בניית רמקולים+מגבר - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית רמקולים+מגבר

SHA256

Recommended Posts

מה שאתה מתאר לא קשור לטעינה, אם הסוללה שלך לא יכולה לספק את כל הזרם הדרוש המגבר יתנהג בצורה מוזרה (אולי יהיו עיוותים או קטיעות או שלא תשמע כלום החלק מווליום מסויים).

אייביי זה לא חנות מקצועית לסוללות/מצברים או כל דבר אחר, זה סתם שוק שאתה לא באמת יודע ואף אחד לא מבטיח לך מה תקבל. במקומות רצינים כל רכיב אלקטרוני אמור להגיע עם דף נתונים מפורט. אין לך באמת דרך לדעת עם איבי.

(אגב אולי בכלל עדיף לך לקנות מצבר בארץ, המשלוח יהיה לך יקר מחו"ל כי הם כבדים).

בכל מקרה בדרך כלל מצברים כאלה יכולים לספק זרם של עשרות אם לא מאות אמפר. ככה שאני מאמין שהמצבר שבחרת יתאים.

יש לי שאלה, החלטתי שאתה קונה בסוף את המגבר הזה, כמובן שהוא מגיע עם מטען כדי להטעין את המגבר, אני מעוניין להפוך את הרמקולים לנטענים, ז"א שאין לי צורך במטען, אז מה שחשבתי לעשות זה לקחת את המטען עצמו (כמו שאתה רואה בקישור), לחתוך את הכבל, לקחת אותו, לחבר את ה PLUG לחיבור האחורי של המגבר ואז לשייף אותו כדי להוציא משם את 2 החוטים ולחבר אותם למצבר.

אז הבעיה היא שמצאתי מטען דומה בבית של טלפון קווי ישן, המטען מספק זרם ישר של 6V ו 0.5A , אז השאלה שלי האם המתח משתנה מכבל לכבל ? כי חובה לספק למגבר מתח של 12V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מטען, זה ספק.

והספק שיש לך בבית לא יתאים, אתה צריך ספק של 12v שיכול לספק לפחות 2A.

אני לא צריך את הספק עצמו, רק כבל שיעביר מתח וזרם מהמגבר לסוללה/מצבר, אני חותך את הכבל, אני לא צריך את הספק, רק את הכבל עצמו, השאלה

האם המתח והזרם משתנים מכבל לכבל ?

nymeuoj3ywye.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורטית, מה שאתה אומר אפשרי אבל לא כדאי.

הספק שיש לך בבית מיועד להעביר זרם של עד 0.5A. המגבר שאתה רוצה לקנות ימשוך זרם של עד 2A.

כדי להעביר זרם יותר גבוה יש צורך במוליכים (חוטים/כבלים) יותר עבים. רוב הסיכויים שהמוליכים שבספק שיש לך בבית לא יתאימו לזרם של 2A.

את המחבר הזה אתה יכול לקנות בכל חנות אלקטרוניקה.

מה לגבי מעגל טעינה לסוללה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורטית, מה שאתה אומר אפשרי אבל לא כדאי.

הספק שיש לך בבית מיועד להעביר זרם של עד 0.5A. המגבר שאתה רוצה לקנות ימשוך זרם של עד 2A.

כדי להעביר זרם יותר גבוה יש צורך במוליכים (חוטים/כבלים) יותר עבים. רוב הסיכויים שהמוליכים שבספק שיש לך בבית לא יתאימו לזרם של 2A.

את המחבר הזה אתה יכול לקנות בכל חנות אלקטרוניקה.

מה לגבי מעגל טעינה לסוללה?

תודה רבה חיכיתי לתשובה כזאת. מצאתי כבלים מוליכים של 12V/24V וזרם 20A, השאלה אם זה לא יזיק אם הזרם יותר גבוה ממה שצריך להיות במגבר?

בקשר למעגל טעינה, רציתי לעשות כזה דבר אבל אני לא בטוח אם המעגל עצמו טוב, אני דיי מצטער על הבורות, אני דיי חדש בתחום האלקטרוניקה ועדיין לא סיימתי ללמוד הכל (באינטרנט). אשמח אם תגיד לי אם זה נכון.

כמו שאתה רואה בתמונה שהצבתות מחוברות, אני לא הולך כל שנייה להוציא ולחבר את הצבתות, מה שכן, את הספק שמטעין את הסוללה, את הכבלים שלו אני הולך לחתוך באמצע ולהלחים אותם לחיבורים של 3.5 מ"מ זכר ונקבה כדי שאני יוכל לחבר ולהוציא ולהטעין בקלות.

0feiwgnhmorg.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה להשתמש עם חוטים שמיועדים לזרם גבוה יותר. בעקרון כמה שהחוט יותר עבה יותר טוב.

החיבור שציירת למעלה בסדר גמור.

באיזה מטען אתה הולך להשתמש ? יש לך מטען יעודי למצברים ? (יש הבדל גדול בין ומטען)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה להשתמש עם חוטים שמיועדים לזרם גבוה יותר. בעקרון כמה שהחוט יותר עבה יותר טוב.

החיבור שציירת למעלה בסדר גמור.

באיזה מטען אתה הולך להשתמש ? יש לך מטען יעודי למצברים ? (יש הבדל גדול בין ספק כוח ומטען)

אין לי עדיין מטען מצברים או ספק ואני לא יודע מה ההבדל ביניהם.

אני רוצה לקנות כזה:http://www.ebay.com/itm/12-V-12 אבל הבעיה היא שהוא מסוגל להעביר רק זרם מקסימלי של 1.2A

והמצבר שאני הולך להשתמש בו הוא 12V 5Ah.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק (במקרה שלנו ספק מתח): כשמו כן הוא. מספק מתח. לדוגמא, שישאר תמיד 12v ביציאה שלו (כמובן במסגרת העומס שניתן לחבר אליו).

מטען: זהו למעשה ספק + מעגל טעינה. התפקיד של המעגל הזה הוא למשל לעצור את ההטענה כשהבטריה מלאה, לשנות מתח/זרם במהלך טעינה, לנטר טמפרטורה ועוד.

Ah: זה הקיבולת של הבטריה. מה שזה אומר שבמצב אידיאלי (שלא קיים במציאות), הבטריה שלך תוכל לספק 5A למשך שעה/ 2.5A למשך שעתיים/ 10A למשך חצי שעה..

לנתון הזה אין שום קשר לזרם המקסימלי שאתה יכול למשוך מהבטריה/ למטען שתוכל להשתמש בו וכו'.

העובדה שהמטען מסוגל לספק זרם מסויים ולא זרם גדול יותר משפיעה על הזמן שיקח לבטריה להיטען.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...