הניפוי המזרחי במדינת ישראל - עמוד 18 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הניפוי המזרחי במדינת ישראל

פילון153

Recommended Posts

• תגובות 270
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

וואו איזה תגובות פאתטיות יש כאן. קרן האור היחידה פה היא של שני אנשים לערך שמבינים עניין. כל השאר פשוט עסוקים בהתנצחויות רדודות ובגידופים.

זאת בדיוק הבעיה שלכם כי אני הגעתי לכאן וערערתי את התפיסה המעוותת שלכם שכל מי ש"מתלונן" הוא איזה אחד שמקבל קיצבה מביטוח לאומי. האמת היא שדווקא מי שמרים קול אלה דווקא אנשים אינטיליגנטים ומשכילים ומי שדואג להסות אותם אלה דווקא אנשים נבערים בעלי אינטיליגנציה פחותה. זאת הסטטיסטיקה ההיסטורית, לא פלא שאתם נכללים בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הוא התחיל לדמיין דברים ?

מה זאת אומרת "התחיל"? היתה לו הודעה אחת כאן, בדיון הזה ובשורה ארוכה של אחרים, שבה הוא לא הציג דמיונות פרועים כעובדות?

ההבדל בין סוריה לישראל הוא שבסוריה כל מה שהמשטר יעשה לאזרחיו יהיה מובן, בכל זאת, זהו משטר דיקטטורי. בישראל, המשטר דמוקרטי, אבל מתנהגים כמו דיקטטורים

אז למה המזרחיים, שהמשטר המושחת דופק ומדכא, לא בוחרים משטר אחר? מה יש, המשטר המרושע אוסר על הקמת

או על הצבעה למפלגות שכאלו? או לחליפין, אוסר על מזרחיים להתפקד למפלגות קיימות ולהתמודד במסגרתן?

בנוסף , אני לא מסכים עם הקביעה שלא צריך "לעזור" להם . על אפליה מתקנת אף אחד לא שמע ? על הבדלי תרבויות ? מדינת אישרה להם להעלות הנה , כי הם יהודים , לא יפה לתקוע אותם בלוד , בנתניה ובעיירות / שכונות מצוקה !

אפליה היא אפליה היא אפליה. אי אפשר לתקן עוול בעוול. אפליה מתקנת לא מתקנת שום דבר, היא בסה"כ דופקת את הצד השני. להעדיף אתיופי רק כי הוא אתיופי זה רע בדיוק כמו להעדיף לא אתיופי רק בגלל שהוא לא אתיופי.

אגב, אפליה מתקנת אף פעם לא עובדת. עובדה. יש אפליה מתקנת כלפי מגזרים שונים כבר עשרות שנים ועדיין לא החליטו לבטל אפליה שכזו עבור מגזר מסויים מאחר שכבר הגענו למטרה המיוחלת שלשמה כוננו את אותה אפליה.

מדינת לא "אישרה להם לעלות" - מדינת העלתה אותם, בעלות כספית ניכרת ובסיכון חיים של אזרחים יהודיים. הם באזורי מצוקה מאותה הסיבה שעניים גרים באזורי מצוקה: אין להם מספיק כסף כדי לגור באזורים מבוססים. מה יש, אסור לאתיופים לעבור לגור בצפון ת"א?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת "התחיל"? היתה לו הודעה אחת כאן, בדיון הזה ובשורה ארוכה של אחרים, שבה הוא לא הציג דמיונות פרועים כעובדות?

או שמא אתה מתעקש להישאר סומא ולא לראות את האמת.

אז למה המזרחיים, שהמשטר המושחת דופק ומדכא, לא בוחרים משטר אחר? מה יש, המשטר המרושע אוסר על הקמת מפלגות תימנים או על הצבעה למפלגות שכאלו? או לחליפין, אוסר על מזרחיים להתפקד למפלגות קיימות ולהתמודד במסגרתן?

בניגוד אליך, לי אין בעיה לבחור בכל אדם כל עוד הוא מייצג את האינטרס של רוב העם. לא אכפת לי מה הוא לובש או האם הוא שזוף או לא. כרגע אין אנשים פילנטרופים בממשלה שמעודדת אותנו להיות קפיטליסטים אבל מדברת כסוציאליסטית. עדיין לא קם אדם עם שכל ישר לצערי.

אפליה היא אפליה היא אפליה. אי אפשר לתקן עוול בעוול. אפליה מתקנת לא מתקנת שום דבר, היא בסה"כ דופקת את הצד השני. להעדיף אתיופי רק כי הוא אתיופי זה רע בדיוק כמו להעדיף לא אתיופי רק בגלל שהוא לא אתיופי.

אגב, אפליה מתקנת אף פעם לא עובדת. עובדה. יש אפליה מתקנת כלפי מגזרים שונים כבר עשרות שנים ועדיין לא החליטו לבטל אפליה שכזו עבור מגזר מסויים מאחר שכבר הגענו למטרה המיוחלת שלשמה כוננו את אותה אפליה.

מדינת לא "אישרה להם לעלות" - מדינת העלתה אותם, בעלות כספית ניכרת ובסיכון חיים של אזרחים יהודיים. הם באזורי מצוקה מאותה הסיבה שעניים גרים באזורי מצוקה: אין להם מספיק כסף כדי לגור באזורים מבוססים. מה יש, אסור לאתיופים לעבור לגור בצפון ת"א?

תיקון אפליה באפליה לא תדפוק את הצד השני. אם שני אנשים מתמודדים על אותה משרה בעלי נתונים זהים אז יקבלו את א' ולא את ב' כי יש יותר מדי ממנו. לאחר כמות האנשים מכל מגזר תתאזן נוכל לשנות את אופי הבחירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"יש יותר מדי ממנו" זה הטיעון הכי מטופש ששמעתי מעודי. אין דבר כזה כמו "נתונים זהים". תמיד יש אחד שיוצר רושם טוב יותר בראיונות מאשר האחרים, והוא יהיה זה שיקבל את העבודה במקום מתוקן. לטעון שא' צריך לקבל את המשרה רק כי יש יותר מדי מהעדה של ב' זו גזענות לשמה (אלא אם יש לכך השלכה ברורה על תפקוד העסק), בדיוק כמו הטיעון ההפוך. מעניין גם לשים לב שבעוד שהמקופח המקצועי יטען שמעסיקים מסויימים מסווגים מזרחי כ"מזרחי" ועל כן לא נותנים לו עבודה, אבל אין להם שום בעיה עם הסיווג הנ"ל כלפי אשכנזים למטרות "אפליה מתקנת".

ואגב, אני שוב שואל את אותה השאלה ששאלתי כבר לפחות 5 פעמים בדיון הזה בווריאציה זו או אחרת, שפילון, כמקופח מקצועי, מסרב לתת עליה תשובה: האם אתה, פילון, בעד יישום ההגיון הזה גם כלפי מקומות עבודה או תחומי עיסוק בהם יש רוב מזרחי ברור - כלומר, לפטר כמחצית מהמזרחים במשטרה לטובת אשכנזים, או לסרב להוציא רשיונות עסק למזרחים שמעוניינים לפתוח מכולת עד שלא יהיו מספיק בעלי מכולות אשכנזים בשביל האיזון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"יש יותר מדי ממנו" זה הטיעון הכי מטופש ששמעתי מעודי. אין דבר כזה כמו "נתונים זהים". תמיד יש אחד שיוצר רושם טוב יותר בראיונות מאשר האחרים, והוא יהיה זה שיקבל את העבודה במקום מתוקן. לטעון שא' צריך לקבל את המשרה רק כי יש יותר מדי מהעדה של ב' זו גזענות לשמה (אלא אם יש לכך השלכה ברורה על תפקוד העסק), בדיוק כמו הטיעון ההפוך. מעניין גם לשים לב שבעוד שהמקופח המקצועי יטען שמעסיקים מסויימים מסווגים מזרחי כ"מזרחי" ועל כן לא נותנים לו עבודה, אבל אין להם שום בעיה עם הסיווג הנ"ל כלפי אשכנזים למטרות "אפליה מתקנת".

ואגב, אני שוב שואל את אותה השאלה ששאלתי כבר לפחות 5 פעמים בדיון הזה בווריאציה זו או אחרת, שפילון, כמקופח מקצועי, מסרב לתת עליה תשובה: האם אתה, פילון, בעד יישום ההגיון הזה גם כלפי מקומות עבודה או תחומי עיסוק בהם יש רוב מזרחי ברור - כלומר, לפטר כמחצית מהמזרחים במשטרה לטובת אשכנזים, או לסרב להוציא רשיונות עסק למזרחים שמעוניינים לפתוח מכולת עד שלא יהיו מספיק בעלי מכולות אשכנזים בשביל האיזון?

מוזר, לא נתקלתי ביותר מדי שאלות הגיוניות מצידך, אבל בשביל השקט הנפשי שלך אני אענה לך:

אם יש לך פתרון אחר כדי לשלב עוד אוכלוסיות שונות במגזר התעסוקתי, שוט, דונט טוק.

שנית, יש לך בעיה עם רוב מזרחי כלשהו? אני נגד מידור אוכלוסיות מכל סוג שהוא. אם הצד האשכנזי שבך מרגיש נדכא מכיוון שלא קיבלו אותו להיות שיפוצניק, תעלה את הטענה מעלה. גם היא תזכה לבירור מעמיק מדוע לא התקבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכרגיל, תשובה אין. לא שאלתי מה לדעתך אני אמור לעשות אם נדחיתי ממשרה מסויימת בגלל שאינני מזרחי - שאלתי שאלה ספציפית, והייתי מצפה ממישהו שאינו טרול\דגנראט גמור לתת עליה תשובה כנה.

ולגבי הפתרונות שלי לשילוב תעסוקתי - אני לא חושב שנדרש פתרון מלאכותי כלשהו, כפי שכבר אמרתי ולא פעם. אם חברה מסויימת לא קיבלה עובד מזרחי רק בגלל שהוא מזרחי משיקולים גזעניים, למרות שהוא הבחירה המוצלחת יותר מבחינה עניינית (*), הרי שהיא תצא מופסדת מכך לעומת חברה מתחרה שכן קיבלה אותו, ובמרוצת הזמן האפלייה הזו תעלם. ההוכחה הברורה ביותר לכך היא ההשתלבות של הדור הצעיר של העולים מרוסיה בתעסוקה. היות ואותו דבר לא ממש קרה למזרחים, אפשר להניח שברוב המקרים, ההנחה שסימנתי ב(*) פשוט אינה תקפה לגביהם, ובממוצע, אפילו אם מעסיק כלשהו נוהג ממניעים גזעניים פרופר כנגד מזרחים, ההחלטה שלו עדיין נכונה (שוב, בממוצע בלבד) מבחינה עניינית.

המזרחים לעולם לא יזכו לשילוב שווה עד שהמעסיקים לא יראו בהם כבעלי תכונות שוות (בממוצע), ואת זה הם לא יראו כל עוד זה לא יהיה נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכרגיל, תשובה אין. לא שאלתי מה לדעתך אני אמור לעשות אם נדחיתי ממשרה מסויימת בגלל שאינני מזרחי - שאלתי שאלה ספציפית, והייתי מצפה ממישהו שאינו טרול\דגנראט גמור לתת עליה תשובה כנה.

ולגבי הפתרונות שלי לשילוב תעסוקתי - אני לא חושב שנדרש פתרון מלאכותי כלשהו, כפי שכבר אמרתי ולא פעם. אם חברה מסויימת לא קיבלה עובד מזרחי רק בגלל שהוא מזרחי משיקולים גזעניים, למרות שהוא הבחירה המוצלחת יותר מבחינה עניינית (*), הרי שהיא תצא מופסדת מכך לעומת חברה מתחרה שכן קיבלה אותו, ובמרוצת הזמן האפלייה הזו תעלם. ההוכחה הברורה ביותר לכך היא ההשתלבות של הדור הצעיר של העולים מרוסיה בתעסוקה. היות ואותו דבר לא ממש קרה למזרחים, אפשר להניח שברוב המקרים, ההנחה שסימנתי ב(*) פשוט אינה תקפה לגביהם, ובממוצע, אפילו אם מעסיק כלשהו נוהג ממניעים גזעניים פרופר כנגד מזרחים, ההחלטה שלו עדיין נכונה (שוב, בממוצע בלבד) מבחינה עניינית.

המזרחים לעולם לא יזכו לשילוב שווה עד שהמעסיקים לא יראו בהם כבעלי תכונות שוות (בממוצע), ואת זה הם לא יראו כל עוד זה לא יהיה נכון.

אם אנשים כמוך יהיו מעסיקים, אני לא רואה מצב שבו הדברים ישתנו.

יש לך פיתרון שאינו מלאכותי טוב יותר? אם חברה מסויימת מחזיקה 90 אחוז מעובדיה מסוג X אם מגיע X ו- Y האם הסיכויים יהיו לטובת Y? כנראה שלא. באופן טבעי המצב הנתון לא ישתנה. אולי חברה מתחרה תרוויח אותו ואולי לא, אבל אם גם החברה המתחרה מלאה בעובדי X? אז יווצר לך עודף ב- Y שלא בטוח שחברות יצליחו לקלוט גם אם הם ירצו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה ההוכחה שהכי טוב להיות ספרדי כמו שליאור נרקיס מצהיר בידיעות מהיום.

"הטעות הכי גדולה שעשיתי בקריירה היתה כשניסיתי להשתכנז"

אולי הוא אמר את זה היום, אבל כבר מזמן עשו עליו כתבה. ברגע שהוא שינה את אופי השירים שלו, הוא כמעט פשט רגל לגמרי. לא הגיעו להופעות שלו בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...