תקלה בהתקנת Windows חדש על כונן SSD חדש - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה בהתקנת Windows חדש על כונן SSD חדש

harur

Recommended Posts

שלום לכולם,

רכשתי לאחרונה כונן קשיח SSD חדש של סמסונג,

דגם Samsung 840 EVO 120GB, שעובד על SATA3.

כרגע אני משתמש בכונן SSD של אינטל, דגם INTEL X25-M, שעובד על SATA2.

הלוח אם שלי הוא GA-Z68AP-D3.

ניסיתי לחבר את כונן ה- החדש במקום הישן בכדי לבדוק שהוא תקין ולנסות להתקין עליו מערכת הפעלה,

ניסיתי להתקין עליו קודם Windows 8 חוקי ולאחריו Windows 7 חוקי אך בשניהם אני נתקל בבעייה שהמחשב נתקע או בסוף ההתקנה (Windows 8) או בתחילת ההתקנה (Windows 7).

בהתקנה של ה-Windows 8 הוא נתקע באמצע העלייה הראשונית או שהוא מדווח על שגיאה clock watchdog timeout.

חיפשתי קצת בפורומים באינטרנט, שם ראיתי שחלק מהאנשים שינו את ממשק הכונן הקשיח מ-IDE ל-AHCI.

איפסתי את ההגדרות בביוס שיניתי את הגדרת ה-SATA ל-AHCI אך עדיין התופעה ממשיכה לקרות.

האם יש לכם איזשהו רעיון מדוע זה קורה? האם יכול להיות שעשיתי משהו לא נכון?

לדעתי כונן ה- הוא תקין מכיוון שקניתי אחד חדש ולא משומש וכשאני מחבר את הכונן החדש עם הכונן הישן, הוינדוס שעל הכונן הישן מזהה את הכרטיס ואפילו נותן לי להשתמש בו.

אשמח לקבל ממכם עזרה\טיפ.

תודה רבה,

סער

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללוח שלך יש Dual , תעביר את המתג לצד השני בשביל לעלות עם הביוס השני ותראה אם זה קורה גם שם.

במידה וכן, אפס את הביוס שוב, אני ממליץ על Clear CMOS עם ג'אמפר, ואז תעשה לו עדכון עם הכלי של גיגהבייט ותנסה שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ זה לא כרטיס שיש מתג למעבר בין הביוסים.

זה עובד בצורה שונה, במקרה והוא לא מצליח לעלות הוא פשוט מעלה את הביוס השני וצורב את ההגדרות על הביוס הראשון, בשביל שפעם הבאה הוא יעלה מימנו.

ללוח הזה יש עדכון ל-UEFI, ממליץ לעדכן אליו, סוף סוף ה-POST עובר בצורה כזאת שלא רואים אותו בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ ללוח שלך יש UEFI, לכן אתה צריך לדעת, בכל מקרה אם לא ראית את ההבדלים, אני יציין בקצרה.

אני מאמין שאתה מכיר את תהליך ה-POST הישן והמתיש, בו לוח האם עושה בדיקה לכל החומרה שמחוברת אליו, בדרך כלל הדבר לוקח כמה שניות ובמחשבים ישנים גם חצי דקה (מצב AHCI מאריך את זה עוד יותר).

ב-UEFI כל הדבר הזה נעשה מאחורי הקלעים בטווח זמן קצר משמעותית, של פחות משנייה ולכן לא רואים אותו מתבצע.

הדבר מקדים את הזמן בו יתחיל ה-BOOT מרגע הדלקת המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה שאלה אחרונה, אני מניח שאם אני התקנה חדשה במצב UEFI, ועושה Partition חדש לדיסק הראשי, מערכת ההפעלה אוטומטית תפרמט אותו במצב GPT, נכון? ושאלה נוספת, אני שבוע הבא מקבל דיסק קשיח חדש 3TB שחייב להיות במצב GPT בשביל שכל ה-3TB יזוהו, הדיסק השני שלי שהוא 1TB בפורמט MBR, אני אוכל להעביר ביניהם קבצים בלי בעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש יתרון אחד בGPT שלא קשור לגודל, הטבלה של המחיצות רשומה בתחילת וסוף הכונן מה שנותן יתירות, אם יש תקלה בכונן, מה שבMBR מצריך תיקון ידני של הMBR או קריאת חומר בצורה ישירה על מנת להצילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...