שאלה על רעידת אדמה - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על רעידת אדמה

guycnaan

Recommended Posts

רק רציתי לשאול כמה שאלות לגבי רעידות אדמה שאשמח לדעת

1.כיצד עובד העיקרון של בנייה ה"מותאמת" לרעידות אדמה (כמו הבניינים בסאן פרנסיסקו)?

2.האם בזמן רעידת אדמה באמת נוצרים בקיעים באדמה,ולאיזה גודל הם מגיעים (ולמה הם נוצרים)?

3.אני יודע שבזמן הרעידה משתחרר הלחץ שנוצר,ומשתחרר גם גז,איזה גז משתחרר מהתהליך והאם הוא מסוכן/גורם לנזקים?

4.האם קידוחים או בנייה על מקומות רגישים מגבירה את הסיכוי לרעידת אדמה?

5.האם למישהו יש סימולציה של רעידת אדמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. ברעידת אדמה יכולים להווצר בקיעים באדמה, הם נוצרים בגלל תזוזת הקרקע.

3. למיטב ידיעתי הגז שמשתחרר הוא גז הראדון, שיכול להיות קטלני (אם אתה במגע איתו), אבל הוא משתחרר לאטמוספרה

4.לא נראה לי, רעידות האדמה בד"כ מתרחשות ב4-5 ק"מ מתחת לפני השטח, ואחרי הכל מדובר בלוחות ענקיים (לוחות טקטוניים)

5.

יש פה תמונה של התנגשות הלוחות, http://quakes.earth.uq.edu.au/ACES/Quake.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אומרים עוד משהו

שאולי זאת הרעידה הגדולה.

ואולי זה היה שחרור לחת לקראת שקט

ואולי ואולי ואולי

שום דבר לא בטוח

אין תחזיות בנוגע לרעידות אדמה

רק הערכות לפני שנים קודמות תדירות ועוצמת הרעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם אומרים שיכול להיות שזה הרעידה הקטנה לקראת רעידה ממש גדולה...או שזאת השחרור לחץ קטנטן וכו' וכו'

בסופו של דבר תהיה רעידה,ממש ממש גדולה וכבר היום בעיתונים פירסמו הערכות על הנזקים שלה (50 מליארד שקל)

וכל בניין שנבנה לפני שנת 75 נבנה בלי תקן...

דרך אגב קראתי בעיתון שברעידה ב1927 גלי צונאמי מהכנרת (!?) פגעו והרסו ואף הרגו אנשים,האם זה הגיוני?

כנ"ל אמרו על ים המלח,אבל לא נשאר הרבה ים כדי שיהיו גלים...:)

ושאלה נוספת,האם צונאמי יכולים להיווצר גם מרעש תוך יבשתי,ואם כן כיצד זה שכיוונם הוא נגדי לכיוון הרעש (והאם היו גלים גבוהים בים אתמול?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע לפחות גל צונמי נוצר רק אם הרעידה נוצרת במקום שיש בו מיים כמו שאמרת בכנרת אז הרעידה נוצרת מתחת לכנרת

כמו למשל ים התיכון אם תהיה שם אי פעם רעידת אדמה אז כן יוצר גל צונמי

ככה אני הבנתי אם אני טועה אז תקנו אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי שנדע על מה אנחנו מדברים פה, צונאמי הוא גל עצום שיכול להגיע לגובה של יותר מ30 מטר (צאו החוצה ותסתכלו על בניין בגובה של 9 קומות - בערך כזה). גל כזה צריך כמות עצומה, עצומה, עצומה של מים בשביל להיווצר וזה לוקח לו מספר שעות. כמו כן, הוא מגיע למהירות של מאות קמ"ש ובעת פגיעה בחוף כלשהו הוא מוחק אותו לגמרי.

אין שום סיכוי שגל כזה יווצר בכינרת העלובה ואני בספק אם הוא יכול להיווצר באיזור המזרח התיכון.

גלים כאלה פוגעים לעיתים נדירות בחופים של יפן והם נוצרים אלפי ק"מ ממקום הפגיעה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי שנדע על מה אנחנו מדברים פה, צונאמי הוא גל עצום שיכול להגיע לגובה של יותר מ30 מטר (צאו החוצה ותסתכלו על בניין בגובה של 9 קומות - בערך כזה). גל כזה צריך כמות עצומה, עצומה, עצומה של מים בשביל להיווצר וזה לוקח לו מספר שעות. כמו כן, הוא מגיע למהירות של מאות קמ"ש ובעת פגיעה בחוף כלשהו הוא מוחק אותו לגמרי.

אין שום סיכוי שגל כזה יווצר בכינרת העלובה ואני בספק אם הוא יכול להיווצר באיזור המזרח התיכון.

גלים כאלה פוגעים לעיתים נדירות בחופים של יפן והם נוצרים אלפי ק"מ ממקום הפגיעה שלהם.

נכון,אבל לא מדוייק

א' כן היו צונאמים,ואפילו רבים מאוד בים התיכון והרבה מהם פגעו בארץ.

בכל רעידה גדולה בהיסטוריה הכתובה עכו וקיסריה סבלו מפגעי צונאמים (ב1927 גם כן)

שהביאו לנזקים גדולים.

רעידת אדמה יכולה לחולל צונאמים,וצרךי לזכור שגם גל צונאמי בגובה 10 מטרים מספיק להחריב קו חוף של עיר....

למידע נוסף אתה יכול לשאול גיאוגלוגים שחקרו את תנאי החוף בארץ,וישמחו להצדיק אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ראיתי לפני כמה זמן איזה תוכנית על צונמים שיכולים לקרות ממטאור שנופל במהירות מסוימת וגם זה ייכול ליצור גל צונמי יותר גדול מ30 מטר

אתה יכול לראות את זה בסרטים שזה למעשה שם לא אמיתי אבל יש אנשים שחושבים שזה כן יכול לקרות שמדברים על התרחיש הזה של נפילת מטאור ויצירת גל ענק ממש ענק שיכול למחוק עיר ואולי יותר הכול תלוי איזה גודל הוא

זה היה מדובר בהרבה יותר מרעידת אדמה בתוך ים

שזה דבר שכיח אך יכול לקרות

מה שכן אני יכול להעיד

שבזמן הרעידת האדמה האחרונה אני לא הרגשתי אותה כי היתי מתחת למיים

אני נמצא בחייל הים בחיפה ולא הרשתי שום רעד כי למעשה הבסיס הוא על מיים

אבל יש שאומרים שהירגשו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם אומרים שיכול להיות שזה הרעידה הקטנה לקראת רעידה ממש גדולה...או שזאת השחרור לחץ קטנטן וכו' וכו'

בסופו של דבר תהיה רעידה,ממש ממש גדולה וכבר היום בעיתונים פירסמו הערכות על הנזקים שלה (50 מליארד שקל)

וכל בניין שנבנה לפני שנת 75 נבנה בלי תקן...

דרך אגב קראתי בעיתון שברעידה ב1927 גלי צונאמי מהכנרת (!?) פגעו והרסו ואף הרגו אנשים,האם זה הגיוני?

כנ"ל אמרו על ים המלח,אבל לא נשאר הרבה ים כדי שיהיו גלים...:)

ושאלה נוספת,האם צונאמי יכולים להיווצר גם מרעש תוך יבשתי,ואם כן כיצד זה שכיוונם הוא נגדי לכיוון הרעש (והאם היו גלים גבוהים בים אתמול?)

1. הבניין שלי מ74', עם חנייה פתוחה :-\

2. מה שהיה בכינרת היו אולי גלים מאוד גדולים (יחסית), אבל צונאמי? :o, לא נסחפנו?

3. צונאמי נוצר כאשר יש רעש בתוך הים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה של נפילת מטאור לתוך אחד האוקיינוסים, אנחנו יכולים רק להתפלל לגל צונמי של 30 מטר.

גל צונמי שיצוור עקב נפילת מטאור פשוט ימחק את האנושות מהאדמה. יחד עם כל שאר בעלי החיים, גם כאלה שחיים במים וזאת עקב עצמת הפגיעה ושינויי תנאי האקלים העולמיים שיווצרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...