קפיצות ושינויים במתח בבדיקת מאמץ: I5 2500K @4.4Ghz - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קפיצות ושינויים במתח בבדיקת מאמץ: I5 2500K @4.4Ghz

ToyMan

Recommended Posts

שלום :)

לאחר עדכון בלוח האם: P67A GD53 הגדרות ה OC הקודמות שלי (הגיעו מהחנות, וכמובן שכחתי לגבות)

נחמקו לי.

לכן ביצעתי את הOC מחדש (רשמתי את כל הנתונים הקודמים מהBIOS הקודם על דף לפני העדכון)

ביצעתי את הOC מחדש רק עם שינוי הגדרת הVdroop Offsetשאין אפשרות לשים אותה על HIGH יותר אז שמתי על Low

ערכתי בדיקת מאמץ בOCCT ואני מקבל קפיצת מתח ענקית!

כשהוא ללא מאמץ, הוא פועל בVCORE של 1.320

בזמן הOCCT הוא פועל ב 1.356 VCORE! :angryfire:

והטמפרטורה שלו הייתה בין 60-74 מעלות בזמן הבדיקה,ועבד יציב לגמרי.

(קירור המעבד שלי הוא Syche Mugen 2)

את הVcore הגדרתי ל1.300 ואני באמת שלא מבין למה זה בכלל על 1.320 אם הגדרתי על 1.300?? :nixweiss:

שהמעבד ללא מאמץ הוא על 1.320 וכל כמה זמן יורד ל1.312, בקיצור לא ממש יציב.

בנוסף אציין שבלוח האם שלי אין אפשר להגדיר High Vdroop אז שמתי את זה על Low Vdroop, אני לא כל כך מבין בOC ואני מאוד מתחיל בזה ואני פשוט לא רוצה שOC כזה יגיע למתח כל כך גבוה!

איך אני יכול למנוע את הקפיצה הזאת ולמה המתח כזה גבוהה?

האם זה נורמלי לI2500K @ 4.4Ghz?, בכל זאת יש דרך להוריד את המתח?

עריכה: הוספתי מתוך הBIOS:

h4dmmtyyawr1.bmp

m3nnnwmjmj32.bmp

עוד משהו: יש דרך לגרום למעבד לעשות downclock ל1.6 GHZ (המהירות סטוק שלו שהוא לא במאמץ)

וברגע שיכנס למאמץ יחזור למהירות הרגילה? (4.4GHZ) כי כרגע המהירות הקבועה שלו היא 4.4 7\24.

תודה לעוזרים! :))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קצת מגזים הסטייה תקינה ולא חורגת מכלום, כמו כן מדוע אין לך אפשרות להגיד VDROP גדול יותר לוח האם לא נותן ?

בכל מקרה הסטיות תקינות ואם אתה לא יודע OC להעתיק הגדרות ולהגיד יהיה בסדר זה לא הדרך, עדיף לקרוא ולהבין מה אתה עושה.

בכל מקרה הסטיות במתח לא מוגזמות ועל גבול התקין ככה שאין לך בעיה ממש, "לתקן" את זה יש לך אופציה או להגיד מתח נמוך יותר אם אתה על 1.3 תנסה פחות ותבדוק יציבות או להגדיל תVDROP שאתה אומר שלא ניתן לשנות משום מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MSI בביוסים החדשים שלהם הורידו את האפשרות לHigh offset Vdroop ויש רק Auto וLow.

ותודה, אני ינסה להוריד ל1.28 ויעדכן :)

עוד משהו: יש אפשרות שבמצב מנוחה תדר המעבד ירד ל1.6GHZ ולא ישאר על 4.4GHZ קבוע?

(בזמן מאמץ, יחזור בחזרה ל4.4)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שמשהו אחר קורה :\

מהירות תדר המעבד נשארת קבועה כל הזמן!, לא משנה מה..

והנה עוד בעיה:

הטמפ לאחר מאמץ של רק 15 דקות ב OCCT היא 75 מעלות (בליבה החמה ביותר) (כל כך הרבה ועוד עם Mugen 2)

בבקשה עזרה :(..

עריכה: הדלקתי את ה

Intel C1E (זה בסדר?)

ואת ה C-State (זה בסדר?)

סגרתי את ה:

PLL Overvoltage (זה בסדר?)

שיניתי כמו שאמרת את הOffset Vdroop ל AUTO (אני לא מבחין בשום שינוי.)

ועכשיו הוא כן עושה downclock שהוא ב idle :) המתח צונח ל1.3 שהוא בIDLE כמו שרציתי אבל שהוא במאמץ הוא מגיע ל1.35... (מלא כמובן. משחקים זה 1.32)

בכל מקרה הוא עדיים חם יתר על המידה, (בין 70 ל 76 מעלות אחרי עוד בדיקה, הקירור הוא Mugen 2 שוב מזכיר)

שתי שאלות עם בחירה אחת מהם:

לנסות להעלות ל4.5 ולעשות בדיקה?

לנסות להוריד מתח ולעשות בדיקה ללא להתעסק במהירות.. בכך זה אוליי יטפל בטמפרטורות?

עוד קצת שאוליי יכול להשפיע?:

בכך מקרה מדובר במארז עם זרימת אוויר סבירה ויש לי בו 2 מאווררים שפונים למעבד אחד בקוטר 120MM והשני ב200MM, עוד משהו הוא שאני משתמש במערך ואוליי זה משפיע על הטמפרטורה של המעבד עקב החום שהם יוצרים?. (גם?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי אתה מתלונן על הטמפ' אבל בכל זאת רוצה לעלות עוד תדר ?

ולא הבנתי את הסירקולציה במארז תציין בדיוק כמה מאווררים יש ולאן הם דוחפים אוויר, וברור שמערך SLI/CF מעלה את כמות פליטת החום במארז בכמה רמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז שלי הוא Six Hundred V1.

מאורר 200M דוחף אוויר מהדופן העליונה של המארז אל כיוון המעבד

מאורר 120MM דוחף אוויר מהדופן האחורית של המארז לכיוון המעבד.

השאלה שלי היא אם הטמפרטורות סבירות ולא לגעת יותר בOC וזה בסדר שהפעלתי את אפשרויות הC1E וC-Stat במעבד וזה לא ישפיע לרעה על הOC בשום דרך (או להוריד אותם)

והאם לנסות להוריד את המתח של המעבד ל1.28 בכדי להוריד טמפרטורות ולראות אם הOC יציב או: שהטמפרטורות בסדר גמור ואני יכול להעלות את תדר המעבד ל4.5 באותו המתח (ובכך הטמפרטורה תשאר אותו הדבר) ולראות אם הOC יציב.

או בקיצור:

הטמפ בסדר גמור- אני יעלה ל4.5 באותו מתח ויבדוק יציבות.

הטמפ גבוהות מידי וצריך להוריד אותם- אני יוריד מתח וישאיר את תדר המעבד על 4.4 או אפילו יוריד אם חייב.

תגיד לי אתה :)

antec_600_review_casemodblog.com1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו לא הגיוני, המאוורר בגג המארז ובחלק האחורי של המארז מוציאים אוויר ולא מכניסים אותו לכיוון המעבד.

לא יודע אם שיחקת עם זה אבל אם לא נגעת בזה אז המאווררים מוציאים אוויר, על מנת לקבל סירקולציה נורמלית אתה חייב מאוורר קידמי שמכניס אוויר (יש לך מקום במארז.

והטמפ' שלך כבר בגבול העליון לעלות עוד תדר לא יעשה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אני יקנה מאוורר צדדי/

תודה בינתיים על העזרה אני יקפיץ את האשכול שהם יגיעו

בינתיים אני ישאיר את זה ככה

אבל אתה יכול בכל זאת לענות לי:

זה בסדר היה להפעיל את הC-State וC1E (אני פשוט לא מבין גדול בOC ובכל זאת לא רוצה לעשות שטויות שיהרסו את המעבד עכשיו.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צדדי ? מאוורר קידמי לא צדדי.

וכמו שכבר אמרתי אין בעיה להפעיל את מצבי החסכון בחשמל (C למיניהם) מה שכן וחבל שאתה לא את זה, תבצע חיפוש תקרא מדריכים וביקורות ותלמד עוד קצת על OC. לחכות להוראות מאחרים לא תגיע רחוק.:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...