תוכנות לשיפור איכות השמע? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוכנות לשיפור איכות השמע?

Lambomeir

Recommended Posts

שלום, ברשותי רמקולים MicroLab X13 ואני שומע בהם ממש טוב אבל אני מחפש לשפר תמיד ובעקרון אני מחפש תוכנה לשיפור (למשל כזו שמדמה צליל היקפי יותר ממה שכרגע). נכון לעכשיו מותקן אצלי הדרייבר הכי חדש של Realtek hd audio driver ויש כמה אפשרויות של ״משחק״ עם הסאונד בממשק שלהם שבלוח הבקרה אבל זה רק משנה אותו ומוסיף אפקטים אך לא משפר אותו.

קראתי קצת וראיתי שיש תוכנה בשם THX TruStudio Pro מישהו מכיר אותה ויכול להסביר קצת עליה או מצד שני לתת המלצה על תוכנה אחרת שיכולה לשפר את הסאונד?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמן נחשים ......

שום תוכנה לא תשפר לך את האיכות אלא תפגע . אם יש לך בעיה כמו תהודה בתדר מסויים אז נניח אם היית מוצא את התדר יכלת להשתמש באקולייזר פרמטרי להנמיך אותו . מעבר לזה אם אתה רוצה לשמוע את השיר כמו שהוא נכתב ויצא מהאולפן , אל תשתמש בשום אפקט . אם אתה חושב שאפקט מעפן ולא מותאם אישית בלי שום מאמץ ישפר כל שיר מעביר למה שהאולפן שם הוציאו אותו , התוכנות האלה בשבילך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) איכות .

2) איכות מקור.

3) מבנה החדר(צורת המרחב, עצמים במרחב, וסוג החומרים מהם הסאונד חוזר), ובהתאם לזאת ולמיקום השומעים: מיקום הרמקולים.

או במילה אחת: אקוסטיקה.

יש חומרים ומשטחים עם צורות שמשפרות את פיזור הסאונד וצימצום אפקטים שליליים.

יש תוכנות שעוזרות למדוד:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק אבל לרמקולים לוויניים עם סאב פשוט אין מקום לדבר על אקוסטיקה ...

תדאג רק שהסאב לא יושב בפינה , וכמה שיותר רחוק מקיר (פשוט תגביר אותו יותר אם חסר לך עוצמה) , ועם הלוויניים אין מה לדאוג מעבר לזה שיהיו מכוונים ישירות לאוזניים (לא נמוכים או לצדדים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא לגמרי נכון.

האקוסטיקה בחדר עדיין יכולה להשפיע מאוד על הסאונד, גם אם הוא פחות מורכב.

מספיק שהחדר יהיה ריק כדי לשמוע עד כמה הנושא מהותי.

אקוסטיקה יכולה לשפר משמעותית גם מערכות זולות יחסית.

מצד שני כמה כבר אפשר להשקיע באקוסטיקה כשההשקעה במערכת עצמה היא מינימלית...

אבל לאלתר תמיד אפשר.

לתלות כמה , אולי איזה שטיח על הקיר.

לפעמים יש שינוי לטובה בסאונד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שעות בזבזתי אגב על הREW הזה , וויכוחים של שעה עם חבר שאני לא אהרוס לו את המקרופון היקר שלו כשרציתי לנסות את זה ... ובסוף קלטתי שזה סתם מודד , אין לך מה לעשות עם התוצאה יותר מדי , חשבתי שזה אקולייזר בעצמו שישנה את הOUTPUT בדיוק כמו שצריך ... :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בControl panel לך לsounds.

תלחץ על Speakers ואז Properties.

שם לך ל-enhancement.

תשחק עם האפשרויות.

אני ממליץ להפעיל את הLoudness.

בהצלחה.

הגעתי לאיפה שרשמת לא ראיתי שום אפשרות שנקראית הLoudness

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF

אל תקשיב לו :cwm3:

זה יכול לעזור אם אתה רואה סרט עם טווח דינמי גדול בלילה ,ז"א פיצוצים חזקים מאוד ודיבור חלש מאוד, ואז אתה לא יכול למצוא ווליום שתשמע את הדיבור בלי להעיר את כל הבית בפיצוצים למשל. זה מאזן את הווליום לרמה יותר אחידה . אבל זה ממש הורס את הסאונד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...