האם אתם מפעילים את המחשב 24/7? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתם מפעילים את המחשב 24/7?

Art Tatum

האם אתם מפעילים את המחשב 24/7?  

162 הצבעות

1. 1. האם אתם מפעילים את המחשב 24/7?

• לא.
    • לא. זה יהיה ביזבוז חשמל.
    • כן.
    • לעיתים קרובות כן, לא תמיד.
    • לעיתים רחוקות, רק כשיש צורך להורדות/המרות וידאו.

Recommended Posts

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

5 כן מעוניינים, וחושבים שאולי זה יהיה שימושי בשבילם בעתיד.

אתה מפרש את הנתונים איך שאתה רוצה, אני מפרש אותם במדויק.

"אולי בעתיד" = "מעוניינים".

"אולי בעתיד" /= "לא מעוניינים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד נראה לי שאנשים פה לא כל כך מבינים שהמחשבים החדשים של היום ביחוד דגמי ה HIGH END שמשמשים גיימרים חסכוניים ביותר בחשמל ברוב שעות היום ... למעשה מחשב חדיש מהשנה האחרונה יצרוך משמעותית פחות חשמל ממחשב מלפני 3 שנים.

מחשבים יש להם גמישות וטווח צריכה וזה שמחשב של גיימר יכול להגיע למקסימום 400W לא אומר שהוא עושה את זה כל הזמן.... להיפך סביר להניח שהצריכה המקסימלית תהיה במשחקים פעילים ותובעניים.... בשאר הזמן המחשב הזה יצרוך חשמל כמו לפטופ.... אז לא הבנתי את ההקבלה....

בקיצור מערכות מחשב חדשות

לדוגמא המערכת המפלצתית הזו

MSI Big Bang XPower II (MS-7737)

Processor

Core i7 3960 Extreme @ 4.6 GHz on all six cores Graphics CardGeForce GTX 780Memory8GB (4x 2048 MB) DDR3 CorsairPower Supply Unit1200 Watt (Platinum Certified AX1200i)

צורכת 119W בלבד במצב ללא שימוש וזה עם ספק של 1200W...

מחשב גיימור ממוצע יצרוך 70-80W ללא שימוש.... בערך כמו מנורה ישנה בשירותים.

סתם לידיעה

אגב מאז ה windows8 וה כמו שמישהו כבר אמר אני מעביר למצב שינה שצורך בין 1W ל- 5W .

וזה כי זה קל, נוח, ושומר על אורך חיי הרכיבים .... (כרטיס מסך ומעבד בעיקר).... הדיסקים אצלי גם ככה נמצאים ב SLEEP אפילו כשהמחשב עובד (אלא אם הם בשימוש פעיל).

אז ההגדרות היום מאוד קלות לשימוש ותפעול נכון.

אגב עד לפני שנה לא הייתי מכבה מחשבים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלי נכנס למצב המתנה תוך 10 דקות ללא שימוש.

חוסך חשמל (אפילו אם העלות נמוכה, אני בנאדם שממש שונא את כל התרבות של הבזבוז)

שקט יותר, אפילו שהמחשב שלי לא רועש.

לא פולט חום, מקטין בלאי ואבק.

החסרונות

לוקח לי שנייה שתיים עד שהמחשב חוזר למצב שימוש לעומת אם היה פתוח

לא מתבצע SEEDING, אני משתדל לבצע מדי פעם.

אין לי כוח לקרוא את הדיון, אבל חוץ מדברים מאוד ספציפיים כמו SEEDING למשל, אני לא רואה סיבה להשאיר דלוק כל הזמן.. נראלי מגוכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון באמת מיותר ..

אפילו אם אני עובד עם הנייח , אני לא יכול לתת לו חמש דקות (נניח) , עד שיעלה ?

ללכת בינתיים להכין טוסט או משהו ..

ולמה לא לכבות ? (אפילו לא מתוך טיעון כספי , למה להשאיר אותו דולק ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה שום סיבה להשאיר נייח דולק בלילה. רעש, חום, חשמל ובלאי. עדיף לכבות, או אפילו להשאיר על מצב שינה. כאילו שאכפת לי לחכות 3 שניות במהלך היום שהמחשב יצא ממצב שינה, או שיעלה אחרי דקה בבוקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיים בכלל יתרון בלהשאיר אותו דולק כל הזמן בהשוואה לכיבוי והדלקה (בהזנחת הצורך בהיותו דלוק למטלות שונות..)? אם הרכיבים מקבלים זרם ישיר פחות או יותר קבוע (מבלי הדלקה וכיבוי) - האם זה יתרון עבור רכיבים כמו לוח האם, ספק הכח, המעבד והזכרונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדליק את המחשב רק כאשר אני משתמש בו. אני משתמש בו המון לגלישה באינטרנט, כך שהמחשב דלוק ברצף רוב הזמן, והוא מוגדר להכנס למצב שינה היברידית לאחר 30 דקות של אי שימוש.

אם אני הולך להתקלח או יוצא לזמן קצר מהדירה, אני מכניס את המחשב שלי למצב שינה היברידית ומכבה את המפצל שהמודם, הנתב, המדפסת והרמקולים שלי מחוברים כדי להבטיח שהם לא יצרכו חשמל ולהגן עליהם מפני בעיות ונחשולי מתח (ובמקרה של המודם, גם כדי להוריד את העומס על המרכזיות של בזק).

אם אני יוצא למשך זמן ארוך או הולך לישון, אני מכבה את המחשב ואת המפצל שכל החומרה שלי (חוץ מהמחשב והמסך) מחוברת אליו, ולאחר שהמחשב נכבה והמסך שלי נכנס למצב של חיסכון בחשמל, מכבה את מכשיר האל פסק שלי כדי להבטיח שהמחשב שלי לא יצרוך חשמל (מחשב כבוי לא צורך באמת 0 וואט), להגן על המחשב והמסך מפני נחשולי מתח, ושמכשיר האל פסק שלי לא יתחיל לצרוך חשמל סתם מהסוללה בעת הפסקת חשמל.

אם אני עוזב את הדירה שלי לכמה ימים, אני בנוסף גם מנתק את כבל האינטרנט מהשקע כדי להגן על המודם מפני נחשולי מתח שיכולים להגיע מהשקע של האינטרנט/טלפון, וכן את מגן הברקים שאליו מחובר המפצל השקעים של החומרה שלי מהשקע כדי למנוע שריפה במקרה של פגיעת ברק, אפס מנותק או סיבות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיים בכלל יתרון בלהשאיר אותו דולק כל הזמן בהשוואה לכיבוי והדלקה (בהזנחת הצורך בהיותו דלוק למטלות שונות..)? אם הרכיבים מקבלים זרם ישיר פחות או יותר קבוע (מבלי הדלקה וכיבוי) - האם זה יתרון עבור רכיבים כמו לוח האם, ספק הכח, המעבד והזכרונות?

רוב הרכיבים במחב לא מושפעים מכיבויים הדלקות, אורך החיים שלהם נקבע רק לפי זמן עבודה בשעות

הרכיב היחיד שבכלל אכפת לו מכיבויים והדלקות הוא דיסק קשיח. וגם בו בשימוש רגיל (1-2 כיבויים/הדלקות ביום), הפקטור שמגביל יותר הוא זמן ולא כמות הדלקות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסקנה שלי מהדיון הזה זה כך

מי שמשתמש במחשב פחות מ 50% מהזמן אין סיבה להשאיר את המחשב דולק

ומי שמשתמש במחשב יותר מ50% מהזמן אז שיעשה חושבים עם הוא ישאיר את המחשב דולק או שיכבה אתו

וילך לשחק כדורגל כדורסל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסקנה שלי מהדיון הזה זה כך

מי שמשתמש במחשב פחות מ 50% מהזמן אין סיבה להשאיר את המחשב דולק

ומי שמשתמש במחשב יותר מ50% מהזמן אז שיעשה חושבים עם הוא ישאיר את המחשב דולק או שיכבה אתו

וילך לשחק כדורגל כדורסל

שיילך לשחק כדורגל/כדורסל/כדורעף או אחר כגון הליכה/ריצה/צעידה בכל מקרה!

המחשב לא יתנגד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדליק את המחשב רק כאשר אני משתמש בו. אני משתמש בו המון לגלישה באינטרנט, כך שהמחשב דלוק ברצף רוב הזמן, והוא מוגדר להכנס למצב שינה היברידית לאחר 30 דקות של אי שימוש.

אם אני הולך להתקלח או יוצא לזמן קצר מהדירה, אני מכניס את המחשב שלי למצב שינה היברידית ומכבה את המפצל שהמודם, הנתב, המדפסת והרמקולים שלי מחוברים כדי להבטיח שהם לא יצרכו חשמל ולהגן עליהם מפני בעיות ונחשולי מתח (ובמקרה של המודם, גם כדי להוריד את העומס על המרכזיות של בזק).

אם אני יוצא למשך זמן ארוך או הולך לישון, אני מכבה את המחשב ואת המפצל שכל החומרה שלי (חוץ מהמחשב והמסך) מחוברת אליו, ולאחר שהמחשב נכבה והמסך שלי נכנס למצב של חיסכון בחשמל, מכבה את מכשיר האל פסק שלי כדי להבטיח שהמחשב שלי לא יצרוך חשמל (מחשב כבוי לא צורך באמת 0 וואט), להגן על המחשב והמסך מפני נחשולי מתח, ושמכשיר האל פסק שלי לא יתחיל לצרוך חשמל סתם מהסוללה בעת הפסקת חשמל.

אם אני עוזב את הדירה שלי לכמה ימים, אני בנוסף גם מנתק את כבל האינטרנט מהשקע כדי להגן על המודם מפני נחשולי מתח שיכולים להגיע מהשקע של האינטרנט/טלפון, וכן את מגן הברקים שאליו מחובר המפצל השקעים של החומרה שלי מהשקע כדי למנוע שריפה במקרה של פגיעת ברק, אפס מנותק או סיבות אחרות.

שקלת ללכת לבדוק את זה עם בעל מקצוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרנואיד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...