האם החזירים התחילו לעוף, והגיע היום בו אני מסכים על משהו עם ח"כ אייכלר? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם החזירים התחילו לעוף, והגיע היום בו אני מסכים על משהו עם ח"כ אייכלר?

vic07

Recommended Posts

הכוונה, כמובן, לדיון במליאה בנוגע להספד ליורם קניוק. האם באמת ראוי שבכירים בממשלת ישאו הספדים לסופר, מוצלח ככל שיהיה במישור זה, שבחר למחוק את עצמו מהלאום היהודי (כן, הלאום, ולא הדת, שכן זה מה שמופיע בתעודת הזהות)? האם לא ראוי יותר לקבור אדם כזה קבורת חמור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ הוא ביקש להירשם כחסר דת. בתעודת זהות בכל מקרה לא מופיע היום הלאום.

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1173961

קניוק אמר אתמול ל"הארץ" בנימה צינית כי "בנה של בתי שנולדה בארץ ושירתה בצבא הוא הנכד שלי. נולדתי וחייתי בישראל ואמא שלי שרה הגיעה לכאן ב-1910. כיוון שאשתי מירנדה אינה יהודייה, לפי ההלכה, שתי בנותיי ששירתו בצה"ל ונכדי שנולד פה הם מיעוט לא-יהודי בביתי. אני כל כך פוחד מהגויים האלה ואני רוצה להיות בדיוק מה שהם, להיות בן הלאום היהודי בלבד. כיוון שמדינת איננה מכירה בלאום היהודי הציעו לי במשרד הפנים להתנצר או להתאסלם אבל להיות בן ללאום היהודי שאיננו דתי זה בלתי אפשרי. אם כך, אני רוצה להיות חסר דת, כדי להיות בגיל 81 שותף עם נכדי לאותה הגדרה".

ההדגשה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלאום שלי בתעודת הזהות הוא כוכביות. אין לי שום זיקה ללאום הזה, רק ללאום היהודי. אז מה? לא שכל כך אכפת לי מה יעשו עם הגופה שלי אחרי מותי... אגב, קניוק תרם את גופתו למדע- מבחינה הלכתית זה גם כן אסור, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהערת אגב מוסגר אני אציין שיוצא לי יותר מדי בזמן האחרון לשמוע את פייגלין מדבר ולהנהן בהסכמה

למרות שני לא מסכים עם משנתו המדינית - אני מוצא את עצמי מאוד מסכים איתו בהרבה מאוד נושאים ומעריך את פועלו הפרלמנטרי

כן יירבו כמותו נבחרי ציבור שמכבדים את משלח ידם ולא מבזים אותנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה, כמובן, לדיון במליאה בנוגע להספד ליורם קניוק. האם באמת ראוי שבכירים בממשלת ישאו הספדים לסופר, מוצלח ככל שיהיה במישור זה, שבחר למחוק את עצמו מהלאום היהודי (כן, הלאום, ולא הדת, שכן זה מה שמופיע בתעודת הזהות)? האם לא ראוי יותר לקבור אדם כזה קבורת חמור?

ראוי לקבור בקבורת חמור את כל מי שאומר דברים כאלה על בחור ששירת בפלמ"ח ובחטיבת הראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מביישת במה ?

מהעבר הקרבי של איילר אנחנו נהנים היום שיש לנו מדינה שהוא נלחם על הקמתה

ההחלטות של אייכלר בענייני דת ואמונה הם שלו בלבד, לא עניין של אף אחד מאיתנו ואין לאף אחד זכות "להעניש" אותו על החלטות כאלה, כולל על ידיי "להעריך אותו פחות אחריי שהוא מת"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניוק, לפחות בשנותיו המאוחרות, היה איש שמאל קיצוני, וזה שהוא בחר למחוק את דתו מתעודת הזהות גם במחיר מחיקת לאומו, אותו הוא כנראה שנא גם כן, זה רק עוד סימן לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא שנא את הלאום, הוא טען שלאום שמבוסס על דת הוא לאום דפוק.

לא קראתי את הדעות שלו אבל אני משער שהוא היה רוצה שהלאום היהודי יהיה כשאר הלאומים, יש די הרבה אנשים שמחזיקים בדעה הזאת.

למשל:

http://nimrodavissar.com/blogica/archives/1397

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויק, כשאתה מדבר על אנשים שזקנתם מביישת את צעירותם אני חושב בעיקר על יצורים כמו פרס. ההבדל הוא, שפרס לא התעסק בעניינים שלו אלא עשה בצורה פעילה הרבה מאוד רע למדינה

חוסר הגאווה של יורם קניוק ביהדות/בלאום - זה עניין שלו לגמרי. הוא עושה את זה משיקולים שלו. אני אוליי חושב שאני יודע מה הוא רצה בכך, אבל לא, אני לא אומר בשמו מה הוא רצה לכן אני אשמור לעצמי את מה שאני חושב

אני רוצה לאמר כאן משהוא : מדינת הוקמה כ "מדינה לעם היהודי" אלא מה, יש בעיה ם ה "עם היהודי" הזה. הוא מכיל הרהב מאד בעיות פנימיות, חלק אחד ממנו לא מעריך את החלקהאחר, חלק אחד גם ל מכיר ביהדות של החלק האחר (ראה ערך רוסים ואתיופים). בנוסף, יש לך מי שיהודי ואנטי ציוני (נתורי קרתא) ויש מי שמאוד בעד מדינת ואינו יהודי (נוצרים, אתאיסטים....) יש מי שמבחינת מוצא יהודי אבל פשוט מבין שעבר הזמן של היהדות - יש לציין שהיהדות כדת היא פשוט מגעילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניוק, לפחות בשנותיו המאוחרות, היה איש שמאל קיצוני, וזה שהוא בחר למחוק את דתו מתעודת הזהות גם במחיר מחיקת לאומו, אותו הוא כנראה שנא גם כן, זה רק עוד סימן לכך.

אתה יכול ללמד אותי לקרוא מחשבות?

בתעודת הזהות לא רשום מה הלאום (כפי שכבר כתבתי בתגובתי הקודמת).

היות ותחת סעיף הלאום במשרד הפנים (לא בתעודת הזהות) כתבו שהנכד שלו הוא "נוצרי אמריקאי", והסכימו להחליף זאת ל"חסר דת", לאחר חשיבה מאומצת, נראה לי שהסעיף הזה בא לציין דת.

לדבריו של קניוק, הוא ביקש לקבל את אותו סטטוס כמו של נכדו. היות ואני יכול לדמיין את עצמי באותה סיטואציה - אין כל קשר מחייב בין אקט זה, לבין שנאה או אי שנאה של העם אליו הוא שייך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אולי מה שגרם לו לעשות זאת , זה לא שנאת היהודים , אלא אהבת נכדו ..(ששירת בצה"ל)

ובכלל אני חייב לומר שזה בושה , שאנחנו בכלל מעיזים לבקר אנשים שהקימו את מפעל הטקסטיל הידוע ועזרו למדינה הזאת כה רבות .

אנחנו שרובנו עושים שלוש שנים צבא , עוד קצת מילואים , ואז פורשים לביתנו במטרה שלהרוויח כמה שיותר כסף .

רבין , פרס , שרון , קניוק ואחרים היו אנשים שבניגוד לרוב המשתתפים בדיון זה , העדיפו את טובת המדינה על טובתם האישית וזה ראוי להערצה .

ולא אין קשר לשמאל/ימין . אין קשר גם לדעות אלא לרמת העשייה שלהם והרצון לעזור למדינת . (וזה לא רלוונטי אם הם טעו או לא . העיקר שהם מנסים . שזה משהו שרוב המשתתפים כאן לא טורחים לעשות)

פשוט ציינתי את כל האנשים שויק וסימבור יקפצו עליהם , ויאמרו שהם במהלך חייהם עשו יותר נזק מתולעת .

להזכירכם , הסיבה היחידה שאתם לא שוחים , כרגע בדרכם לקפריסין היא אך ורק האנשים האלה , שהקריבו רבות ועשו רבות .

אז קצת כבוד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...