מעוניין בעזרה ב overclocking ל I7 920 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין בעזרה ב overclocking ל I7 920

Adirna

Recommended Posts

שלום אני מעוניין בקצת מידע לאוברקלוקינג על המעבד שלי

הגדרות ביוס וכו.. המיפרט שלי הוא :

מעבד :2700Mhz I7 920 LGA 1366

לוח : X59A-UD3R Ver 1

זכרונות :2x3 total of 6gb, OCZ 1600Mhz

הייתי רוצה לדעת גם כן בכמה אחוזים שיפור ביצועים אני יכול להוסיף על ידי האוברקלוקינג במעבד שלי, והאם זה בכלל שווה את המאמץ והכסף שזה באמת יתן בוסט לביצועים .

חשבתי ללכת על קירור של corsair H60 שלא תופס הרבה מקום ולפי מה שראיתי עושה עבודה די טובה .

לא מעוניין ב d14 למרות הביצועים הוא ענק מדי . בגלל זה חשבתי על מים שלא תופס מקום כמעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הD14 מציג יותר ביצועים מהH60, אם אתה רוצה משהו ברמה שלו זה רק H100 ומעלה.

לגבי שווה או לא ? עם OC אתה יכול להגיע ל4GHZ שווה או לא ? אתה תחליט תעיין ברשת תרצה מבחני ביצועים ותחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שעידן אמר ה-H60 בכלל לא ברמה של ה-D14 .

אם אתה רוצה רדיאטור 120 תלך על H80/H80i או על אנטק 920 שהם פחות או יותר באותה רמה .

עם האנטק הגעתי ל-4.3 יציב . אני משער שאתה ללא נסיון כך ש-3.6 -3.8 זה מה שאתה צריך לשאוף .

עכשיו על איזה שיפור בדיוק אתה מדבר? משחקים? עבודה שוטפת? מה בדיוק ?

אם זה לעבודה יומיומית כמעט ולא תרגיש בהבדל, אם זה לתוכנות , משחקים ובנצ'ים למיניהם תרגיש שיפור משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צלעות קירור גדולות הם סיבה לקנות קירור, לא סיבה לא לקנות קירור.

בהנחה שהוא מהונדס היטב, בנוי מחומרים טובים, ובעל גימור איכותי, ככל שלקירור יש צלעות גדולות יותר כך הוא מסוגל לפזר חום גבוה ביעילות טובה יותר, ודורש פחות סיבובי אוויר מצלעות קטנות כדי להשיג זאת.

לי יש D14 עם I7 920 בOC ל3.8GHZ.

אם אתה רוצה לחסוך אני מאמין שגם MUGEN 2 או קירור יוכלו להוציא מהמעבד את רוב הפוטנציאל הבריא שלו.

(פוטנציאל בריא = הטווח בו העלאת מתח כדי להעלות תדר משתלמת יחסית לקפיצות מתח/תדר הקודמות, ברגע שהקפיצה נהיית מוגזמת עדיף לשיטתי להפסיק)

ההבדל בין קירור טוב של 200 שקל לD14 הוא בעיקר ביכולת להוציא את אותם טמפרטורות עם פחות רעש, או ביכולת להחליף מאווררים ולהגיע לEXTREME OC גבוה יותר.

(אם אתה עושה זאת כדאי כמובן שיהיה לך במארז שימוש למאווררים המקוריים, אחרת אולי עדיף להשקיע בצלעות אחרות שמגיעות ללא מאווררים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שיש לך מעבד מוצלח במיוחד.

שלי על 1.26V אאל"ט(בביוס לפני Vdrop).

צריך לקחת בחשבון שאולי המעבד שלו לא הכי מוצלח לOC ולכן כדאי לקחת קירור חזק יחסית.

כזה שיכול להתמודד עם טמפרטורות גבוהות מטבעו(צלעות בעלות משקל זה הגורם העיקרי).

בעיקרון כל הI7 920 אמורים להיות טובים בOC .

רק שיש כאלו שמייצרים יותר חום.

קירור מים(כזה שעובר בביצועים את קירורי האוויר הטובים) לI7 920, אם אתה לא עושה OC זה ממש מיותר.

והאמת פלטפורמת הX58 כזאת מוצלחת(ועלתה לא מעט בזמנה) שכדאי לעשות OC בריא ולדאוג שהמערכת תמשיך לעבוד עוד כמה וכמה שנים טובות.

כך שEXTREME OC זה חטא לעשות אם אתה לא מדמיין את עצמך זורק אותה לפח כלאחר יד בהרמת כתף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה : כמה שראיתי מדריכים צריך שהמתח של המעבד לא יעבור את ה 1.25 V .אצלי בBIOS זה נמצא על AUTO וה AUTO שלו הוא על משהוא כמו 1.28 ,האם אני צריך לשנות את זה ידנית ליותר נמוך? או שאם ב AUTO זה נותן כבר 1.28 לא צריך לגעת בזה ולתת לו לתת מתח AUTO ורק לשחק עם המכפלה ?

כי ניסיתי להשאיר את זה ב AUTO ולעשות OC עד 4Ghz לפי המדריך בווידאו ומה שלמדתי והמחשב והWIN עלה בסדר ללא קריסה , עדיין לא עשיתי בדיקת מאמץ כי אני צריך קירור יותר טוב .והמחשב על 75 Temp כרגע ללא שום משחק רק בדסקתופ.

במידה ואני כן צריך לגעת במתח של המעבד ידנית בכמה מתח מומלץ להתחיל כדי לבדוק? וכמה קפיצות של מתח צריך לעלות כל פעם שצריך ?

ראיתי וקראתי כמה מדריכים וראיתי דברים שונים, במידה ואני כן צריך לגעת המתח, האם אני צריך לגעת במתח של דבר אחר חוץ משל הCPU ושל ה DRAM בשביל OC ? או להשאיר את כל השאר על אוטו ?

אני חושב ללכת על ה D-14 גם כן הכי משתלם, אבל יש לי בעיה , ראיתי וידאו של התקנה שלו והוא יושב על הזכרונות ממש צמוד , ויש לי זכרונות עם צלעות קירור גדולות מה שאני חושב יהווה בעיה הם , הם נראים ככה :

http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=738664

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...