מחשב איטי איטי עשיתי כמה דברים בנידון ואחרי הדבר האחרון הוא ממש איטי - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב איטי איטי עשיתי כמה דברים בנידון ואחרי הדבר האחרון הוא ממש איטי

SPONER

Recommended Posts

המחשב מנקודת זמן (מזמן ) התחיל לתפקד בצורה לא טובה .

נסתי לעשות סריקה עם הNOD32 והוא לא מצא לי כלום.

עשיתי סריקה (בעבר) עם Malwarebytes Anti-Malware, הוא מצא רגולות ,עשיתי עד התוצאה הניקיה ובסייף מוד.

זה נתן הקלה קטנה דיי משמעותית אם אני זוכר נכון, אך כעבור מספר ימים ,המצב חזר לקדמותו ,שלאחר מכן התוכנה לא זהתה שוב דבר,כשהסריקה במצב בטוח.

אתמול הבנתי מסרטון ,סוף סוף מה משמעות ניקיון המחשב מאבק.

והחלטתי שאני גם משתמש CCLEANRE .

מתוך 100 GB, היה לי 30 GB כשאני לא מוצא מה תופס כזה מקום חוץ ממערכת ההפעלה שלא תופסת יותר מידי , אז עם התוכנה גליתי זבל על המחשב בגודל של 40 GB.

לא הורגש שום שיפור במחשב אחרי הניקוי שלו.

פתחתי את המחשב, והייתי בהלם ,מכמות האבק, לא סתם המחשב בטח עובד לאט ,נתקע,המעבד מתאמץ יותר מידי כשלא צריך.

כל צלועות המעבד היו מכוסות אבק. נקתי את מהלוח אם מאבק ואת צלעות מאוורר המעבד,, ומהמאוורר של המחשב (לא של הספק).

תוצאה ,המחשב עובד גרועה יותר מקודם !0-0 --------אני מדבר על גלישה !

דברים שאני צריך לציין:

1.כשהסרתי את המאוורר של המעבד מהצלעות מאוורר המעבד ואז סתם רציתי לראות אם אפשר להסיר את הצלעות, זה יצא מהמקום וראיתי את זה : http://www.siz.co.il/my/gzytmjjmjmu1.jpg

חומר לבן כזה שהוא מזכיר טיפקס(דביק כזה )

המחשב אינו חזק,אך הוא עבד טוב בעבר. (זה מחשב שהילדים הקטנים בבית משתמשים בו ,ולי הוא משמש כמחשב ספייר,אך במצב שלו כרגע הוא מביא לי תסכולים)

הינה המפרט של המחשב אם צריך: ד"א ניתן להשים לב שהתמונה של המסך קטנה לאומת כל התמונה,עוד דבר מנפלאות המחשב הזה.

<a  href=%7Boption%7Dhttp://up380.siz.co.il/up1/tyj2zzyg2dcc.png' alt='tyj2zzyg2dcc.png'>

תודה רבה רבה רבה רבה לתומכים !

עדכון: יש יש בעיות גם מעבר לגלישה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב,

באשר לחומר הלבן - מדובר על משחה טרמית שנועדה לעזור לקירור המעבד. יש משחות טרמיות סמיכות ויש חלקות יותר, המטרה של כולם זהה.

אם כבר הגעת לשלב הזה - מומלץ לנקות את המעבד מהחומר הישן ולשים חדש. העלות של המשחה הזאת היא בדיחה.

באשר לאיטיות הגלישה - בדוק מהירות גלישה בספק ובתשתית ובמידת הצורך - תשדרג מהירות.

מעבר לכך - מומלץ לפנות לספק ולשאול כמה, אם בכלל, אתה מנצל מכל רוחב הפס שלך.

ואחרון חביב - חשוב שתגיד מה בעצם איטי לך - הגלישה או העבודה של המחשב או שניהם? ותחשוב לעומק לפני שאתה עונה כיוון שהתשובה תהיה בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב,

באשר לחומר הלבן - מדובר על משחה טרמית שנועדה לעזור לקירור המעבד. יש משחות טרמיות סמיכות ויש חלקות יותר, המטרה של כולם זהה.

אם כבר הגעת לשלב הזה - מומלץ לנקות את המעבד מהחומר הישן ולשים חדש. העלות של המשחה הזאת היא בדיחה.

באשר לאיטיות הגלישה - בדוק מהירות גלישה בספק ובתשתית ובמידת הצורך - תשדרג מהירות.

מעבר לכך - מומלץ לפנות לספק ולשאול כמה, אם בכלל, אתה מנצל מכל רוחב הפס שלך.

ואחרון חביב - חשוב שתגיד מה בעצם איטי לך - הגלישה או העבודה של המחשב או שניהם? ותחשוב לעומק לפני שאתה עונה כיוון שהתשובה תהיה בהתאם.

וואו אתה משדר מיצועיות בתגובה שחבל על הזמן (זה נראה ממש מקצועי ,בחיים לא נתקלתי בתגובה כזאת חח)

לנושא:

בקשר למשחה ,יש עוד מידע באינטנט עליה שהתוכן בעברית? האם ההשפעה שלו גדולה ?

אחרי בירורים מעמיקים עם בעיית אטיות ,כנראה מדובר על הראוטר שהוא ישן - חבל שלקח לי להגיעה לזה אחרי המון טלפונים לבזק ובזק בינלאומי.

אני מקבל את מה שמגיעה לי לפי הבדיקות מהירות .

לסיכום מדובר רק בראוטר, היה לא מזמזן שבדקתי ,זיהוי 5 קווים של של השכנים במחשב האלחוטי (נייח) כשלי היה 3 .

אני דוחה את זה כל הזמן ,כנראה בגלל שיש גלישה ואני מתעצל ללכת לשם (בזק סטור)

בקשר לאיטיות ,שניהם !

1.גלישה עם טעינה אטית

2.מעבירים בין כרטיסיות ,לפעמים איטית

3.לפעמים המחשב מחליט לעבוד לאט ועם תקיעות בשולחן העבודה .

4.כשיש אחד פתוח ללא כרטסיות ,המעבד קופץ ל40 50 אחוז. (לפי מה שהבנתי זה לא תקין)

תודה:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה תשובות:

1. אתה כנראה גולש אלחוטית ולא קווית - תדע שאלחוטית ככלל איטי יותר מאינטרנט קווי. אם אתה זקוק למשהו מקצועי - יש לא מעט מכשירים שמציאים זאת - ENGENIUS הם המועדפים לטעמי.

2. מעבר בין כרטיסיות - האם פתוחים לך 10 כרטיסיות או 3 כרטיסיות ב-3 עמודי גלישה שונים?

3. שולחן עבודה תקוע הוא בדר"כ תוצאה של מעבד חלש או שלא עומדים בעבודה שלשמם נועדו - בדוק את צורכי העבודה שלך וחזור אלינו עם תשובות בנושא.

4. אם אתה פתוח על אתר כבד עם מחשב חלש - אפשרי. באופן עקרוני - לא תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה?

כנראה מדובר במחשב ישן בלי הרבה , הארד דיסק ישן, sata 2 או פחות מזה...

אם הhdd מפוצל מאוד, כמו שקורה אחרי חורים של 40 gb במחשב שלא עשו בו כנראה איחוי מעולם, כל טעינה לpagefile או לראם לוקחת מלא משאבים וזמן גישה.

גם הגלישה קשורה ישירות - אם מדובר למשל בכרום שמשתמש ב webkit כל דף משתמש בתהליך נפרד. תחשוב שישנם כמה תהליכים שמבקשים בו זמנית גישה לhdd, והקבצים של כל דף מפוצלים על כל הhdd!

קיצר, שיעשה איחוי, מה שלפי התיאור יקח כמה שעות טובות, ולהערכתי ומניסיון יניב שיפור של אפילו 40 אחוז.

אם הוא פרפקציוניסט שיעשה גם ניקוי דיסק עם הרשאות מנהל, וימחק שם את כל נקודות השחזור, מה שיכול לתפוס כמה ג'יגה, ומדובר בקבצים גדולים מאוד בד"כ.

שים לב שהמחשב נתקע עד שהוא מסיים למחוק את כל הנקודות.

- - - תגובה אוחדה: - - -

1.גלישה עם טעינה אטית

2.מעבירים בין כרטיסיות ,לפעמים איטית

3.לפעמים המחשב מחליט לעבוד לאט ועם תקיעות בשולחן העבודה .

4.כשיש אחד פתוח ללא כרטסיות ,המעבד קופץ ל40 50 אחוז. (לפי מה שהבנתי זה לא תקין)

תודה:)

זה תיאור קלאסי של מחשב משומש קשות ולא מטופל, וחוסר חמור במשאבי hdd. במיוחד האיטיות "הפתאומית" במעבר טאבים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אתה צריך לסדר את עניין הקירור והמשחה הטרמית כדי שהטמפרטורה תהיה טובה.

אחר כך, במידה והמחשב באמת לא הכי חזק/חדש, והוינדוס מותקן כבר תקופה ארוכה(שנה ומעלה), הייתי מציע לך להתקין וינדוס נקי מחדש, לעדכן את כל העדכונים והדריוורים.

בדרך כלל חוץ משדרוג חומרה או בעיית חומרה שצריך לפתור, אין דבר יותר יעיל מזה לשפר ביצועי מחשב ישן אחרי הידרדרות הדרגתית של מערכת ההפעלה והקבצים.

אם יש לך כונן גיבוי, הייתי מגבה את כל מה שחשוב לך, ומפרמט לגמרי את כונן מערכת ההפעלה לפני ההתקנה מחדש.

אם כל זה לא עוזר, אולי כדאי לשדרג את המחשב(לכל הפחות להוסיף קצת , ואולי SSD).

דרך אגב כשאתה עושה SCREEN CAPTURE תלחץ ALT PRTSCN כדי ללכוד רק את החלון האקטיבי, ותסגור בPAINT את הדף הלבן לפני שאתה עושה PASTE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתם בכלל מזכירים/מתעסקים/נגררים דיבורים על בקר הSATA.

הרי זה כלל לא רלוונטי לביצועי הרדיסקים.

אם כבר לציין משהו זה שההרדיסק שלו כנראה לא כל כך מהיר.

ובאופן כללי המחשב לא מהיר.

ולכן איטיות מצטברת במערכת הפעלה וקבצים תהיה מאוד מורגשת על החומרה שלו.

בגלל זה הצעתי פירמוט מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה תשובות:

1. אתה כנראה גולש אלחוטית ולא קווית - תדע שאלחוטית ככלל איטי יותר מאינטרנט קווי. אם אתה זקוק למשהו מקצועי - יש לא מעט מכשירים שמציאים זאת - ENGENIUS הם המועדפים לטעמי.

2. מעבר בין כרטיסיות - האם פתוחים לך 10 כרטיסיות או 3 כרטיסיות ב-3 עמודי גלישה שונים?

3. שולחן עבודה תקוע הוא בדר"כ תוצאה של מעבד חלש או זכרונות שלא עומדים בעבודה שלשמם נועדו - בדוק את צורכי העבודה שלך וחזור אלינו עם תשובות בנושא.

4. אם אתה פתוח על אתר כבד עם מחשב חלש - אפשרי. באופן עקרוני - לא תקין.

שלום לך ,

1.כמובן שאני גולש אלחוטית ,אך המהירות בבדיקת מהירות היא תקינה. חוץ מיזה שיש בעיה עם הראוטר זה בטוח !

לא הבנתי מה זה ENGENIUS.

2.יש לי נטייה לפתוח כמה דפים ולא מעט כרטיסיות .

3.לא הבנתי כל כך ,אני חייב לציין ,שלפני פחות משנה הוא עבד בסדר גמור ,השימוש במחשב הזה הוא גלישה וזהו. יש 2GB ראם,אך לא ניתן להרחיב.

4.אתר כבד זה אתר עם הרבה פרסומות ? זה נחשב אתר כבד?

אם ניקית עם סי קלינר 40 ‏gb‏ אתה צריך לעשות איחוי דיסק, אחרת באמת לא תרגיש כמעט שינוי.

בהחלט נשמע הגיוני מה שאתה אומר, אני לא יודע איך לא חשבתי על זה . עשיתי כמה פעמים איחוי לפני חודש אולי .

ואכן לקח דיי הרבה זמן של האיחוי

אך לא נראה לי אני מרגיש שינוי.

תאמת ,אחרי מחיקת עדכון מקוריות של הווינדואוס, יש כנראה שיפור,למרות כל שני הדפים הפתוחים ויש כרטיסות של יוטיוב ,המחשב פותח תקיות בצורה דיי חלקה . אבל נגיד ואני מנסה לפתוח את "לוח בקרה " בפעם הראשונה הוא

טוען טיפה(העיגול הכחול המסתובב) עם דילי , אך אחרי הפעם הראשונה ,אני יגע בשאר התקיות ואז שוב פעם ילחץ על לוח בקרה ,אז הוא ישר פותח

למה?

כנראה מדובר במחשב ישן בלי הרבה , הארד דיסק ישן, sata 2 או פחות מזה...

אם הhdd מפוצל מאוד, כמו שקורה אחרי חורים של 40 gb במחשב שלא עשו בו כנראה איחוי מעולם, כל טעינה לpagefile או לראם לוקחת מלא משאבים וזמן גישה.

גם הגלישה קשורה ישירות - אם מדובר למשל בכרום שמשתמש ב webkit כל דף משתמש בתהליך נפרד. תחשוב שישנם כמה תהליכים שמבקשים בו זמנית גישה לhdd, והקבצים של כל דף מפוצלים על כל הhdd!

קיצר, שיעשה איחוי, מה שלפי התיאור יקח כמה שעות טובות, ולהערכתי ומניסיון יניב שיפור של אפילו 40 אחוז.

אם הוא פרפקציוניסט שיעשה גם ניקוי דיסק עם הרשאות מנהל, וימחק שם את כל נקודות השחזור, מה שיכול לתפוס כמה ג'יגה, ומדובר בקבצים גדולים מאוד בד"כ.

שים לב שהמחשב נתקע עד שהוא מסיים למחוק את כל הנקודות.

- - - תגובה אוחדה: - - -

זה תיאור קלאסי של מחשב משומש קשות ולא מטופל, וחוסר חמור במשאבי hdd. במיוחד האיטיות "הפתאומית" במעבר טאבים וכו'.

כן מדובר במחשב ישן ,ולא חזק,אך עבד עוד השנה בצורה טובה ורגילה (גלישה ומחשב עצמו)

נקודות השחזור ,תופסות ראם? יש לי בכונן C שהוא הפעיל , 70 GB פנוי .

קודם כל אתה צריך לסדר את עניין הקירור והמשחה הטרמית כדי שהטמפרטורה תהיה טובה.

אחר כך, במידה והמחשב באמת לא הכי חזק/חדש, והוינדוס מותקן כבר תקופה ארוכה(שנה ומעלה), הייתי מציע לך להתקין וינדוס נקי מחדש, לעדכן את כל העדכונים והדריוורים.

בדרך כלל חוץ משדרוג חומרה או בעיית חומרה שצריך לפתור, אין דבר יותר יעיל מזה לשפר ביצועי מחשב ישן אחרי הידרדרות הדרגתית של מערכת ההפעלה והקבצים.

אם יש לך כונן גיבוי, הייתי מגבה את כל מה שחשוב לך, ומפרמט לגמרי את כונן מערכת ההפעלה לפני ההתקנה מחדש.

אם כל זה לא עוזר, אולי כדאי לשדרג את המחשב(לכל הפחות להוסיף קצת , ואולי SSD).

דרך אגב כשאתה עושה SCREEN CAPTURE תלחץ ALT PRTSCN כדי ללכוד רק את החלון האקטיבי, ותסגור בPAINT את הדף הלבן לפני שאתה עושה PASTE.

עניין המשחה יהיה בטיפול בקרוב .

התקנת ווינדווס נקי מחדש זה אומר פרמוט?

אין לי מה לגבות על המחשב הזה (זה משמש כמחשב ספייר כזה לגלישה )

למה להוסיף ?אני מניח שאתה מתכוון לדיסק קשיח -- יש בכונן C שבעים ג'יגה פנוי ובD אין שימוש בכלל ושם יש 200 ,אז אני יכול לאחד מחיצות אז הזיכרון זו לא בעיה .

ואם אתה מתכוון ראם, הטכנאי אמר בעבר שאי אפשר להוסיף (הוא היה אמור להוסיף ,ובסוף לא הוסיף כי אי אפשר יותר מ2)

אחי תודה רבה על הטיפ של צילום מסך,אבל לא ממש הבנתי . לפני אתמול ,הצילום מסך היה נורמאלי ,עכשיו הוא מציג לי במחשב תמונה קטנה ורקע לבן .לפניכן זה לא היה ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להתקין וינדוס נקי גם בלי פירמוט, אבל פירמוט הרבה יותר פשוט למי שלא בשליטה מלאה ברזי התהליך ומחיקת הקבצים של המערכת הקודמת.

זיכרון כמעט תמיד הכוונה לRAM.

המחשב שלך די חלש.

בשלב כלשהוא תצטרך לשדרג.

תתחיל לשקול לעשות זאת מוקדם, במקום לסבול ממחשב איטי שנה שנתיים מיותרים.

אומנם את האיטיות הקיצונית כנראה שאפשר לשפר, אבל מהיר אי אפשר לעשות אותו, ומחשב חדש(גם כזה בתקציב לא גבוה) יהיה הרבה יותר מהיר ויפצה על הידרדרות ביצועים לאורך זמן באלגנטיות(שלא כמו המחשב שיש לך כרגע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בביסיק:

כנס לTASK MANGER (אלט-קונטרול-דליט) ותראה אם יש שם תהליכים של דברים לא חשובים שגוזלים לך הרבה משאבים (זכרון/מעבד). אם אתה לא סגור מה זה מה תשים פה תמונה ואנשים ינתחו לך.

אותו דבר לגבי סרביסים, תקיש SERVICES.MSC בשורת הRUN ותראה אם יש לך תהליכים שרצים ברקע של תוכונות שאתה לא צריך. (לא יודע מה הסרביס? תריץ בגוגל חיפוש של שם הרסביס).

תריץ MSCONFIG, תחפש תוכנות שעולות בSTARTUP שאתה לא צריך.

תריץ איחוי דיסק, תוודא שהמערכת לא צורכת לך מעבר ל600-700 של זזכרון במנוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בביסיק:

זה באמת מה שהתכוונתי, שיטפל בדברים האלו קודם במקום לומר ישר: "יאללה, קנה מחשב חדש / תפרמט"...

גם לפי הסגנון של השאלה נראה לי שהוא יסתדר יותר עם כאלו פתרונות מאשר לפרמט ולמצוא ותוכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...