Dell 2312HM -רוצה לקנות אבל קראתי משהו על זליגות אור... - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Dell 2312HM -רוצה לקנות אבל קראתי משהו על זליגות אור...

alexc32

Recommended Posts

רוב האנשים פה בפורום ממליצים על המסך הנ"ל ,אני צריך את המסך לגיימינג+ולעבודה יומיות .

אבל קראתי בזאפ ביקורת שמישהו השאיר לגבי כל מיני גירסאות יצור שונות שיש גירסאות מוצלחות ויש שפחות מוצלחות

כאשר הגירסאות הפחות טובות הן בעייתיות לגבי תופעות של זליגות אור ותופעת גוון צהוב חזק ,

אני לא רוצה לקנות את המסך ולהתאכזב

מישהו מכיר את התופעות או יכול להבהיר את העניין או לשלול ?

מישהו קנה לאחרונה שיכול לתת ביקורת ?

ציטוט של אחת הביקורות מזאפ:

למסך יש גרסאות חומרה שונות שהקונים צריכים להיות מודעים אליהם.

לכל מוצר אלקטרוני יש גרסה המוצגת על המוצר (והאריזה) כ REV ולידה מספר. דו או תלת ספתי בדרך כלל.

המסך הזה, למרות שהוא בעל קצב תגובה איטי יחסית של 8MS, נחשב למסך טוב עם תמורה טובה לכסף, בעיקר למי שאינו גיימר מקצועי שצריך MSק צב תגובה נמוך יותר.

יחד עם זאת, מישהו ב החליט להפיץ ב 2013 גרסאות חומרה קודמות יותר. לפי סקירות שקראתי, בתחילת 2012 שחררה את המסך הזה בגרסת חומרה A05 ובאפריל 2012 בגרסת A06.

היה מצופה שהגרסה הבאה שתצא תהיה A07, אבל באופן מוזר, החל מחודש אוגוסט 2012, חזרה להפיץ שוב את גרסת A00, שהיא הגרסה הראשונה של המסך הזה שיצאה בשנת 2011.

הבעיה עם REV A00, היא שהוא עושה שימוש בפאנל (המסך עצמו) שאו רכיבים שונים ויש לא מעט תלונות על גוון צהוב חזק ותאורה לא אחידה במסך (זליגת אור).

בדגם המקביל בגודל 24 אינצ' U2412HM, יש בשוק גרסת חומרה A05 ו A06 לחנויות שמחזיקות סטוקים מ 2012, אבל הסטוקים החדשים מגיעים בגרסת חומרה A00 גם כן.

לא ברור מה המהות של גרסת A00, חלק טוענים שאלה סטוקים ישנים, חלק טוענים ש חזרה לייצר גרסה מפרט שכולל רכיבים של ספק פאנל שעבדה איתו בתחילת הדרך. בפורום ישראלי מסויים, היה לקוח שטען שכתוב לו על הקופסה עם גרסת A00 שהמסך "מחודש". דהיינו, לא חדש.

נראה ש DELL החלה להפיץ לכאורה בשווקי העולם גרסה ישנה/מחודשת בחודשים האחרונים במסכים מהסדרה הזו. פניתי ל DELL ולא הצלחתי לקבל שום מידע על REV00 והסיבה להופעתו בשוק אחרי שיצא REV 06.

אם אתם רוצים מידע נוסף, חפשו בגוגל Dell U2312 yellow tint, או DELL U2312 backlight bleeding או DELL U2312 REV A00.

ודאו שלא מצויין לכם על המסך שהוא מחודש וודאו שאין זליגת אור. ניתן לראות זליגת אור כשהמסך דולק אך מנותק מהמחשב בצורה של כתם אור לבן, צהוב או כחול, לרוב בפינות המסך.

אם יהיה לי מידע נוסף/שונה, אני אעדכן את חוות הדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מנסה לנתח יותר מדי.

כפי שהוסבר לך, התופעה לא ספציפית למסך הזה, אלא היא תוצר נלווה לתאורת LED.

אם כל כך הרבה אנשים בפורום ממליצים על המסך, אז נראה שאת מבחן התוצאה הוא עבר.

לי יש u2713hm בבית.

הוא מבוסס על אותו פאנל של ה23״, רק גדול יותר והרביזיה שלו A00.

לא נתקלתי בשום בעיה מיוחדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי , תודה

עוד משהו קטן

השחורים במסך סבירים ? כלומר אני לא רוצה שבמקום שחור יהיה לי אפור כהה או יותר נכון שחור בהיר מדי

כי אני התרגלתי למסך די איכותי LCD של מדגם T220P שאני מאוד מרוצה ממנו אבל לאחרונה התחיל לעשות לי בעיות

אז החלטתי סופית להחליף אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי , תודה

עוד משהו קטן

השחורים במסך סבירים ? כלומר אני לא רוצה שבמקום שחור יהיה לי אפור כהה או יותר נכון שחור בהיר מדי

כי אני התרגלתי למסך די איכותי LCD של מדגם T220P שאני מאוד מרוצה ממנו אבל לאחרונה התחיל לעשות לי בעיות

אז החלטתי סופית להחליף אותו.

גם אצלי היה T220P עד שהוא החליט להשתגע לגמרי ועברתי ל U2412M ואני מאוד נהנה ממנו, והוא הרבה יותר טוב מהמסך הקודם

המסך U2312HM יש לי בעבודה והוא גם מסך ממש טוב

באף אחד מהמסכים אין לי זליגת אור משמעותית מאוד עד כמה שיצא לי לשחק במחשב בעבודה (כן יוצא לי לפעמים :xyxthumbs:) ובבית

נ.ב. אתה יכול לדרוש בחנות שבה אתה קונה שיראו לך את המסך וגירסת ייצור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו קטן

לכל מסכי ה- IPS של (ולמסכי IPS בכלל) שחורים חלשים מאוד.

לכן הקונטרסט לא מגיע אפילו ל- 1:000.

חוץ מזה, אלו מסכים טובים מאוד בכל דבר אחר (צבע, בהירות, אחידות לובן, זויות צפיה). אני משתמש רק בכאלה מדגמים שונים כבר כמה שנים. אבל שחור פשוט אין.

ישנם מסכי VA של סמסונג עם שחורים הרבה יותר טובים וקונטרסט גבוה בהרבה, אבל עם ביצועים ירודים בהשוואה ל- בכל שאר התחומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם מסכי VA של סמסונג עם שחורים הרבה יותר טובים וקונטרסט גבוה בהרבה, אבל עם ביצועים ירודים בהשוואה ל- בכל שאר התחומים.

איזה דגם כזה של יש בטווח מחירים של 1000ש"ח +/- שיהיה טוב גם למשחקים?

U2412M ואני מאוד נהנה ממנו, והוא הרבה יותר טוב מהמסך הקודם

המסך U2312HM יש לי בעבודה והוא גם מסך ממש טוב

רגע חוץ מהרזולוציה והגודל 2412M יותר טוב מ 2312HM באיכות תמונה -צבעים וכו ?

ועוד משהו אני מוגבל בגובה עד 45 ס"מ , בגלל זה בחרתי ב 2312 והמצב המקובץ שלו מגיע ל 38 ס"מ וזה מתאים לי .

מישהו יודע להגיד לי מה המידה הכי נמוכה בגובה (במצב מקובץ) ה 2412M ?

כי באתר היצרן לדגם 2412 מצאתי רק מידה אחת שזה 51 ס"מ גובה וזה לא נכנס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי ,תודה!

הקטע הוא שבנתיים וזה כבר קורה לי פעם שניה שהמסך שלפני כמה ימים היה משתגע כלומר כל פעם כאילו הלחצנים נלחצים בעצמם(כנראה בעיות עם המגעים ) והמסך כאילו היה כל כמה שניות מתחיל להבהב או מתכבה רגעית נדלק מחפש "מקור" וננעל על מקור של DVI ושוב חלילה . אותה הבעיה הייתה לי לפני כשנה וכבר אז חיפשתי מסך אבל הבעיה הסתדרה מעצמה אז דחיתי את הקניהה ולפני שבוע חזרה הבעיה שוב ועכשיו כבר כיומיים/שלוש הבעיה שוב נעלמה והסתדרה מעצמה :)

ולעת אתה אני דוחה את הקנייה עד שהמסך ישתגע שוב פעם .

מה כן אני יודע כבר ונעול שאני קונה את 2412M שמתאים לי מבחינת רוב התכונות.

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי ,תודה!

הקטע הוא שבנתיים וזה כבר קורה לי פעם שניה שהמסך שלפני כמה ימים היה משתגע כלומר כל פעם כאילו הלחצנים נלחצים בעצמם(כנראה בעיות עם המגעים ) והמסך כאילו היה כל כמה שניות מתחיל להבהב או מתכבה רגעית נדלק מחפש "מקור" וננעל על מקור של DVI ושוב חלילה . אותה הבעיה הייתה לי לפני כשנה וכבר אז חיפשתי מסך אבל הבעיה הסתדרה מעצמה אז דחיתי את הקניהה ולפני שבוע חזרה הבעיה שוב ועכשיו כבר כיומיים/שלוש הבעיה שוב נעלמה והסתדרה מעצמה :)

ולעת אתה אני דוחה את הקנייה עד שהמסך ישתגע שוב פעם .

מה כן אני יודע כבר ונעול שאני קונה את 2412M שמתאים לי מבחינת רוב התכונות.

תודה לעוזרים.

בסוף יקרה לך כמו אצלי והוא יעשה את זה בלופים בפחות משנייה ולא יפסיק

אני מנחש שמדובר באיכות חומר בעייתית בספק מתח או בעמידות הכבלים של המסך

אותו דבר כמו אצלך היה אצלי רק שאצלי הוא היה הרבה זמן בשימוש רצוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...