מעבר לדירה עם מזגן קיים - להישאר איתו או לקנות חדש? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבר לדירה עם מזגן קיים - להישאר איתו או לקנות חדש?

Boris_yo

כמה אתם משלמים על מזגן בחודש שעובד 8 שעות ביום?  

3 הצבעות

1. 1. כמה אתם משלמים על מזגן בחודש שעובד 8 שעות ביום?

• 200+ ש''ח
    • 300+ ש''ח
      0
    • 400+ ש''ח
      0
    • 500+ ש''ח
      0
    • יותר מזה!
      0

Recommended Posts

שלום חברים. אני רוצה לעבור ולהשכיר דירה אבל לא יודע אם עדיף לעבור לדירה כבר עם מזגן או לדירה ללא מזגן, איפה אוכל לרכוש חדש. אתם בטח מכירים מזגנים חיצונים ישנים בצורת מלבן עם מאוורר בפנים? האם מזגנים כאלה פחות חיסכוניים ממזגנים חדשים שיש עכשיו? אני רוצה לדעת מה אני מרוויח ומפסיד בשני מקראים.

ומה דעתכם אם אמצא דירה טובה אבל עם מזגן ישן וארצה לקנות ולהתקין חדש? בעל הבית יכול לאשר את זה?

כמה אתם משלמים על מזגן שעובד 8 שעות ביום בתוכנית חיסכון בחשמל?

מישהו מכיר פורומים בנושא שכירות דירה מצד שוכר איפה אני יוכל לשאול שאלות בעתיד?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דירות עם מזגנים טובים ויש דירות עם מזגנים גרועים וישנים (יש גם את הרצפתיים המעפנים שסתם תופסים מקום...). יש בעלי דירות שיסכימו שתתקין מזגן ויש כאלו שלא.

שים לב שבקומה העליונה בבניין עלול להיות חם יותר באופן משמעותי אם אין בידוד טוב, וזה יצריך שימוש הרבה יותר תדיר במזגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זו המלצה טובה מאד.

מה גם שאם הבניין ישן והגג לא עבר איטום ראוי אתה לא תסבול מנזילות/רטיבות במידה ויהיו.

אם אתה מתכנן להישאר בדירה יותר משנה, תציע לבעל הדירה להוריד את המחיר ב-100 ש"ח נניח ותאמר לו שאתה תתקין מזגן חדש.

לטווח של שנתיים נניח - זה יוצא 2400 שזה מחיר כולל התקנה למזגן בסיסי חדש וחסכוני. ותאמר לו שבין השאר זה ישאר לו לעתיד לדיירים הבאים.

או שתציע להתחלק ברמה מסויימת, סה"כ זו רמת החיים שלך, חשבון החשמל שלך.

תחשוב על זה.

כמובן תדאג לציין בחוזה שכל בעיה גדולה במזגן מלבד בלאי טבעי עד 400-300 ש"ח (עלות תיקון) ו/או מילוי גז - יטופלו בהקדם ע"י בעל הדירה. (כלומר, כל דבר חמור ויקר מעל לסכום הזה יטופל ע"י בעל הדירה), מזגן כיום הוא מצרך בסיסי במדינה ובדירה וחשוב בימי קיץ וחורף.

תבדוק קודם לכן שהמזגן פועל טוב ומתאים לצרכיך כדי שאח"כ לא יהיו הפתעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גם שאם הבניין ישן והגג לא עבר איטום ראוי אתה לא תסבול מנזילות/רטיבות במידה ויהיו.

חשבתי נזילות ורטיבות נובעות עם בניין ישן וגגם לא אטום? פה אתה אומר משהו אפוך...

אם אתה מתכנן להישאר בדירה יותר משנה, תציע לבעל הדירה להוריד את המחיר ב-100 ש"ח נניח ותאמר לו שאתה תתקין מזגן חדש.

לטווח של שנתיים נניח - זה יוצא 2400 שזה מחיר כולל התקנה למזגן בסיסי חדש וחסכוני. ותאמר לו שבין השאר זה ישאר לו לעתיד לדיירים הבאים.

או שתציע להתחלק ברמה מסויימת, סה"כ זו רמת החיים שלך, חשבון החשמל שלך.

תחשוב על זה.

ככה אוכל להחזיר השקעה שלי במזגן והתקנה, נכון? רעיון מעניין אבל אם אשכיר דירה אחרת בעתיד, אצטרך לעשות זאת שוב אבל לפחות לא אצטרך להבעיר אותו בהובלות כל פעם ולשלם מחיר התקנה כל פעם. אמרת או ש להציע לו להתחלק ברמה מסויימת. זה דבר מזגן עוד פעם או משהו אחר?

כמובן תדאג לציין בחוזה שכל בעיה גדולה במזגן מלבד בלאי טבעי עד 400-300 ש"ח (עלות תיקון) ו/או מילוי גז - יטופלו בהקדם ע"י בעל הדירה. (כלומר, כל דבר חמור ויקר מעל לסכום הזה יטופל ע"י בעל הדירה), מזגן כיום הוא מצרך בסיסי במדינה ובדירה וחשוב בימי קיץ וחורף.

תבדוק קודם לכן שהמזגן פועל טוב ומתאים לצרכיך כדי שאח"כ לא יהיו הפתעות.

בהתחלה רשמת על בעיה גדולה עד 300-400 ש''ח יטופל ע''י בעל הדירה ואז בסוגריים רשמת כל דבר חמור ויקר מעל סכום זה יטופל ע''י בעל דירה. לא הבנתי.

אתה מתכוון שאבדוק מזגן קודם לפני שאני מוסיף אותו לחוזה? או לבדוק בתוך 14 ימים שיש לי אפשרות להחזיר מוצר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- לא אמרתי משהו הפוך לגבי הגג. הכוונה שלי הייתה שבדירה שנמצאת אחת לפני אחרונה אתה לא תסבול מרטיבות/נזילות כי הדירה האחרונה "תסבול" במידה והגג לא אטום כראוי.

- לתקופה של שנתיים זה כאילו אתה מעביר את התשלום שלך לבעל הדירה (לא כאילו, באמת), אתה מבקש ממנו להוריד 100 ש"ח, למשך שנתיים 100x12x2 זה 2400 ש"ח שזו עלות מזגן. :D אתה נהנה על חשבונו שהוא התקין מזגן חדש ונשאר איתו.

- התכוונתי שבעייה מעל לסכום מסויים שתקבע (שהוא מחיר סביר לתיקון קטן במידת הצורך) הוא ישלם. עד לתקרת הסכום אתה תשלם, כי בכל זאת "בלאי שימוש"..

מה קשור 14 יום להחזיר מוצר?

הכוונה היא שמזגן שמגיע עם הדירה הוא הכרחי יחסית כיום וחשוב שהוא ישאר שמיש ותקין, לכן תבדוק אותו לפני ותכניס סעיף בחוזה לגבי השמישות שלו שהוא תמיד יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- לתקופה של שנתיים זה כאילו אתה מעביר את התשלום שלך לבעל הדירה (לא כאילו, באמת), אתה מבקש ממנו להוריד 100 ש"ח, למשך שנתיים 100x12x2 זה 2400 ש"ח שזו עלות מזגן. :D אתה נהנה על חשבונו שהוא התקין מזגן חדש ונשאר איתו.

זה אמור להיות "טריק" שבעל הבית לא יבין? אני לא רוצה שיחשוב אני רוצה לרמות אותו כי זה כמו לתת לו לשלם על מזגן לתקופה של שנתיים בלי ידיעותו. אם אגיד לו להוריד 100 ש''ח מתשלום חודשי דירתי אצטרך לתת לו סיבה לכך, שהיא מזגן שארכוש ואשאיר לו?

- התכוונתי שבעייה מעל לסכום מסויים שתקבע (שהוא מחיר סביר לתיקון קטן במידת הצורך) הוא ישלם. עד לתקרת הסכום אתה תשלם, כי בכל זאת "בלאי שימוש"..

זה כאילו תקלות שמחירהם עד 400 ש''ח אני מכסה ומעל זה בעל הבית מכסה? לדעתי זה מוסיף עוד דאגות על כתפיים שלו ואני מאמין שיותר הוגן יהיה לבקש הורדת של 100 ש''ח. אבל סיכוי שהוא יסכים יש רק עם לקיחת דירה על שכירות ל שנתיים, נכון? כי אני לא רוצה להתחייב לשנתיים אך לשנה כדי לראות איך אני מרגיש עם דירה.למרות יש בעלים שמסכימים להחזיר הפרש אם אני מתחייב לשנתיים ועוזב באמצע...

מה קשור 14 יום להחזיר מוצר?

הכוונה היא שמזגן שמגיע עם הדירה הוא הכרחי יחסית כיום וחשוב שהוא ישאר שמיש ותקין, לכן תבדוק אותו לפני ותכניס סעיף בחוזה לגבי השמישות שלו שהוא תמיד יעבוד.

אז בחוזה אני יכול לרשום שבעל הבית ידאג לתקינות של מזגן למשך שכירות שלי? במקרה זה עליי לבדוק שמזגן לא מצריך הרבה חשמל אבל איך לבדוק אם מזגן ישן מלבני שנתלה בחוץ? במזגנים חדשים לפחות רשום מפרט חשמלי.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אף אחד בעולם לא מעביר מזגנים בין דירות שכורות.

למה לא? עבודת פירוק וסחיבה? יש עוד סיבות חוץ מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- סוג של, בעל דירה לא ירצה להוציא על המקום 2400~ ש"ח על מזגן חדש על המקום כי רצית. אם תאמר לו שאתה מתקין זה משהו אחר. וכן, אתה רוכש על חשבון ה"הנחה".

- לא, פשוט תשאיר "אופציה לשנה נוספת" בחוזה, זה מספיק.

- חשמל ממילא "יתבזבז" אתה כרגע נעול על נקודה זניחה יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה זה עליי לבדוק שמזגן לא מצריך הרבה חשמל אבל איך לבדוק אם מזגן ישן מלבני שנתלה בחוץ? במזגנים חדשים לפחות רשום מפרט חשמלי.

המזגן הזה מחובר לחשמל (בתקע)? אם כן, יש מודדים כמו KILLAWATT, זאת בהנחה ובעל הדירה לא יודע. לחילופין אתה יכול לנתק את כל מכשירי החשמל בדירה, להדליק את המזגן ולקרוא את המונה. אבל כן, ההפרשים לא גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא חייב לנתק את כל מכשירי החשמל, הוא יכול פשוט לקרוא פעמיים :)

נכון שהוא אולי מסתכן בסטיה קלה (נניח מקרר שבדיוק נכנס לפעולה בזמן אחת הבדיקות והיה במצב המתנה בשניה) אבל זה זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא חייב לנתק את כל מכשירי החשמל, הוא יכול פשוט לקרוא פעמיים :)

נכון שהוא אולי מסתכן בסטיה קלה (נניח מקרר שבדיוק נכנס לפעולה בזמן אחת הבדיקות והיה במצב המתנה בשניה) אבל זה זניח.

אתה דיברת על מונה חשמל דיגיטלי או אנאלוגי שהוא ישן? כי אני אנלוגי הוא שכיח ביותר ואין לי מוסג איך בודקים צריכת חשמל. אני רק רואה שדיסק מסתובב ומספרים למעלה בקושי זזים. איך בודקים נכון והאם אני חייב לשים שעון?

עכשיו בוא נדבר על אופציה פחות היגיוני. אני החלטתי שלא רוצה להשתמש במזגן שבאה עם דירה ורוצה לרכוש מזגן חדש ולהתקין. מה יגיד בעל הבית אם אני מתקין מזגן חדש באותו חדר נמצא מזגן שבאה עם דירה? נישהו פה אמר שלא לוקחים מזגן שקנו לדירה לבית אחר. במקרה זה גם אם אני לוקח, בעל הבית לא ירצה שישארו בקיר חורים/סימנים אחרי התקנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא צריך להסכים לזה, זה דבר ראשון. וחובה לציין זאת מראש וגם בחוזה.

דבר שני החור הבעייתי הוא החור יציאה של המזגן למעלה. תצטרך למלא אותו בצורה טובה.

את המתקן שהמדחס יושב עליו תשאיר, כי זה זול יחסית וזה ממש "בקטנה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...