לעשות את המחשב הכי מהר שאפשר - עמוד 3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לעשות את המחשב הכי מהר שאפשר

hardgore1

Recommended Posts

טוב עדכנתי דרייברים מ , גם ביוס. לא שם לב להבדל כלשהו בנתים..

מעניין (התוצאות), לא החלפתי הארדסיק, שניהם מאותה קנית מחשב.. אשכרה רואים את השחיקה של C הה? .. יש לי את המחשב 4 שנים.

זה אפשרי להעביר את כל הסיסטם שיש לי כרגע - (ווינדוס תוכנות) מC לD?

ghost אולי? או שצריך הכל מהתחלה..?

אני מניח שהצעד הבא יהיה איזה ssd נחמד : ) כמה הוא מגיע בתוצאות?

מה לגבי רייד? לא הבנתי מה זה עדין..

Ligi, , אני רואה מהתמונות שהזיכרון 400mhz

עכשיו במעבד ראיתי bus speed 333 ו rated fsb 1333 , מה ההבדל בינהם?

באתר הוא אומר :

• If the DRAM frequency is more or equal to FSB clock speed then u’ll get max performance since here CPU doesn’t have be idle in between and also DRAM being faster than FSB is not a concern since CPU will read/write data at FSB’s rate.

fsb clock במקרה אצלי זה ה 333 או 1333?

fsb's rate אני מניח שזה ה rated fsb מה 1333cpuz?

בוא נראה אם הבנתי נכון - 400 גבוה מ 333 cpu אז זה בסדר..

אבל אם מדובר על ה1333, אז ה400 נמוך בהרבה..

**אז איזה מהם? .. ומה אפשר לעשות בנידון בכלל? ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ה333 זה המספר שאתה מחפש שאותו העליתי ל400 על ידי (השאלה אם הלוח אם שלך G41 תומך אוברקלוק) וכמובן שאפשר להוריד את המכפלה ככה שהוא ישאר באיזור ה 2GHZ ופחות יתחמם.

ואז אתה מאזן אותו שיעבוד בצורה סינכרונית ובמאמץ לא אמור להיות איבוד מידע בכלל (שלא אמור לקרות היום אבל קרה אצלי).

בכל מקרה אני לא מבין מספיק כדי להסביר לך איך עושים אם מישהו פה יכול לענות או שתשאל בפורום של .

בתמונות ששמת אתה רואה שכתוב 5:6 על FSB : DRAM ובעיקרון זה לא אמור לעשות בעיות אבל לתוכנות יותר קל לעבוד בצורה סינכרונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה צורה סינכרונית? על מה אתה מדבר?

אין לזה שום קשר לביצועים.

לי יש זיכרון 1600 מגהרץ ומעבד 4800 מגהרץ (מכפלה 48) , אז אתה אומר שאני צריך להוריד את הזכרונות ל 100 מגהרץ כדי שיעבדו טוב יותר? לא!

ה״מספר״ שאתה מדבר עליו (333, 400, 533) זה תדר הבסיס, או הבאס (fsb - front side bus) והוא משפיע על הרבה תדרים במחשב, ביניהם גם המעבד והזיכרונות.

תדר המעבד מוגדר ע״י מכפלה כפול תדר בסיס. במעבד בעל מכפלה פתוחה (כמו שלי) אפשר להעלות את תדר המעבד בלי חשש לחוסר יציבות של חלקים אחרים, אבל במכפלה נעולה (כמו המעבד של פותח האשכול, שהיה לי פעם) צריך להעלות את תדר הבסיס, שמשפיע על הרבה יותר דברים, כולל הזכרונות.

תדר זכרונות עובד עם תדר בסיס ומחלק, (spd אם אני לא טועה) שקובע יחס בין תדר הזכרונות לתדר הבסיס, כלומר אם תדר הבסיס הוא 333 והמחלק הוא 1:1 הזכרונות יעבדו ב-667 מגהרץ בגלל טכנולוגיית שעובדת בקצב נתונים כפול (DDR - double data rate)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש זיכרון 1600 מגהרץ ומעבד 4800 מגהרץ (מכפלה 48) , אז אתה אומר שאני צריך להוריד את הזכרונות ל 100 מגהרץ כדי שיעבדו טוב יותר? לא!

rate)

אני מסכים שלא ומחשבים של היום יודעים לעבוד אסינכרונית בצורה הרבה יותר טובה, לפי המחקר שעשיתי בזמנו עבודה סינכרונית בחומרה לפני 4-5 שנים עוזרת שיש בעיות כמו שהיו אצלי.

דוגמא טובה שאני יכול לתת לך שמחשבי ה286 היה להם כפתור "טורבו" שהוריד את המהירות של המעבד ולכן משחקים עבדו יותר טוב.

בסופו של דבר שהרצתי בדיקות היה לי שיפור מורגש לדוגמא שנתן לי ציון גבוהה יותר בכ 50% על השינוי שעשיתי.

מ 333*9 = 3GHZ

ל 400*8 = 3.2GHZ

היה קפיצה מאוד גדולה שעברו לDDR3 ומעבדי הסאנדי ברידג' בכל הנושא הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך אתה אומר דברים מעניינים, וכנראה מבין יותר ממני בנושא.

אבל היום דברים עובדים יותר טוב ככל הנראה, ולכן זה פחות רלוונטי למקרה של פותח האשכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FSB סינכרוני בין מעבד לזיכרון לא נותן כל כך הרבה יותר ביצועים כמו שלLIGI נדמה.

אין ספק שיש לזה יתרונות כשעושים OC, אבל זה מתאים רק במקרים מאוד מסוימים כשפוטנציאל הOC נמצא בסביבות התדר שמאפשר חלוקה שכזאת עם הזכרונות.

כדי לעבוד יציב על 400FSB ומעלה היה צריך לוחות טובים, לא כל לוח היה מסוגל לזה.

סך הכל מדובר על בונוס קטן שנחמד כשמסתדר, ויכול לפעמים להחליק בעיות בOC.

גם חלוקה אסינכרונית יכולה להסתדר, ויש בה פי 100 חופש פעולה לגבי התדר.

זה לא מה שצריך להנחות את הOC.

רק אם המספרים מסתדרים אז האופציה שווה נסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי בהתחלה אני קצת פחות מבין בצורה מדוקית של איך כדי לעשות את הOC כמו שצריך ואני מסכים עם ART TATUM

פותח הדיון יש לו מעבד מהתקופה שדיי דומה למעבד שיש לי ולכן הצעתי לו את זה ואמרתי לו שיבקש עזרה לעשות OC כי אני לא מבין בזה כמו שצריך (חקרתי למקרה שלי בלבד).

כמו שאמרתי למדתי את הנושא בלימודים אקדמאים ואני יודע שלפני 4-5 שנים פחות שמו דגש על עבודה אסינכרונית והיום כל החומרה עובדת על זה בצורה הרבה יותר טובה מאז ולכן הצעתי לו להשאיר את התדר כמעט זהה למה שיש לו עכשיו ורק לשנות את המכפלה (כמו שעשיתי בהתחלה עם הOC).

לגבי הביצועים שכתבתי אני זוכר בוודאות את הציונים שניתן לי בתוכנה (עלה מ8 אלף ל12 אלף) אני דיי בטוח שזה נתן לי פחות בעבודה רגילה אבל שמגיעים לקצה של החומרה שלי שם הדגש האמיתי ואני מרגיש את זה על משחקים שאני משחק במחשב שלי היום שאין תקיעות מיוחדות בקטע שהוא מלא אינפורמציה.

העליה המשמעותית שהתוכנה נתנה לי היא כנראה כי הסירטוני בדיקה לא נפלו לפריים אחד לשנייה ועלו מחדש ל70-80 פריים לשנייה מחדש.

לשימוש פשוט ולא מאומץ של המחשב יהיה שיפור בעיקר של עבודה חלקה קצת יותר ולא משהו מיוחד....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתם אומרים על SSD 128gb?, זה נראה לי מסכם את הכל, לא ככה? : )

איך זה למשל?

http://www.ebay.com/itm/NEW-SanDisk-Ultra-Plus-SSD-128GB-SATA-6-0-Gbps-2-5-SSD-SDSSDHP-128G-G25-/111119095887?pt=US_Solid_State_Drives&hash=item19df36d84f

אם מישהו פה מכיר מישהו שחוזר מאמריקה, יכול להיות מעולה! אשלח לו אתזה והוא יבוא עם הכונן בלי הקופסא..

או אולי יד 2 במצב חדש אם אתם מכירים..

עוד משהו - כרגע, את כל הקוקיז כדאי לשים על כונן אחר ולא על C? זה יועיל? .. חיפשתי בהגדרות של ולא מצאתי, אז איך עושים אתזה? ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSD יכול לעזור לך אבל אם אני לא טועה הבקר שיש ללוח הזה הוא SATA2 שזה לא יתן את הביצועים המלאים שלו. (מוזמנים לתקן אותי או לתת נתונים יותר מדוקים)

בכל מקרה יהיה לך שיפור בנתנים בשימוש בתוכנות על המחשב ובאינטרנט יהיה לך שיפור אם תפתח המון חלונות ומעבר בין תוכנות, מבחינת גלישה לא יהיה שיפור כי זה יושב על הראם שלך ותלוי במהירות האינטרנט שלך...

אם התוכונת שאתה מפעיל מעלות הרבה קבצים יהיה לך שיפור.

מצד שני או כבר כדי לך לחשוב על מחשב חדש שיעלה יותר אבל החומרה שיש לך כבר דיי ישנה ולא בטוח ששווה לעשות לו שידרגוים שעולים כמו 400-500 שקל...

בצרכים שלך אפשר לבנות משהו אמין וטוב באזור ה2000 שקל

- - - תגובה אוחדה: - - -

דוגמא לכונני SSD בארץ https://www.tms.co.il/cat/55/1211:1213

לא שווה לחסוך 50-100 שקל ושלא יהיה לך אחריות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, יש לי sata 2 , הלוח הוא - http://www.msi.com/product/mb/G41M-P33-Combo.html#/?div=BIOS

איך זה יתבטא ההאטה? בכמה? ..

להה, אני לא מתכוון לשדרג בזמן הקרוב, אני רק רוצה ש C יעבוד מהר יותר זה הכל.. אולי אפילו 80gb מספיק לי, כרגע C תפוס רק 40 gb..

אני יכול לוותר על האחריות, המחשב פה 4 שנים דולק ברצף, ממש בקושי כיביתי אותו אולי כמה פעמים בודדות, סוס עבודה : )

מי אלה tms? לא שמעתי עליהם עדין.. לא עדיף ksp / ivory? אלה הכי גדולים יש להם סניף בכל חור..

**חשוב לי לציין שאני רוצה רק יותר מהירות כרגע, לא חשוב לי החברות.. אני מניח שכל יהיה קפיצה עבורי מהמצב שאני כרגע, גם ככה אני מבין שהsata 2 לא אידיאלי כי הם ב3..

יד 2 מישהו? / מישהו חוזר מחול? ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לחסוך ודיסק הראשי קטן תקנה 60 ג'יגה...

זה משהו שיכול להתקלקל ככה שממש לא כדי יד 2 או מחו"ל בגלל ההפרש הקטן (אם המחיר מעל 75 כולל משלוח אתה משלם מע"מ).

חנות שהרבה קונים ממנה, אני אישית לא קניתי שם, בכל מקרה אמור להיות שיפור אני לא יודע להגיד לך כמה...

בכל מקרה אין לי מושג כמה הוא ישפר לך את הביצועים אבל כנראה תרגיש בזה לפעולות שדורשות לקרוא דברים מהארדיסק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...