הניפוי המזרחי במדינת ישראל - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הניפוי המזרחי במדינת ישראל

פילון153

Recommended Posts

• תגובות 270
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חייבים להגיד את האמת הגזענות ירדה המון ממה שהייתה פעם בנוסף לזה שנוצר ערבוב והרבה אנשים הם לא מזרחים מוחלטים או אשכנזים מוחלטים

אבל הבעיה היא בתדמית שעושי למזרחים ובמחיקת ההיסטורה שעושים לנו בכל מקום וזה מגיע למצב כזה שאנשים אומרים לי מה אתה מזרחי

המשפחה שלך עלתה לארץ אחרי שהאשכנזים בנו את הכל שזה שקר מוחלט שהשתילו לאנשים במדינה אף אחד לא מתבכיין גזענות זה משהו שצריך להילחם בו

וגם אם פגעים בך בדרך גזענית זה לא סיבה לקום וללכת אנחנו פשוט רוצים שיכיירו בעבר שלנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערבוב בין העדות אכן מתרחש וזהו ללא ספק סממן חיובי (החבר הכי קרוב שלי, למשל, רוסי, נשוי לחצי מרוקאית חצי כורדית - ואגב, הוא זה שסיפר לי שהיא חצי כורדית והיא אמרה שעכשיו היא תצטרך להרוג אותי), אבל המסכנות לפעמים נשארת. אדם שמרגיש שפגעו בו, בין אם זה נכון ובין אם לא, יכול ללכת הלאה ולהוכיח את עצמו ויכול להשאר תקוע. אם הוא בוחר ללכל הלאה זה לא אומר שהוא צריך לוותר על עברו או על ההכרה בו, אבל אם הוא אומר "עד שלא יכירו בי אני לא אלך הלאה", אז הוא לא באמת הולך הלאה.

אני מצדיע לבני כל העדות שעלו לפה ללא כלום כמעט אחרי שויתרו, מרצון או שלא, על מה שהיה להם בגולה, והצליחו לשגשג כאן. אני בז לבני כל העדות שהגיעו לכאן באותם התנאים אך בחרו להשאר מקופחים במקום להתקדם למרות הקשיים. כולי תקווה שעם הזמן העדות השונות כאן ישכילו ללמוד זו מזו את המאפיינים הטובים, ויבחרו לוותר על המאפיינים הפחות טובים בעדתם שלהם, ולכל עדה יש גם כאלה.

ואחרי כל זה, אני עדיין טוען שעמדות כמו של פותח הדיון אינן משרתות כל מטרה, אם הן נאמרות כתנאי או כתירוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר היום יש ערבוב "גזעים" - הולנדי עם תימניה , רוסים ומרוקאים , פולנים ועיראקים ועוד...

תסלח לי, אבל בתור מי שדודתו האשכנזיה התחתנה עם עיראקי, אני מוכרח לציין שפולנים ועיראקים זה פחות או יותר אותו הדבר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי שכולם אותו דבר אבל יש הבדל בבסיס

אם אחד מגיע ממדינה טכנולוגית והשני מדליק אש בשביל לראות בחושך. לוקח כמה דורות עד ששניהם מתיישרים למכנה משותף אחד.

לניצולי השואה היה יתרון נוסף שקיבלו פיצויים מגרמניה ואז זה גרם לפער נוסף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

'הביא' ? מה הוא סחב אותם על גבו ?

כן, בהחלט סחב על גבו. ראה מרבד קסמים (העלאת יהודי תימן), עזרא ונחמיה (העלאת יהודי עיראק), יכין (העלאת יהודי מרוקו).

אתה יודע מי הביא את מי ? מזרחיים היו פה לפנייך ולפני מרבית האשכנזים , המזרחיים היו מצליחים מאוד בארצם בניגוד להרבה עדות אחרות פה , אז מה זה הביאו ?

רוב האוכלוסיה בארץ היתה אשכנזית וכמעט כל ההנהגה אשכנזית. אז מי הביא? האשכנזים. כל אותם מבצעי עליה היו בעקבות חשש לסיכון חיי היהודים באותן מדינות, בד"כ בעקבות פרעות. זה שאתה מצליח לא עוזר כשהשכנים באים עם שבריות לשחוט אותך, להפך - בד"כ זה רק מעודד אותם.

מה זה הביאו? שלחו שליחי עליה שאירגנו את הקהילה המקומית לעליה, הקימו מחנות זמניים, שיחדו פקידים ומנהיגים שיאשרו הגירה, שכרו שיביאו אותם לארץ. זה הביאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...