מעגל ראשון שלי באיגל - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעגל ראשון שלי באיגל

CyberBot

Recommended Posts

http://www.sendspace.com/file/5mb8jm

חסר לי רק את החלק של הטריאק (BTA08-400) מאיפה אני יכול להשיג אותו?

מישהו יכול להעיף מבט ולתת איזה חו"ד? אני מאוד אשמח

ועוד משהו טעינת סוללות(nihm וליתיום למיניהן)איך המגעל טעינה שלהם פועל? CC או CV?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך בדקתי את הסרטוט אבל הנה כמה דברים שצצו לי:

1. איפה רגלי הVDD/VSS של ה4093 ? (תלחץ עליו כפתור ימני ותעשה Invoke, ותבחרי ברגלי הpower), כמובן שתחבר גם אליהם קבל bypass בסדר גודל של 0.1uF (לא אלקטרוליטי).

2. קצת מציק בעין לראות את הסימון שבחרת בשביל הVSS, לא קריטי אבל. מאיפה אתה משיג את מתח הVDD ? אתה לא צריך ייצוב או סינון נוסף ?

3. עוד משהו בעייתי לדעתי, בPDF של הלוח שלך ניראה כאילו יש לך (לא יודע איך המונח בעברית) ground pour, הדבר הזה גורם למרחק מאוד מאוד קטן בין אדמה של המתח גבוה והמתח נמוך של המעגל. (משום מה בקובץ של eagle אני לא רואה שעשית את הgound pour באופן ידני, קצת מוזר).

בנוגע לטריאק שלך, אם הfootprint (ז"א הצורה הפיזית - מיקום רגלים/סוג אריזה) זהים לטריאק שבחרת אין סיבה להשתמש ברכיב אחר בתוכנה.

רכיבים כאלה גם ככה נורא קל לייצר בתוכנה ע"י כמה copy paste אם אתה רוצה. בלי שום קשר אפשר גם לשנות רק את שם הרכיב בסרטוט שלך נקודתית.

לגבי טעינת סוללות, סוללות ליתיום למיניהם נטענות בכמה שלבים שכוללים גם CV וגם CC, לא אמליץ לנסות לתכנן מעגל שיטעין אותם לבד אלא ללכת על איזה צ'יפ או מודול מוכן.

אמליץ לך לעיין באתר הבא בכל הקשור לסוללות: http://batteryuniversity.com/learn/

עריכה עוד קצת מידע לגבי סעיף 3:

הנה משהו לגבי התקן שמצאתי באיזה פורום בחיפוש בגוגל:

When high voltages are involved, the following UL derived rule provides the minimum clearance between tracks with designated potentials between them at normal temperature and pressures, or when coated:-

0.023" + (0.0002" * peak volts)

0.584mm + (0.005mm * peak volts)

For raw single phase 240V UK mains it is necessary to make generous allowance for up to (say) 2KV spikes, where these formulae give 0.423" or 10.584mm.

Mains safety is covered by a plethora of international standards and regulations. Any general list is automatically inadequate.

In EN60065:1994, 3 mm is allowed for Class I (protection by earthing) but 6 mm is required for Class II (double isolated).

Other standards require larger values, especially where insulator surfaces can become contaminated

(including dirt, oils and condensation).

Good design practice in any case partitions PCB's into 'safe' and 'unsafe' areas with wide separation (possibly including a safety earth barrier), and restricting 'unsafe' tracks to one side which can then be coated to protect from contamination and prying fingers.

ותראד על השאלה "האם מותר לעשות ground pour במעגל שיש בו מתח רשת חיי":

http://electronics.stackexchange.com/questions/65876/do-i-copper-pour-on-mains-voltage-pcb

שים לב שיש שם טיפים לגבי המרחקים המומלצים ועובי המוליכים למתחי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.לגבי המתח של ה4093 זה אוטומטי מתווסף לפינים לפי התווית

2.אני מייבא את המתח מ7805 חיצוני שכבר יש לי

3.כן אם תראה את הBRD הורדתי את הpour בגלל שהדפסה הוא יצא ממש קורב אז הורדתי את זה ושכחתי ליצא את לPDF

4.אוקי, אבל התכוונתי יותר לNIMH. אני באמת לא מתכוון להתעסק עם ליתיום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...