עזרה בנוגע לצפייה בתכנים באיכות גבוהה - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בנוגע לצפייה בתכנים באיכות גבוהה

bigkatan

Recommended Posts

אני מרגיש שככול שאני קורא ובודק יותר ככה אני יותר מאבד את עצמי אולי תצליחו להשיב על מספר שאלות.

1. רציתי לדעת מה האיכות הטובה ביותר שאפשר לצפות בה היום? ובפרט בבית(full hd).(שמעתי על דברים כמו 48 fps???)

הורדתי תכנים של בלו ריי שממה שאני מבין אלה התכנים הטובים ביותר, ולא ראיתי הבדל מטורף כאשר אני מוריד 1080p שלא רשום שהוא בלו ריי. בנוסף עד כמה אני ארגיש הבדל בצפייה במעבר לתוכנות מעט יותר רציניות מvlc (ראיתי שיש מדריך כלשהו לעניין).

2. הבנתי שהרבה בהבדל בין האיכויות הן דווקא בסאונד, בהנחה שאני משתמש ברמקולים solo 6c(שני בלבד) עד כמה אני ארגיש בהבדל של הסאונד או יותר נכון מה האיכות שאני צריך לרמקולים האלה שהיא אופטימאלית?

תודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מרגיש שככול שאני קורא ובודק יותר ככה אני יותר מאבד את עצמי אולי תצליחו להשיב על מספר שאלות.

1. רציתי לדעת מה האיכות הטובה ביותר שאפשר לצפות בה היום? ובפרט בבית(full hd).(שמעתי על דברים כמו 48 fps???)

הורדתי תכנים של בלו ריי שממה שאני מבין אלה התכנים הטובים ביותר, ולא ראיתי הבדל מטורף כאשר אני מוריד 1080p שלא רשום שהוא בלו ריי. בנוסף עד כמה אני ארגיש הבדל בצפייה במעבר לתוכנות מעט יותר רציניות מvlc (ראיתי שיש מדריך כלשהו לעניין).

2. הבנתי שהרבה בהבדל בין האיכויות הן דווקא בסאונד, בהנחה שאני משתמש ברמקולים solo 6c(שני בלבד) עד כמה אני ארגיש בהבדל של הסאונד או יותר נכון מה האיכות שאני צריך לרמקולים האלה שהיא אופטימאלית?

תודה לעוזרים!

מישהו??? משהו??? כיוון ??? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שאתה מדבר על קבצים שהם bluray rip - אי אפשר לדעת מה האיכות. כי bluray rip זה אומר שלקחו את הדיסק עשו לו קידוד/המרה והעלו לאינטרנט.

בתהליך של הקידוד מאבדים איכות. עושים את זה כמובן כדי להקטין את הגודל של הקובץ.

כדי להשיג את האיכות הכי גבוה תצטרך לקנות דיסק בלו ריי (או להוריד מהאינטרנט :nono: עותק מלא. שאגב זה לא דבר נפוץ כל-כך) ושתהיה לך מערכת (מסך+רמקולים) שתאפשר לך לחוות את ההבדל.

כשאתה משתמש בזוג , למשל solo 6. אתה מפסיד את הערוצים האחרים (סאב, סנטר וכו') וכך מראש אתה מפסיד חלק ניכר מהסאונד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה שלך מתחלקת ל2

1 מה האיכות הטובה ביותר שהמחשב\מסך\רמקול יכול לספק

2 מה האיכות הגבוהה של קבצי וידיאו שקיימים (באינטרנט\בקניה\בצריבה)

על החלק הראשון :במחשב 2560X1440 (אולי יש גם 1600x2560) זה האיכות הטובה ביותר של המסכים מבחינת צפיפות וזה ניכר בצורה מטורפת. מצטיינים בזה בעיקר המסכים הנייחים של (מחיר סביב ה5K אבל מותאם למכ) ושל eizo (מחיר סביב ה10K)כמובן שזה צריך גם כרטיס מסך מותאם וקצת ייקר..

בטלויזיה יש כבר יותר:3840×2160 אבל המחירים!!! (איזור ה80 אלף לדעתי)

איכות התמונה בסרטים היא 1080X1920 בFULL HD ועד הפורמט החדש שנקרא K4 שהוא 3840×2160.

בסרטים, מעבר לאיכות התמונה יש עוד מדד והוא קצת התחלפות התמונות לשניה. ככל שיש יותר הסרט יראה יותר טוב. ה fps שהזכרת פרושו

Frames Per Second כלומר לשניה ו

באמת 48 fpc בסרטים זה נתון גבוה אבל כמעט כל המסכים הנמכרים עומדים בו בקלות (קצב ריענון מסך במסכים פשוטים עומד על 14 אלפיות שניה כלומר בשליש יותר מהיר מה 48fpc)

בלו ריי זה פורמט להמרה והתאמה של קבצי וידיאו לדיסק האופטי שנקרא כך (בדומה לפורמט dvd) ואין בזה שום ערובה לאיכות

מקווה שעזרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובות מכל אחד לקחתי קצת...

יש לי את הסרט The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.2012.Bluray.1080p.DTS-HD-7.1.x264-Grym

ומשום מה כאשר אני מנגן אותו בנגן כמו אני מרגיש שאין תנועה חלקה למרות החומרה המתקדמת שיש לי ...

למה לדעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...