אוהב מחשבים ופשוט מיואש לחלוטין, מה כבר אפשר לעשות? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוהב מחשבים ופשוט מיואש לחלוטין, מה כבר אפשר לעשות?

elellad

Recommended Posts

אני עדיין לא חושב שאתה צריך לוותר לעצמך בנושא של המתמטיקה ומכמה סיבות:

1. זה היה בתיכון. תקן אותי אם אני טועה אבל הרבה מים כבר עברו בנהר מאז. התבגרת.

2. עדיין, עשית 5 יח"ל במתמטיקה. יש לא מעט אנשים עם תואר במדמ"ח שעשו 4 ואפילו 3 יחידות לימוד.

3. כמו שמינימייזר ציין, למרבית המפתחים המתמטיקה הקשה הסתיימה אי שם בשנה השנייה\שלישית בלימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מתמטיקה זה רק תירגול וסבלנות.

כשעשיתי מכינה קדם הנדסאית לפני תחילת לימודי ההנדסאי, הגעתי במצב גרוע מבחינת מתמטיקה.

התברר לי שאני עוד במצב טוב לעומת בחור שלמד איתי, הוא היה מוציא ציונים של 30 ו-40 בחומר של 3-4 יחידות הכי קל שיש.

אבא שלו הביא לו מורה פרטית 3-4 פעמים בשבוע, היה לו רצון ופתר כל יום כ200 תרגילים שניתנו לו על ידי המורה הפרטית.

הבחור משבוע לשבוע עלה בציונים והיינו בהלם כשלבסוף היה מוציא מאיות ואומר לנו ״זה קלי קלות״.

אז תסלח לי שאני אומר לך את זה, כי אני גם אומר על עצמי שאני יודע את היכולות שלי ובלה בלה.

זה נטו עצלנות שלי ומשמעת עצמית נמוכה או אי היכולת להתמיד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחזק את מה שאמר הבחור מעלי, בכל דבר שתלמד אם זה קורס ספציפי או תואר יהיו דברים שלא יעניינו אותך או יהיו לך קשים יותר, זה לא אומר שלא ניתן לעבור את הקשיים האלו בצורה טובה, בעזרת עוד השקעה ומאמץ (כמו דוגמת המורה הפרטי).

בנוסף, אתה יכול לעשות תואר שקשור לתחום המחשבים ולא בעל אופי מתמטי חזק (כמו במדעי המחשב או הנדסת תוכנה), למשל הנדסת תעשייה וניהול...

לכן אני מציע לך לעשות בירור יותר מעמיק לגבי תארים שונים במוסדות שונים.

שיהיה המון בהצלחה

נ.ב.

גם אני מכיר מספיק אנשים שלא הסתדרו עם המתמטיקה בבית ספר ועשו 3-4 יחידות, ובאוניברסיטה הסתדרו מצויין (הדבר הראשון שהמרצה בחדוא א' אמר לנו זה "תשכחו את כל מה שידעתם מהבית ספר" :))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדל ברמת המתמטיקה (ובאופן כללי רמת המחשבה המדויקת/ריאלית) בין הנדסת תעשיה לבין הנדסת תוכנה הוא קטן למדי. מי שלא מסתדר פה לא יתסדר שם - ולהיפך. זו נכון באופן כללי לכל תואר הנדסי.

מעבר לזה, הנדסת תעשיה וניהול לא קשורה לעולם המחשבים באופן שהוא משמעותית גדול יותר מתארים הנדסיים אחרים. משתמשים במחשב ככלי - בדיוק כמו כל הנדסה. אם כבר תארים הנדסיים אחרים שקשורים למחשבים באופן ישיר הם הנדסת מערכות מידע או הנדסת תקשורת.

עם כל הכבוד, לא כל דבר בחיים הוא רק תלוי השקעה, עד כמה שזה נשמע "רומנטי". יש אנשים שלא מסתדרים עם דברים מסויימים וזהו (אני לא יודע אם כאן המקרה הוא כזה - לא מכיר את הבן אדם). יש גם אנשים שהם באופן כללי ממש טיפשים, אם כי עושה רושם, שוב, שהמקרה הזה איננו כזה. באותה מידה שאתה מכיר אנשים שהסתדרו עם המת' בלימודים הגבוהים למרות שלא הסתדרו בתיכון, יש גם אנשים שלא הסתדרו ונשרו מהלימודים (כן - גם ממכללות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ido.g אין מה להשוות ברמת המתמטיקה של "מעשייה וטיול" למדעי המחשב שהוא תת-ענף של מתמטיקה

OP : שמישהו רוצה משהו הוא הולך ועושה לא משנה כמה זה קשה , אם תמשיך לחפש תירוצים למה לא אתה רק תשקע בבינוניות

וכל עניין הקורסים האלו זה סתם בזבוז זמן וכסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זה לא. הנדסה זו הנדסה ותואר מדעי זה תואר מדעי.

במדעי המחשב לומדים מתמטיקה של/עם מתמטיקאים (/מדעים מדוייקים) - ישנו דגש גדול על ההוכחות של המשפטים וכו. בהנדסה לומדים מתמטיקה של מהנדסים, הדגש הוא ישומי. ככה זה בכל מוסד, כאשר רמת/קושי הדברים שלומדים, תלויים במוסד. בכל תחום הנדסי יש דגש על תחומי מת' אחרים, אבל זה לא קשור ל"רמה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למדתי הנדסת מחשבים ועכשיו מדעי המחשב בעברית. אני חושב שאני יודע מה אני אומר :)

בקורסים מסוימים מקלים ונותנים דגש על הפן השימושי יותר אבל זה הכרחי מתוקף העומס המטורף של התואר.

רוב קורסי המתמטיקה משותפים למדעי המחשב והחוג למתמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שדבר אחד שלא צויין פה הוא שאיש IT זה לא בהכרח עבודה בהייטק.

גם מפעלים ומשרדים גדולים זקוקים לאנשים שידעו לתפעל שרת, לעבוד עם מכונה וירטואלית, לשלוח הצעות קניה למחלקת רכש ולתקן לעובדים את המחשב.

אבי עובד כמנהל במפעל גדול בצפון. הוא מתחזק את השרת, פותר בעיות שונות לעובדים עם המחשבים, וכו'. תואר במדעי המדינה אם אני לא טועה, והקורסים היחידים שהוא עשה היו כבר השתלמות במסגרת העבודה (אבל בא עם ניסיון בכל מיני עבודות דומות). ועד כמה שאני יודע, הוא מרוויח יותר טוב ממפעילי המכונות, ויש לו משרד. בנוסף, אחרי כמה שנים כבר ציוותו לו עובד זוטר יותר שעושה את העבודות השחורות יותר של תיקונים למיניהם, בזמן שהוא מתעסק בעניינים חשובים יותר כמו ניהול המכונות הוירטואליות בשרת.

זה דיל טוב מאוד, ואני חושב שאבי אוהב את המקצוע. ובמרכז בטח אפשר להרוויח בזה אפילו יותר טוב, אז רק שתדע שלא צריך תואר כדי להתעסק במחשבים. אבל גם אין מה לפתח ציפיות לעבוד בהייטק בלי שום השכלה. אבל גם עבודה במחשבים מחוץ להייטק זה לא אוטומטית "טכנאי של KSP".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למדתי הנדסת מחשבים ועכשיו מדעי המחשב בעברית. אני חושב שאני יודע מה אני אומר :)

בקורסים מסוימים מקלים ונותנים דגש על הפן השימושי יותר אבל זה הכרחי מתוקף העומס המטורף של התואר.

רוב קורסי המתמטיקה משותפים למדעי המחשב והחוג למתמטיקה.

קודם כל, הנדסת מחשבים זו לא הנדסת תוכנה. לא ברור לי למה החלטת שבקורסים מסויים "מקלים מתוקף העומס המטורף של התואר". אתה יכול להגיד את זה על כל דבר. בשורה התחתונה, הסילבוס בקורסים זה הסילבוס בקורסים ותוכנית התואר היא תוכנית התואר. אתה חיזקת בעצמך את מה שאמרתי.

מעבר לזה, אני לא טוען שאתה לא יודע "מה אתה אומר". אוקיי, אולי בעברית יש קורסים משותפים למת' ולהנדסה, מן הסתם אתה יודע טוב בהרבה ממני. אני יודע שבת"א זה לא ככה (חד משמעית) - ובטח ובטח שזה מוסד מכובד לכל הדיעות.

ועכשיו, נתגבר על כל משחקי הכבוד המטופשים האלה ונחזור לעיקר:

1. מתמטיקה ברמה של הנדסה, ומעבר, זה לא רק עניין של תרגול בלבד. זה כן חשוב מאוד, נכון.

2. ההבדל ברמת המתימטקה בין תחומי ההנדסה השונים היא לא גדולה מאוד, גם אם בהנדסת תוכנה כן לומדים ברמה קצת יותר גבוהה. תסכים איתי שלא פה יהיה ההבדל עבור פותח הדיון בין הצלחה לכשלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם תלוי במוסד הלימודים. חבר שלי שלומד הנדסת תעשייה וניהול במכללה אמנם לומד מתמטיקה אבל מאוד קשה להשוות את הרמה

הנדרשת מהסטודנטים לזו שבמדעי המחשב בעברית.

הוא לא מבין כלום ואני מסביר לו, הוא מקבל 90 בממוצע. כדאי לציין שבתיכון עשה 3 יח"ל במתמטיקה עם ציון לא מדהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...