תקלה פתאומית במחשב- פסים לבנים לאורך המסך - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה פתאומית במחשב- פסים לבנים לאורך המסך

spike_staff

Recommended Posts

שלום לכולם,

לפני יומיים התחילה לי בעיה מוזרה במחשב, קיבלתי מסך כחול, המחשב עשה ריסטרט ועלה בלי דרייבר לכרטיס מסך. בנוסף לזה התחילו להופיע לי פסים לבנים לאורך המסך. ניסיתי להתקין דרייבר אחר, אבל זה לא עזר. כאשר אני מפעיל GPUZ אני רואה את כל התדרים על אפס, ובנוסף ב DEVICE MANAGER מופיע סימן קריאה ליד כרטיס מסך. עשיתי התקנה נקיה של וינדוס והבעיה לא נעלמה.

האם זה אומר שכרטיס מסך של מת או שיש לזה פתרון?

תודה לעוזרים.

.המחשב שלי:P5QD TURBO, Q9550, GTX470, XMS2 4GB 1066MHZ וספק כוח של צ'יפטק 750W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תפתח את המחשב, תוציא את כרטיס המסך, תסתכל עליו טוב ותראה אם יש קבלים נפוחים/מפוצצים או נזק כלשהו עליו. כמו כן תבדוק שהמאוורר שלו מסתובב בחופשיות. לאחר מכן תחזיר אותו למקום - יש סיכוי שהוא קצת זז וזה הגורם לבעיה.

2. באותה הזדמנות תסתכל על הלוח ותראה אם יש שם קבלים נפוחים/מפוצצים.

3. נסה את כרטיס המסך שלך במחשב אחר או נסה כרטיס מסך אחר במחשב שלך כדי לבדוק האם הגורם לבעיה הוא כרטיס המסך.

4. האם יש בעיות בתצוגה גם במצב בטוח? אם כן, ייתכן שמדובר בבעיה בכרטיס המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה, כנראה הכרטיס מת...

פתחתי מחשב פרקתי את הכרטיס, גם הלוח וגם הכרטיס נראים בסדר בלי קבלים פגומים. ניסיתי להעלות את המחשב ב SAFE MODE ושום דבר לא השתנה.

הלכתי עוד יותר רחוק וצרבתי ביוס חדש לכרטיס. הצריבה עברה בהצלחה אבל התקלה נשארה.

מה שרציתי עוד לציין זה שהפסים הלבנים מתחילים אחרי POST באותו רגע שוינדוס מתחיל לעלות, ואין אפשרות להכנס ללוח בקרה של . אני מקבל הודעה שלא נמצא GPU של במחשב.

מה אתם ממליצים לקנות עכשיו במקום הכרטיס הגוסס? אני רוצה משהו שיתן ביצועים לא פחות טובים מהכרטיס שהיה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הכרטיס נראה שלם יכול להיות בגלל אבק שמקצר או הלחמה שבורה

אם יש עליו אבק תנקה אותו ותבדוק שוב

אם זה הלחמה שבורה גם את זה ניתן לנסות לתקן על ידי חימום הכרטיס (יש מדריכים איך עושים את זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אחי, המחשב הזה עובר ניקוי קבוע פעם בחודש, אף פעם לא הגעתי למצב שמצטבר אבק במארז ובין צלעות . לגבי הלחמה, עברתי על הכרטיס עכשיו, אין שום סימן לנזק פיזי ואין ריח של שרוף. כנראה סתם בא לו למות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה GPU (מעבד של הכרטיס מסך) מולחם לכרטיס על מערך של כדורית בדיל. אחריי כמות מסויימת של התפשטות/התכווצות (כשה GPU מתחמם ומתקרר) קורה שהוא שובר הלחמה, כמו חוט ברזל שקיפלו קדימה ואחורה הרבה פעמים

זה נמצא מתחת לציפ כך שאתה לא יכול לראות את זה, ובכל מקרה הגודל של הסדר שיש בהלחמה קטן מידי ולא ניתן לראות אותו בעין

וייתכן שבדיוק זה מה שקרה לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...