מחשב נייד שהפך לHTPC-פתרון קירור - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד שהפך לHTPC-פתרון קירור

efee123

Recommended Posts

שלום,

לאחרונה לקחת בן 5 בערך והפכתי אותו למחשב לסלון.

המחשב מהסדרה copmaq q61 .

הבעייה העיקרית היא כשהמחשב סגור ומחובר לטלויזייה הוא מתחמם בצורה היסטרית והמאוורר שלו נשמע למרחקים :/

הבעייה העיקרית היא שגם כשהמחשב פתוח הוא מתחמם(לא ככה) בצורה משמעותית.

אני לא מעוניין שהמחשב יהרס כתוצאה מנזקי חום כאלה ואחרים לכם אני פונה אליכם לעזרה.

אני זקוק להמלצה מה ניתן לעשות לגבי החום של המחשב שיהיה שקט ככל הניתן ועם ניראות סבירה(זה נמצא בסלון).

בהתחלה חשבתי לבנות סוג של פלטה כזאת עם כמה מאווררי 12'' אבל נראה לי יהיה יותר חכם להתייעץ איתכם קודם :)

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנקה את המאוורר וגוף הקירור מאבק. בין אם בעזרת אוויר דחוף / פן (על קירור) / פירוק המחשב וניקוי יסודי (אם אתה יודע מה אתה עושה)

תשים איזושהי הגבהה של 2 ס"מ בתחתית המחשב באיזור הסוללה ובכך תגביה את המחשב ולמאוורר יהיה יותר מקום לשאוב אוויר צח.

דוגמא - http://www.amazon.com/Cool-Lift-Portable-Notebook-Cooling/dp/B00028VKLI/ref=cm_cmu_pg__header

http://www.ebay.com/itm/Portable-Notebook-Riser-Stand-9-13-New-/170885585968?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27c9931c30

כשהנייד מונח, אין לו מרווח מספק כדי לשאוב אוויר קר לתוך המחשב, לכן הגבהה בסיסית כלשהי (אפשר גם לאלתר משהו בבית, לא חייבים לקנות) תספק שיפור.

האם הוא נמצא בנישה? כיצד הוא ממוקם בפועל?

אם תשים מאווררים - יהיה לך עוד יותר רעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה המהירה :)

ועכשיו לעניין...

הגבהה אני יוכל לבנות (באמת חבל לקנות) .

המחשב נמצא בסלון על שידה קטנה יחד עם ממיר של עידן+ וDVD, בהתחלה הם היו אחד על השני , נכון לעכשיו המחשב עצמו לבד בלי כלום מעליו מתחתיו.

בהתחלה רציתי לשים אותו באחת המגירות של השידה אבל מהר מאוד הבנתי שהוא לא ישרוד שם עם החום.

יש לי כמה מאווררים של AC שאולי אפשר להשתמש בהם לאיזה אילתור.

שאלה נוספת- במידה ואני אכן מגביה אותו איך אפשר לחבר את המאווררים בפועל(יש להם חיבור ללוח אם רגיל)?

אם אני אנתק את הסוללה זה אמור להגביר את הפיזור של החום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין טעם להוסיף מאווררים, זה לא תורם.

אתה יכול לנתק את הסוללה, אני אישית פחות ממליץ אבל ניתן.

לגבי חשמל למאווררים - ההגבהות עם מאווררים משתמשים בחיבור ה- בשביל לקחת חשמל מהמחשב.

אני הייתי מנקה את המחשב טוב, אולי אפילו מורח מחדש משחה טרמית ומגביה אותו, ללא מאווררים (מיותר וגם רעש נוסף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט לא בטוח שניקיון יעשה את העבודה במקרה הזה בגל זה אני מחפש פתרון יצירתי יותר(יכול להיות שאני טועה).

המחשב תמיד היה מחשב חם, הבנייה הלא איכותית שלו + מעבד חם יחסית אף פעם לא עשו עבודה טובה, הבעייה היא שעכשיו הוא דלוק רוב הזמן וזה קצת ביעיתי יותר.

אני אנסה לפתוח אותו ולנקות אבל זה יקרה רק בשבוע הבא שבועיים אז אעדכן רק אז.

בכל מקרה אם יש רעיונות נוספים אני אשמח לשמוע :)

ושוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני נמצא בבעיה שלך , מה גם ששלי חייב להיות מחובר למטען 24\7 בגלל בעיה בסוללה [דבר שרק מוסיף לחום] , לדעתי אפשר אולי לקחת אחד כזה

http://www.ebay.com/itm/Portable-Mini-Super-Mute-PC-USB-Cooler-Cooling-Desk-Fan-/380713657636?pt=US_Laptop_Cooling_Pads&hash=item58a44d6524

ולמקום אותו מול ה'הגבהה' של המכשיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מאוורר חצוני יהיה מיותר, לא יודע עד כמה המחשב חשוב או לא, אבל אצל חבר שלי פשוט הגבהנו את המחשב בעזרת רגליות, הוספנו היטסינקים לציפסט ופתחנו כמה חורי איוורור, אבל שים לב שבמקרה שלו לא ממש היה איכפת לו מהמארז החיצוני של המחשב אז היה אפשר לחתוך וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן לעיין בביקורות שעשינו על משטחי שורה תחתונה הם לא ממש עושים תעבודה.

ולא כולם יודעים אבל הרוב יכול ללמוד איך:xyxthumbs: בגלל זה יש פורום.

בכל מקרה הכי טוב יהיה כמובן לתת כמה שיותר מרווח בין החלק התחתון של הנייד למשטח שאתה מניח אותו, השלב הבא זה כבר להתחיל להתעסק עם להחליף משחה וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...