שרשור נוסטלגיה לותיקי הפורום..מחשבים only - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשור נוסטלגיה לותיקי הפורום..מחשבים only

idanmal

Recommended Posts

אני קיבלתי את המחשב הראשון שלי מאוחר יחסית, בשנת 1999. זה היה מחשב עם מארז AT! למרות שכבר היה אז תקן ATX. מחנות שכבר לא קיימת, הרבה בעיות עשה המחשב הזה. מעבד סלרון 466, 32 מגה זיכרון, 8GB בדיסק וסידי 48X של קריאטיב. הייתה גם מקלדת מולטימדיה עם מיקרופון, זוג פלסטיקים שהשמיעו צליל וגם מסך CRT 17 שהיה גדול בתקופתו. מרוב הבעיות שהיו איתו, על המחשב הזה למדתי כל מה שאפשר- לפרק, להרכיב ולהתקין דברים. היו לי גם דמואים של משחקים שונים שאהבתי ונחרטו בזכרוני.

לא תארתי לעצמי שמתישהו בחיי אקנה תמיד את הציוד היקר ביותר ושיהיה לי מחשב כמו שהיה לי עד לאחרונה.

לא מזמן חבר לעבודה מצא מחשב פנטיום 3 ישן שנזרק לפח. ביקשתי לידי את המחשב, ניקיתי, הברקתי והחלפתי מס' חלקים+ דאגתי לו ל- Voodoo 3 3000 והתקנתי עליו חלונות 98 וגם 95. חיברתי לו מסך 19 דק אבל לא רחב כי ה- 30 של לא מתאים לעניין והנה יש מכונת משחקים ישנים. בשבילי זה יותר טוב מכל אמולטור. אפילו קניתי עותקים מקוריים של חלק מהמשחקים הישנים שאהבתי אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 374
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הזיכרון הראשון שלי ממחשב הוא כשאבא שלי קיבל מהעבודה 486 עם מסך 15 אינץ' עם מגן קרינה כזה מפלסטיק :x

שיחקתי עליו , LOOM, מלך האריות, אלדין, MONKEY ISLAND... אלו הזכרונות הראשונים. אני לא כזה גדול ככה שזה מבחינתי נוסטלגיה, נהדרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי מגן שחורה, אח"כ מגן מזכוכית עבה עם חוט הארקה שלא זכור לי לאן התחבר.

הכי זכור לי ובהזדמנות הראשונה אני אוציא תמונה מאלבום התמונות זה המחשב הראשון (XT 1988) עם כיסוי מסך ומקלדת ובהם הכיתוב א.מחשבים שלימים שונה ל IQPC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב המשחקים הישנים האלה שהייתי משחק בהם בתקופה של ה 286 או בשמו המלא 08286

נמצאים אצלי עכשיו בשרת WDS ואפשר לשחק בהם גם במחשבים ישנים בלי הרדיסק ובלי סידירום כלל

מהדקה השניה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוכרים את הדיסקטים?

קומות של קופסאות מלאות.

עם עטיפת נייר, פלסטיק, מתכת, ואפילו עם מנעול.

והפלסטיקים של ההפרדה לקטגוריות.

2011-06-05-disk-haul-2.jpg

images?q=tbn:ANd9GcTnckut1EOpmRMALu6aQt2xNKchHWn5HvzMOVpYsGv4IKbf931I

mjTr9tzWScbLFJ5BevAQlYA.jpg

והכונן הכפול שייצרו אחרי שה3.5" יצא.

שקיבל גם 5.25" וגם 3.5".

a20791b12638fd28bae459_m.JPG

איזה סיפור זה להעתיק את כל הדיסקטים להרדיסק.

הנה אחד שרצה להעביר להרדיסק 5000 דיסקטים של אמיגה, ובנה מתקן אוטומטי.

floppy-autoloader.jpg?w=470&h=262

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ותיק בפורום, אבל היה לי פעם 586 עם 133Mhz.

המחשב הזה עלה משהו כמו 7000 שקל ודיי רימו אותנו כי שילמנו על 686 עם 166Mhz. גילינו את הרמאות מהטכנאי שהגיע..

באשר למשחקים, הם לא מסתכמים רק בהגדרה ״נוסטלגיה״.

ממש ניתן לשחק בהם אם מתקינים ״מסע אל העבר״.

מי לא זוכר את כל הדיסקים של ״222 משחקים״, ״אימפריית השמש״ או ״דיסקברי״, שבדיעבד התגלה שהם גדושים בוירוסים?

לא מזמן הצלחתי לעבור את הג׳ירפות במלך האריות לקול המנגינה של ״Just can't wait to be king". לאחר מכן נפסלתי. לא סיימתי המשחק אבל סגרתי מעגל עם הקופים והג׳ירפות..

יש גם משחק של סוטים - alone in the dark (לבד בחשכה). לא מומלץ.

ובכל זאת אני חייב לסיים באזהרה: משחקי נוסטלגיה נמאסים מהר. מאוד מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...