טמפרטורה תקינה? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפרטורה תקינה?

Guy950

Recommended Posts

היי,

שיחקתי עכשיו בכמה משחקים והרגשתי את הרגל שלי רותחת והחלטתי להריץ HWmonitor בזמן המשחק לראות מה המצב של הטמפ'.

עקרונית יש לי מעבד 4770 עם CoolIT קירור מים, הטמפ' במשחק ובמאמץ בשאר התוכנות במחשב מגיעה לממוצע של 60 מעלות. אני כמובן כותב על זה על סמך הסתכלות על השורה Package תחת טמפ' ברשימה של המעבד.

לפי מה שאני מבין, זה בסדר גמור למעבד הזה אז אין לי פה הפתעה.

מה שבאמת מפתיע אותי הוא הכרטיס מסך שהוא הכרטיס הזה : http://www.tms.co.il/product/12804

לפי הHWmonitor המקסימום של המאווררים היה 2550RPM והטמפ' הגיע לשיא של 81 מעלות.

זה תקין לכרטיס שכזה? במחשב הקודם עם HD6970 וקירור דומה לא הרגשתי כזה חום.

עריכה, לפי שיציינו, בדקתי בגוגל ובבדיקות אחרות, הממוצע של הכרטיס הזה הוא 79 מעלות, אבל בכל זאת הרגיש לי מוגזם שהגיע לזה מכיוון שלא שיחקתי במשחקים כבדים במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרונית הפילטרים נקיים, אך בגלל הקירור מים של המעבד הייתי צריך להחליף את המאוורר האחורי במאוורר 120מ"מ שמוציא אוויר דרך הרדיאטור ואז מחוץ למארז. את המאוורר המקורי שהגיע עם המארז שמתי בקדמת המארז. עכשיו נפל לי האסימון שהמאוורר היחידי שמוציא אוויר חסום בגלל הרדיאטור של הקירור מעבד.

יהיה כדאי בעצם להעביר את המאוורר ששמתי בקדמת המארז לחלק העליון של המארז או לדלת? איפה יהיה יותר מתאים להוציא אוויר?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני רואה שהנושא שלי עדיין בעמוד הראשון אז אני מקפיץ.

אז עכשיו יש לי קצת זמן והחלטתי להעביר מאוורר אחד מהחלק הקדמי של המארז לחלק העליון של המארז שיוציא אוויר.

בזמן שאני עושה את זה אני רוצה לבדוק מחדש את החיווט, בגלל כשאני מסתכל בביוס או בHWmonitor אפשר לשים לב שהוא רושם על מהירות המאוורר של המעבד 4300RPM.

עקרונית, עשיתי לפי הכתוב בחוברת של הלוח אם (GA Z87X-D3H) שהיה כתוב לחבר את ראש המשאבה לCPU FAN ואת המאוורר המשני לCPU_OPT. אבל בפועל אני נוגע ברדיאטור ובצינורות ובמשאבה, הם כולם חמים. בהסתכלות על המאוורר אפשר לראות שהוא מסתובב יחסית לאט, להערכתי הוא נמצא באיזור 800RPM.

צירפתי תמונה לחיבורים, החוט העליון הוא של המאוורר שמשודך לרדיאטור והחוט השני הוא החוט שמחובר למשאבה. האם החיבורים נכונים?

לפי החוברת אני מקבל את הרושם שכן, אבל תקנו אותי.

המאוורר שמחובר לרדיאטור הוא המאוורר הזה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=5529

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעביר מאוורר אחד לחלק העליון של המארז כדי שהלחץ במארז יתאזן, כרגע יש לך יותר לחץ חיובי ואין מה שינדף את האוויר החם החוצה.

מעבר לכך תגדיר לכרטיס פרופיל קירור אינטנסיבי יותר בעזרת AB.

דבר אחד לא הבנתי, התכוונת שיש לך מעבד 4770K נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה סיפור ארוך, אבל כרגע יש לי 4770 רגיל.

בכל מקרה, העברתי מאוורר אחד לחלק העליון של המארז (מוציא אוויר) והחלפתי את החיבורים של המשאבה ושל המאוורר שעל הרדיאטור. דברים התחילו להתאזן!

הכרטיס מתאזן על 74 מעלון בממוצע והמעבד על 61-59 מעלות. בדקתי את זה רק בריצה של כמה משחקים כבדים ולא בדרכים הרציניות, אבל כבר ניכר ירידה בטמפ' אז אני מרוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדריך הוא יותר לבעלי (-: אך על אותו עקרון.

וכן התוכנה תומכת בכרטיס שלך..

לא יודע על מה אתה מדבר, הלכתי לפני המדריך שלך וזה עובד מצוין על הGTX 770 שלי :biglaugh:

בהזדמנות אני צריך לשאול אותך על פונקציות אחרות בתוכנה הזאתי, אבל כרגע ניצמד לנושא.

אבל שאלה שאני כן אשאל עכשיו, על פי מה קבעת ש-500 יתאים ב

Fan speed update?

כמו כן, הגדרתי פרופיל די מקובע, אם מגיעים ל70 מעלות אז המאווררים יעבדו על 70%, אם מגיעים ל80 מעלות אז 80% וכן הלאה. אני לא אוהב יותר מדי לטחון את המאווררים. כאשר המאווררים עובדים על 70% מדובר על 3390RPM!

אבל אני חייב להגיד שזה עובד, אני מריץ HWmonitor במסך השני בזמן שאני משחק והנה שיפורים:

במשחק

batman arkham origins, לפני השינויים במארז הגעתי לשיא של 82 מעלות בכרטיס, עכשיו הממוצע הוא 69 מעלות.

במשחק BF4 לא בדקתי לפני השינויים, אבל בהגדרות של אולטרה הטמפ' נעות בין 67 מעלות ל72 מעלות. שיפור דרסטי!

לגבי המעבד, החלפתי את החיבורים והתגלה לי שטעיתי במקור, אך יש ירידה קלה בטמפ', ירידה של 2-3 מעלות. BF4 מעלה את הטמפ' של המעבד ל70 מעלות בלי מאמץ שזה קצת מדאיג.

מה הלינק למדריך?

זה המדריך לכרטיס:

http://hwzone.co.il/community/threads/525675-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%9B%D7%9F-%D7%9B%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%A1%D7%9A-%D7%9C%D7%A7%D7%99%D7%A5-(%D7%9C%D7%91%D7%A2%D7%9C%D7%99-AMD)#.UnITyvl921c

אני מציע לך שתסתכל בפורום מדריכי גולשים, יש שם מדריכים מצויינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...