האם צריך לעדכן Firmware של SSD? ואיזו תוכנה מומלצת לבדיקת מהירות? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם צריך לעדכן Firmware של SSD? ואיזו תוכנה מומלצת לבדיקת מהירות?

Neo810

Recommended Posts

היי,

מחשב חדש עם דיסק 840 250GB והותקן עליו ווינדוס 7.

לא התקנתי שום או את הדיסק שהגיע עם הכונן, בחנות אמרו לי להתעלם ממנו ולהתקין רק את הדרייברים של לוח האם וכרטיס המסך.

האם צריך לעדכן Firmware? או פשוט לא לגעת?

איזו תוכנה ממולצת לבדיקת המהירות ותקינות הכונן? (לא שיש לי איזושהי בעיה, מן הסתם גם אין לי דרך להשוות למשהו אחר).

והאם שימוש בתוכנה כזאת יכול לפגוע בכונן?

ושאלה אחרונה, מה מותר/מומלץ בכדי לשמור על הביצועים המירביים לאורך זמן ומה אסור לעשות עם הכונן? (לעומת שימוש בכונן רגיל - נניח פרמוט / דחיסת נתונים וכו')

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנה המומלצת לבדיקת ביצועים היא AS .היא לא תפגע בכונן.לא הייתי משנה את הקושחא אם אין בעיות מיוחדות.

אסור לעשות פרגמנטציה .אתה יכול לעשות עם הSSD כל מה שאתה צריך.אין צורך בפעילויות מיוחדות.וינדווס יודע לעבוד איתו היטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר ב-

Samsung 840 250GB

לגבי הדרייברים, כמו שציינתי, לא התקנתי את הדיסק של סמסונג או הורדתי דרייברים כלשהם.

הרצתי את ה- AS וזאת התוצאה שקיבלתי.

התוצאה טובה? יש מה לשפר? איך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם הלוח שלי לא תומך בraid?

המעבד הוא I5 3570 והלוח הוא MSI B75MA-E33

מה הכוונה במעט טובים יותר? 10%? 5%? ז"א השאלה אם שווה בכלל לעשות את זה.

צריך להגדיר משהו לפני ההתקנה? מה לגבי הדרייברים של הכונן עצמו, גם להתקין?

או פשוט לעזוב את זה ולהשאיר ככה?

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה תגובה מתאימה שנתתי היום בדיון אחר.

די מסכמת את העניין.

בעיקרון לעדכון FW יכולות להיות שתי תוצאות:

1) שיפור מינורי בביצועים או ביצועים זהים.

2) פגיעה מינורית בביצועים או פגיעה קשה בהם.

אם הפגיעה בביצועים משמעותית, היא כמעט בטוח נובעת מכך שהנתונים על הכונן שנכתבו עם הFW הקודם אינם יעילים יותר תחת השינויים שהביא הFW החדש.

במקרה כזה מומלץ להעתיק את הנתונים מחוץ לכונן, להתקין וינדוס מחדש(אחרי פירמוט), ולהחזיר את שאר הנתונים לכונן בעתקה רגילה.

ואם הסיפור אינו מתאים לך, עדיף אולי להימנע מעדכון FW.

במידה ואתה בכל מקרה מפרמט ומתקין מחדש, זה הזמן המושלם לעדכן FW לפני התהליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון FW קשור לסמסונג לא? אני התקנתי תוכנה חדשה לפי מה שהסבירו פה.

בכל מקרה אין לי שום בעיה לפרמט לכשיהיה צורך.

מעבר לזה, באופן עקרוני, אם מה שכתבת נכון ועדכון FW יכול להביא רק לשיפור ביצועים מינורי במקרה הטוב, למה החברות מוציאות FW חדש?

מה הטעם אם לפי מה שכתבת, הסיכון עולה על השיפור?

בכל אופן, לגביי, אני מניח שהשינויים הם מינוריים לפה ולפה ולכן אין מה להתעסק עם זה.

אני צודק?

ודבר אחרון, האם יש איזושהי תחזוקה מסויימת שצריך / כדאי לעשות כל כמה זמן?

בכונן הרגיל שהיה לי הייתי מריץ כל כמה זמן ניקוי דיסק / ccleaner כולל תיקון reg ומאחה את הדיסק וזה היה עוזר לביצועים.

הבנתי שאיחוי דיסק אסור לעשות. מה כן מותר? או שSSD מתנהג אחרת ואין צורך לעשות לו כל תחזוקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך ומה בדיוק כל עדכון FW עושה.

אני גם לא יודע האם חלק מיצרניות הכוננים אולי לוקחות בחשבון איך השינויים ישפיעו על הביצועים בכונן בו נכתבו נתונים עם FW קודמים, ומתאימות את הFW או התוכנת עדכון שלהם להתאים את העדכון כדי שהתופעה לא תתרחש.

אולי אפשרי תיאורטית לעדכן FW מבלי שהביצועים יושפעו לרעה, ואולי חלקם עושות זאת.

תופעות של הרעות בביצועים אחרי עדכון FW יכולים להתרחש, ולכן כדי להימנע מהאפשרות עדיף להימנע מעדכונים אם אין צורך ממשי לענות על בעיה מסויימת שקיימת בFW קודם.

בכונני CRUCIAL/MICRON הדבר אכן קיים וידוע.

לפעמים כל המוסיף גורע, ואת זה צריך לקחת בחשבון לפני שממהרים לעדכן FW.

לגבי השאלה השניה, תחזוקת הכונן אמורה להתרחש אוטומטית, או במערכת הפנימית של הכונן, או בעזרת פקודות מערכת הפעלה שגם כן אמורות לפעול אוטומטית במערכות הפעלה מהשנים האחרונות.

מעבר לכך אפשר להריץ פעולות יעול אם אתה חושב שיש בהם טעם(כמו ניקוי REG), רק קח בחשבון שהתוכנות שעושות זאת לפעמים אינן אמינות, ובאופן כללי אין לזה שום משמעות על הביצועים במערכות בהן יש וזיכרון בשפע, ולכן אני ממליץ להימנע מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...