ההסכם של אובמה ואירן אשר נדחה בינתיים - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ההסכם של אובמה ואירן אשר נדחה בינתיים

Roger That

Recommended Posts

היות ומנימת דבריך נובע שאתה אינך מסכים עם הקביעה האמריקנית לפיה אפשר לחיות עם הגרעין האיראני, מוזר לי שהמסקנה אליה אתה מגיע היא שדווקא צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 163
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

צריך להפציץ להם את הכור.

בטייסת הישראלית כ 1000 שזה כפול מחיל אויר ממוצא אירופאי וכחצי מכמות המטוסים שיש לצבא רוסיה.

יש לישראל מספיק כוח צבאי להשמיד לאירן את הכור הגרעיני.

לא יודע אם לישראל יש מספיק כוח להגן על עצמה נגד מפני מה שיבוא לאחר מכן.

לא יודע אם איראן תשתמש בפצצה גרעינית גם אם יהיה לה, מדובר בפצצות מאוד חזקות של עשרות מגה טון זה בעצם משמיד את כל האיזור כולל מיצריים. אבל שוב אי אפשר לדעת.

לסכם הכל כולל הכל אני חושב שצריך לתקוף שם כמה שיותר מהר. התקפה היא ההגנה הכי טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה בדיוק אתה מציע?

אני לא חושב שיש מספיק נתונים כדי להציע הצעה יעילה. אני לא רואה טעם בהכרזת הכרזות בלי מידע, זה נראה לי טיפשי.

אין פה פתרון של זבנג וגמרנו ולכל פעולה תהיינה השלכות ארוכות שנים.

סתם כמה דוגמאות להיעדר מידע רלוונטי:

1. אני לא יודע אם קיימים מהלכים נסתרים של האמריקאים, ברקע המו"מ.

2. אני לא יודע האם קיימת נכונות (ובאיזו מידה) של מדינות סוניות, כדוגמת ערב הסעודית, לשתף פעולה עם תקיפה ישראלית.

3. אני לא יודע בדיוק כמה נזק בדיוק נוכל לגרום לאיראנים אם נתקוף לבד. מדברים על עיכוב של שנים בודדות, אבל יש הערכות מסוגים שונים.

4. אני לא יודע מה מצבם של האיראנים כרגע ועד כמה הם באמת קרובים לפצצה גרעינית. הם הם יבנו פצצה ברגע שיוכלו? האם הם מתכננים להיות מדינת סף? האם יש להם אמצעי שיגור מתאימים? האם הם מסוגלים לבנות פצצות-מזוודה למטרות טרור?

5. אני לא יודע מה מתכוונים האמריקאים לעשות אם תגיב לבד.

עריכה: אני רואה שהילד הזה הגיע גם לפה עם השטויות שלו. אלוהים ישמור אותי מההבלים האלה.

1000 , יכולת להשמיד את ה"כור הגרעיני"...

בחיי, אני מתגעגע לפגם הגנטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש מספיק נתונים כדי להציע הצעה יעילה. אני לא רואה טעם בהכרזת הכרזות בלי מידע, זה נראה לי טיפשי.

2. אני לא יודע האם קיימת נכונות (ובאיזו מידה) של מדינות סוניות, כדוגמת ערב הסעודית, לשתף פעולה עם תקיפה ישראלית.

3. אני לא יודע בדיוק כמה נזק בדיוק נוכל לגרום לאיראנים אם נתקוף לבד. מדברים על עיכוב של שנים בודדות, אבל יש הערכות מסוגים שונים.

4. אני לא יודע מה מצבם של האיראנים כרגע ועד כמה הם באמת קרובים לפצצה גרעינית. הם הם יבנו פצצה ברגע שיוכלו? האם הם מתכננים להיות מדינת סף? האם יש להם אמצעי שיגור מתאימים? האם הם מסוגלים לבנות פצצות-מזוודה למטרות טרור?

עריכה: אני רואה שהילד הזה הגיע גם לפה עם השטויות שלו. אלוהים ישמור אותי מההבלים האלה.

1000 , יכולת להשמיד את הכורים... מישהו יצטרך מתישהו לתת על כך את הדעת.

השמאלני רואה דעות שמנוגדות לשלו, הוא ממהר לקטלג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1000 מטוסים, יכולת להשמיד את ה"כור הגרעיני"...

בחיי, אני מתגעגע לפגם הגנטי.

נכון, אין לי או לך מספיק מידע להחליט. אני שואל שאלה אחרת, אם כל הטענות הבאות נכונות, מה צריכה להיות לדעתך המדיניות של ישראל?

טענה א. האיראנים שואפים להשיג נשק גרעיני, ויש להם אפשרות מעשית לעשות זאת בטווח זמן קצר.

טענה ב. נשק גרעיני בידי איראן מהווה סכנה קיומית למדינת .

טענה ג. כל המאמצים הדיפלומטיים מול איראן לא השפיעו על (א) ו(ב).

טענה ד. לישראל אין אפשרות לפגוע נקודתית באתרי הפיתוח והמחקר של הגרעין האיראני באופן יעיל עקב העדר חימוש מתאים, ואף מדינה לא תסייע לישראל בתקיפה זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא יודע אם הטענות האלה נכונות, אבל נניח שכן. חסרה עוד טענה חשובה כדי להבהיר את המצב:

טענה ה. האמריקאים לא יתקפו באופן עצמאי בעצמם, גם אם ייווכחו שהמאמצים הדיפלומטיים כושלים.

נניח לצורך הדיון שגם הטענה הזו נכונה.

במקרה זה, אני לא רואה כל ברירה, אלא לתקוף באופן לא נקודתי ולא כירורגי את איראן. זה אומר תקיפה כוללת.

לחסל את ההנהגה האיראנית, לחסל את הכוח הצבאי שלה, להשתלט עם כוחות מיוחדים על הכורים ולהשמיד אותם מבפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסקנה שלך צריכה הייתה להיות אחרת:

"לא כל מי שדעתו בנושא מדיני מסוים שונה מזו שלי הוא בהכרח שמאלני קיצוני, בעל נטיות לאומיות אובדניות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה זה, אני לא רואה כל ברירה, אלא לתקוף באופן לא נקודתי ולא כירורגי את איראן. זה אומר תקיפה כוללת.

לחסל את ההנהגה האיראנית, לחסל את הכוח הצבאי שלה, להשתלט עם כוחות מיוחדים על הכורים ולהשמיד אותם מבפנים.

סקרן לדעת מה יקרה שסין ורוסיה יתערבו גם אותם אתה תתקוף?

הנקודה השניה היא שאפילו בפנטזיות אם דבר כזה קורה אתה באמת חושב שצה''ל יכול לבצע דבר כזה?

ומה יקרה אם שאר השכנים שלנו? הם פשוט ישבו בחיבוק ידיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סקרן לדעת מה יקרה שסין ורוסיה יתערבו גם אותם אתה תתקוף?

הנקודה השניה היא שאפילו בפנטזיות אם דבר כזה קורה אתה באמת חושב שצה''ל יכול לבצע דבר כזה?

ומה יקרה אם שאר השכנים שלנו? הם פשוט ישבו בחיבוק ידיים?

זה לא משנה, כי אם הטענות ההן נכונות, אנו נעמוד בפני כיליון בטוח. חוץ מזה, את הרוסים והסינים מעניינים רק אינטרסים כלכליים, הם לא ירוצו להגן על כבודם של האיראנים.

אם השכנים הקרובים ואלה מבית יתקפו אותנו, נוכל לנצל את המצב לטרנספר.

מה שכן, תהיה לנו רק הזדמנות אחת והיא תהיה קצרה, אי אפשר למשוך את הסיפור הזה לאורך זמן. צריכים להתחיל ולסיים לפני שאירופה והאמריקאים יספיקו לקום נגדנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסקנה שלך צריכה הייתה להיות אחרת:

"לא כל מי שדעתו בנושא מדיני מסוים שונה מזו שלי הוא בהכרח שמאלני קיצוני, בעל נטיות לאומיות אובדניות".

כל? לא, וגם לא טענתי זאת. רוב? שני האנשים שהגיבו לך מרמזים שכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו שאתם כולכם שוכחים :אם איראן תפציץ את במפתיע , היא תפציץ גם חיילים אמריקאים , שגרירויות זרות , וכדומה .

היא תפציץ בונקר תת-קרקעי אמריקאי , שהם בונים עכשיו .

אם זה תהיה פצצת אטום , העולם יהיה על סף מלחמת עולם שלישית .

אני רוצה לראות את התגובה של ארה"ב , גרמניה , צרפת , בריטניה וכדומה שהן יגלו שאיראן הפציצה את אזרחיה ונציגיה , במדינה זרה .

- - - תגובה אוחדה: - - -

תארו לכם מה יקרה אם אוניית קרב של ארה"ב , תנוח באחד הנמלים של וחייליה יפגעו ?

זו תהיה הכרזת מלחמה של איראן על ארה"ב . כזו שאפילו אובמה (לצורך העניין) , לא יוכל לשבת בצד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...