לימודים במכללה, לימודים באונ' - מדעי המחשב - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימודים במכללה, לימודים באונ' - מדעי המחשב

danielzy

Recommended Posts

שלום לכולם,

ראשית אפתח בזה שאני מודע לזה שהעניין נחרש מכל הכיוונים.

אני אישית תמיד הפצרתי באנשים לעשות מאמץ ולהגיע לאונ' על פני מכללה.

אני כרגע מסיים את השירות הצבאי שלי, בעל ממוצע של בערך 103 (עפ בן גוריון), פסיכומטרי של 645 שעשיתי לפני 4 שנים עם הקורס שלושה שבועות שלחמן מציעים למסיימי כתה י"א

מתמט' 5 יחידות, ממוצע 90. אין פיסיקה לצערי

10 מחשבים, ממוצע 95

אני כרגע לומד לפסיכומטרי חדש ואני מתמקד בחלק הכמותי (כמובן שאני לומד הכל, אבל הפוקוס העיקרי שלי הוא לחלק הכמותי)

תמיד רציתי ללמוד בבן גוריון, בין היתר החוויה של הלימוד רחוק מהבית.

במידה ולא יצא לי ציון מספיק טוב בפסיכומטרי במועד נוב-דצמ הקרוב, אני אנסה שוב... במידה וגם בפעם הלישית לא יצליח - אני אירשם למכללה (HIT או משהו דומה)

השאלה העיקרית של הדיון, כמה לימוד מדעי המחשב במכללה מעקב אותי מבחינת קריירה ? משכורת ראשונית ? תנאים ?

שני בני משפחה מהנדסים באינטל והם אומרים שאינטל לא מזמין אפילו לראיון בלי תואר מאונ'... כמה עוד חברות נוהגות ככה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להצליח בתחום גם עם תואר ממכללה. אני יודע, לדוגמה, שישנם בוגרי מדעי המחשב ממכללות ב SAP ובמיקרוסופט - חברות מכובדות לכל הדעות. כן - זה קשה יותר וברור שעדיף להיות בוגר אונ'. אי אפשר לכמת בדיוק באיזו מידה. יותר קשה להתחיל בחברה טובה, מתחילים בשכר יותר נמוך.

תהיה בטוח שגם באינטל ישנם עובדים שהם בוגרי מכללות - (ישראל) היא חברה שמועסקים בה מאות מהנדסים ואלפי עובדים. סביר מאוד שיש בינהם גם בוגרי מכללות מוכשרים שהוכיחו את עצמם, בשלב כלשהו, בצורה כלשהי. זה שמישהו עובד בחברה מסויימת (גדולה) לא אומר שהוא מכיר את פרופילי העובדים שלה בצורה מוחלטת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להצליח בתחום גם עם תואר ממכללה. אני יודע, לדוגמה, שישנם בוגרי מדעי המחשב ממכללות ב SAP ובמיקרוסופט - חברות מכובדות לכל הדעות. כן - זה קשה יותר וברור שעדיף להיות בוגר אונ'. אי אפשר לכמת בדיוק באיזו מידה. יותר קשה להתחיל בחברה טובה, מתחילים בשכר יותר נמוך.

תהיה בטוח שגם באינטל ישנם עובדים שהם בוגרי מכללות - (ישראל) היא חברה שמועסקים בה מאות מהנדסים ואלפי עובדים. סביר מאוד שיש בינהם גם בוגרי מכללות מוכשרים שהוכיחו את עצמם, בשלב כלשהו, בצורה כלשהי. זה שמישהו עובד בחברה מסויימת (גדולה) לא אומר שהוא מכיר את פרופילי העובדים שלה בצורה מוחלטת.

כאשר המישהו הזה גם מראיין הוא יכול לדעת די בוודאות.

ד"א, אני מדבר כמובן על מהנדסים חסרי נסיון שהרגע סימו את הלימודים

ברור שאם למישהו כבר יש "תעודות" שהוא מוצלח, זה לא משנה מאיפה התואר שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה של מסיימי מכללות היא במיקום שלהם בשרשרת המזון של מחפשי המשרה. אחרי בעלי הניסיון התותחים, בעלי הניסיון הפחות תותחים, מצטייני האוניברסיטאות ושורדי האוניברסיטאות, נמצאים המצטיינים במכללות הטובות.

עוד לפני ראיון העבודה, המעסיקים מסננים מאות קורות חיים מראש כאשר אצל חסרי הניסיון מוסד הלימודים הוא הפרמטר הראשון.

אבל, לא הכל כ"כ שחור. אם למדת במכללה טובה ואתה טוב, אתה תמצא עבודה. לשכר הראשוני יש משמעות נמוכה - גם אם השכר יהיה נמוך יחסית, הוא עדין יהיה גבוה מספיק בשביל להשתכר בכבוד ומהר מאוד המשכורת תזנק.

לצורך העניין, חבר שלי סיים ללמוד מדעי המחשב (לא מזמן) במכללה וכבר עובד במקום טוב מאוד עם משכורת 5 ספרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה של מסיימי מכללות היא במיקום שלהם בשרשרת המזון של מחפשי המשרה. אחרי בעלי הניסיון התותחים, בעלי הניסיון הפחות תותחים, מצטייני האוניברסיטאות ושורדי האוניברסיטאות, נמצאים המצטיינים במכללות הטובות.

עוד לפני ראיון העבודה, המעסיקים מסננים מאות קורות חיים מראש כאשר אצל חסרי הניסיון מוסד הלימודים הוא הפרמטר הראשון.

אבל, לא הכל כ"כ שחור. אם למדת במכללה טובה ואתה טוב, אתה תמצא עבודה. לשכר הראשוני יש משמעות נמוכה - גם אם השכר יהיה נמוך יחסית, הוא עדין יהיה גבוה מספיק בשביל להשתכר בכבוד ומהר מאוד המשכורת תזנק.

לצורך העניין, חבר שלי סיים ללמוד מדעי המחשב (לא מזמן) במכללה וכבר עובד במקום טוב מאוד עם משכורת 5 ספרות.

יש בסיס של פחות מ 5 ספרות למדעי המחשב :x ? אוי ואבוי,

"You have been living in a dream world Neo"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יצא לך לראות בוגרי מכללות שנתקעו "חודשים" ללא עבודה (נניח ממוצע 80+) ?

כמובן אני מקווה שכן ילך לי בפסיכומטרי ואני לא אאלץ לגלות את זה.

כרגע אני עומד על כ 2-3 טעויות בכל פרק כמותי.. כשאוכל לצמצם את זה ל 1-2 בקביעות, המצב יהיה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי אתה נבחן לפסיכומטרי ?

- - - תגובה אוחדה: - - -

כן, כבר ראיתי משכורות של 7-9K לחסרי ניסיון ממכללות. אבל זה בסה"כ משכורת ראשונה תמורת משרה שמקנה ניסיון יקר מפז.

גיל , איפה ראית ? (זה לא תלוי ציונים במכללה וניסיון ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יצא לך לראות בוגרי מכללות שנתקעו "חודשים" ללא עבודה (נניח ממוצע 80+) ?

לי יצא. בסוף כולם מוצאים עבודה, אבל ככל שהתואר שלך פחות "נחשב" (כלומר, ככל שאתה מסונן יותר לפני ראיונות), כך התהליך הזה ארוך ומייגע יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...