אותי אם אני טועה.

האם כתובת התקלה בקרנל היא 80640? אם כן, יתכן שהדרייבר atikmdag.sys עשוי לגרום לבעיה, ואסור לפסול את האפשרות שהוא בא עם דיסק ההתקנה.

בדוק אם הוא קיים, ונסה לעדכן.

אם כן, נסה בביוס להפוך את מתאם התצוגה הראשי ליחידה המובנית במעבד (Intel HD Graphics 3000 אם אינני טועה).

קשה לי להאמין שפה הבעיה, אבל באמת אני מגרד את החבית פה.

האם בדקת אם יש הודעות מקדימות לקריסה ב Event log?

האם הכל פועל גם ב diagnostic startup?

(ראיתי שכתבת "ניסיתי גם דיאגנוסטיק" אבל אינני בטוח אם בכוונתך דיאגנוסטיקה אחרת או diagnostic startup)

יש עוד אפשרות, נסה להפעיל שירות שירות. התחל עם דיאגנוסטי (בהנחה שעובד) והוסף עוד ועוד שרותים עד שבודדת את הבעיה, אם ניתן.

אם כל הנ"ל לא עוזר, נסה לבטל את כל ה Peripherials הלא קריטיים, כ"מ, כ' רשת, audio וכו'.

מצטער על חוסר היכולת שלי לספק פתרון.

מחכה לתגובתך. בהצלחה שם.

בדגם הזה אין ,רק HD GRAPHICS המובנה במעבד. ואין שום אפשרות בביוס שקשורה לכ. גרפי.

וחשבתי שהתכוונת לפתרון בעיות לפני הווינדוס(F8) כשאמרת DIAGSONTIC. אבל עכשיו אני רואה שזה מופעל מה MSCONFIG.

ואיפה אני מבטל את ה Peripherials?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...