רשימה של כל המחשבים שקיימים לחברה +שאלה על מק - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשימה של כל המחשבים שקיימים לחברה +שאלה על מק

SPONER

Recommended Posts

זהו שאין צורך להעריץ אפחד , חיבה זה בסדר גמור ..

ולא הבנתי למה מיני מק הוא המחשב שאתה רוצה? הוא סתם קופסא קטנה ומכוערת , (עדיף בולדוזר מכוער וזהו שעולה פחות ויותר טוב)

אפילו העניין של הערצה לאמנים היא טפשית .. אפשר להגיד שאוהבים את הבנאדם ולא להעריץ אותו , סה"כ בנאדם מפורסם שעושה כסף בשביל עצמו ולא לאחרים.

אני פשוט מאוד אוהב את הרעיון מאחורי המיני מאק ,ורוב היום אני לא משחק מישחקים כבדים

ככה שרוב הזמן אין לי צורך בחומרה מפוצצת

כן היתי מעדיף שידחפו לו כרטיס מסך נורמלי יותר ,אבל בכל זאת

בארצות הברית הוא מתחיל באיזה 600$ ,שזה בערך 2400 שקל ,אני חושב שהמחיר בסדר יחסית למה שמקבלים בדגם הזה

נכון שאפשר לקנות לפטופ תקציבי ,במחיר הזה

לפטופ שגם יגיע עם מסך משלו וכמובן יהיה ניד

אבל אני לא מת על לפטופים ,יש לי חיבה לעיצוב של המיני מאק -עניין של טעם ולא משהו שבאמת יתן לי שימוש שלפטופ תקציבי לא יתן

אני גם אוהב לשחק במערכות הפעלה שונות ,ופה מקבלים OSX בלי דרך עקיפה

אני לא חושב שOSX תיתן לי שימוש טוב יותר מWIN8 או בהפצה ידידותית ,אבל הרעיון להחזיק עוד נחמד מאוד מבחינתי

רק המחיר בארץ לא מתאים לי ,הוא יקר משמעותית מהמחיר בחול

במחיר בארץ כבר היתי מצפה לחומרה הרבה יותר טובה שזה יהיה ישתלם ,ככה היתי מחבר למסך הגדול וזה היה משמש גם למשחקים

בפועל במצב הקים אני פשוט יתקין אקינטוש שיהיה לי זמן לשחק עם המערכת

הצלחתי כבר עם דיסק חיצוני ,אבל נפל ונהרס לי הדיסק ,ככה שההתקנה הלכה ,אבל שיהיה לי זמן לזה אני ינסה עוד הפעם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אני פשוט מאוד אוהב את הרעיון מאחורי המיני מאק ,ורוב היום אני לא משחק מישחקים כבדים

ככה שרוב הזמן אין לי צורך בחומרה מפוצצת

כן היתי מעדיף שידחפו לו כרטיס מסך נורמלי יותר ,אבל בכל זאת

בארצות הברית הוא מתחיל באיזה 600$ ,שזה בערך 2400 שקל ,אני חושב שהמחיר בסדר יחסית למה שמקבלים בדגם הזה

נכון שאפשר לקנות לפטופ תקציבי ,במחיר הזה

לפטופ שגם יגיע עם מסך משלו וכמובן יהיה ניד

אבל אני לא מת על לפטופים ,יש לי חיבה לעיצוב של המיני מאק -עניין של טעם ולא משהו שבאמת יתן לי שימוש שלפטופ תקציבי לא יתן

אני גם אוהב לשחק במערכות הפעלה שונות ,ופה מקבלים OSX בלי דרך עקיפה

אני לא חושב שOSX תיתן לי שימוש טוב יותר מWIN8 או בהפצה ידידותית ,אבל הרעיון להחזיק עוד נחמד מאוד מבחינתי

רק המחיר בארץ לא מתאים לי ,הוא יקר משמעותית מהמחיר בחול

במחיר בארץ כבר היתי מצפה לחומרה הרבה יותר טובה שזה יהיה ישתלם ,ככה היתי מחבר למסך הגדול וזה היה משמש גם למשחקים

בפועל במצב הקים אני פשוט יתקין אקינטוש שיהיה לי זמן לשחק עם המערכת

הצלחתי כבר עם דיסק חיצוני ,אבל נפל ונהרס לי הדיסק ,ככה שההתקנה הלכה ,אבל שיהיה לי זמן לזה אני ינסה עוד הפעם

אוקיי אחי תודה על ההסבר , עכעשיו אני מעדיף שנושא האשכול יהיה מרכזי:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת באיחור אבל אני רואה שלא ענו לך. זו הולכת להיות חפירה רצינית, אבל אני די בטוח שזה ממש יעזור לך.

שמע אני אגיד מה שאני יודע, אני לא מבין כזה גדול וגם אני עכשיו מתעניין בשוק הלפטופים ואני עושה הרבה מחקר ובודק הרבה דגמים והרבה חברות כי לא התעדכנתי כל כך בכל הנושא החומרה בערך מאז שהתגייסתי(4 שנים בערך). ככה שכל מי שרוצה לתקן, חושב שאני מדבר שטויות או יש לו מה להוסיף, בשמחה(רק תדאגו לעשות את זה בנימוס, סך הכל אני מנסה לעזור לא להטעות).

דבר ראשון לגבי אתר שמציג את כל הדגמים של כל היצרניות... בזבוז זמן. אתה יכול להיכנס לזאפ(הם מציגים מלא מוצרים ממספר חנויות, אבל לא כולן, ככה שזה מקום שאתה יכול לראות בו הרבה דגמים) ולחפש אבל זה סתם להתקע שם שעות, במיוחד כשאין לך מושג מה אתה רוצה בכלל.

לכל יצרנית יש מספר דגמים, וכל דגם יש תתי דגמים כי באחד יש לך מעבד שונה, הארד דרייב עם קיבולת שונה, אפשרויות שונות של ועוד כמה משתנים.

הדבר הראשון שאתה צריך לחשוב עליו זה מה אתה רוצה בכלל מהמחשב כי אז זה הרבה יותר קל, הרבה מהחברות גם מסווגות את הדגמים שלהם לפי מה שהצרכן מחפש(גיימינג? שימוש כללי? ניידות?).

הדבר השני זה תקציב. משם אתה כבר השוק מצטמצם משמעותית והרבה יותר קל לחפש, להשוות ולהחליט.

לי אישית יש ניסיון עם מספר בגלל איזה קטע של מישהו במשפחה שלי עם ביטוח לאומי. שים לב שאני פחות מתייחס לדגם ויותר לחברה עצמה. גם אני חייב לציין שכל המחשבים הם מחשבים שהמחיר שלהם זהה(יחסית לזמן שהם נקנו, כל אחד מהם היה דגם חדש בזמנו) ונע בין 3500 ל4000 שקל אני חושב.

היה לי מחשב של LG(לא זוכר איזה דגם, אבל ישן, הוא בן 4 בערך) ולא הייתי כל כך מרוצה ממנו, היה לי toshiba שממש אהבתי ואפילו הצלחתי להריץ עליו משחקים לא מטורפים בהגדרות בינונית/נמוכה, כל זה עד שמישהו שפך עליו מים והוא פשוט מת.

כרגע יש לי , לא משהו רציני אבל המחשב עצמו חדש. דגם פשוט, 4gb ram, כרטיס hd4000 ומעבד core2duo אני חושב. כל רבע שעה המסך נכבה וכשרואים לפעמים המסך מתעוות ומציג פסים ירוקים ואני חייב לסגור את המסך ולפתוח מחדש כדי שזה יסתדר. לא ניראה לי זו בעיה במערכת ההפעלה ובכל שאר הדברים אין בעיה.

יש לי עוד מחשב של , דגם k55vd. זה המחשב העיקרי שאני משתמש בו. לא יצא לי להיתקל במשחק(למרות שאני לא משחק יותר מדי כבר במחשב ואם כן אז בעיקר במשחקים שנחשבים כבר ישנים) שהוא לא יריץ בכלל וברוב המשחקים אני משחק בהגדרות בינוניות/גבוהות. באטלפילד 3 לדגומא עובד אצלי מצויין בהגדרות בינוניות.

אבא שלי עובד הרבה עם המחשב הזה על autocad ואף פעם לא היו לו בעיות בעיות(למרות שאני לא יודע מה הדרישות של התוכנה). אני אישית ממש מרוצה ממנו והוא מזכיר לי מאוד את הtoshiba שגם ממנו הייתי מרוצה. לחבר שלי יש דגם דומה עם חומרה קצת פחות טובה, יש לו בעיות עם המקשים של המקלדת, חלקם לא עובדים לפעמים וחלקם נתקעים לפעמים אבל הוא קיבל את המחשב הזה מקרוב משפחה ככה שאנחנו לא יודעים כל כך מה הסיפור מאחורי זה. הוא משתמש במחשב בעיקר לגלישה באינטרנט ולראות והוא מרוצה. לידידה שלי יש אותו דגם רק עם חומרה קצת יותר טובה משלי, היא צלמת והיא עובדת הרבה עם תוכנות לעריכת ופוטושופ והיא אומרת שהיא ממש מרוצה מהבחירה שלה.

בכללי גם הרבה אנשים אמרו לי "קנה asus", למרות שאני לא מקבל עצות ככה סתם מכל אחד כי אני לא יודע מה רמת ההבנה שלו ואיך בדיוק הוא הגיע למסקנה הזאת, אבל זו ההתרשמות שלי מיצרנית הזו. אני מקווה שלא נשמעתי כמו איזה פאנבוי שלהם.

עכשיו החלק האחרון, שהוא המק.

לפני הכל, אם אין לך כח ממש לקרוא הכל(למרות שאני ממליץ כן לקרוא, גם באופן כללי :)), אני יסכם לך את זה ככה: וwindows זה כמו אופני הרים. אתה צריך לקנות ציוד מיגון בנוסף לאופניים שקנית יש לך המון אפשרויות ואתה יכול לרכב בכל מקום שבא לך אבל אם אתה לא מבין מה אתה עושה או עושה טעות אתה ליפול ולקבל שיפשוף במקרה הטוב ולרסק את הפנים על איזה סלע במקרה הרע.

מקבוק זה כמו אופני כביש, אתה משלם עוד כסף על ביגוד שדואג שכולם יראו אותך. כמעט שום דבר רע לא יכול לקרות לך אבל אתה יכול לרכב רק בכביש. אתה לא יכול לרדת לשטח ואם תנסה אתה תשבור את האופניים אחרי שתי דקות בדיוק.

אני ינסה להתייחס לעניין בצורה הכי אובייקטיבית. הניסיון היחיד שלי עם מק מסתכם באיזה פעמיים שגלשתי באינטרנט, השמעתי מוזיקה וסתם התרשמתי באופן כללי ממערכת ההפעלה. את אני מכיר בערך מאז win95 ככה שמן הסתם זו המערכת שנוחה לי ואני אעדיף.

מכיוון שיש לי הרבה ניסיון עם תפעול מחשב, אני לא רואה שום סיבה שאדם כמוני יקנה , גם לא אם מביאים לו אותו מארצות הברית במחיר מוזל. גם שם ההבדל בין המק הכי זול לבין דגם של כל חברה אחרת עם חומרה זהה(ואפילו טיפה יותר טובה) הוא בערך 500 דולר ויכול להגיע ליותר מזה אפילו.

בנוסף הosx פשוטה, פשוטה מדי למשתמשים כמוני. היא לא נותנת לך להתעסק יותר מדי עם שום דבר ואם תנסה להתעסק המערכת פשוט תקרוס. אני אומר את זה מהניסיון שלי עם שכדי להתעסק איתה אתה צריך לעשות jailbreak. הוספתי דברים שבעיקר שיפרו את הנוחיות שלי(גישה נוחה לכפתורי בלוטות', wifi, בהירות מסך) והוסיפו פיצ'רים נחמדים(כמו למשל ששיחות נכנסות לא יפריעו למה שאני עושה כרגע, פתיחת ספריות נפרדות לitunes ככה שאם אני רוצה להעביר שיר שנמצא על מחשב אחד שלי ולא נמצא במחשב השני שלי שבו עשיתי sync אז לא ימחק לי כל הפלאפון).

האייפון שלי נהיה איטי יותר, לפעמים קורס, לפעמים נסגרות סתם ככה בלי, לפעמים מקבל "שיתוק", חלק מהאפליקציות שהורדתי מהappstore בכלל לא עובדות(פייסבוק למשל) כמו שצריך(ואני אפילו לא בטוח שזה קשור לjailbreak) ואפילו חיי הסוללה ירדו משמעותית. חלק מהדברים האלה היו ברורים ולחלק מהם שמתי לב רק כשאיפסתי את הפלאפון והשארתי אותו כמו שהוא.

זו לא לאנשים שאוהבים "להתעסק" עם המוצרים שלהם. אבל אני לא שולל את המק לגמרי. כמו שאמרתי הosx פשוטה מדי לטעמי אבל יש מי שהמערכת הזאת תהיה יותר טובה בשבילו ואפילו תוך כדי הכתיבה של התגובה הזאת מצאתי פתרון לכמה בעיות שלי.

אנשים שהם לא כמוני וכמו רבים בפורום הזה אני מניח, אנשים שלא מתעסקים עם מחשבים מגיל קטן. לא מסוגלים להבין מה ההבדל בין הכרטיס ההוא לבין ההוא ובין המעבד הזה למעבד השני ולמה בכלל אני צריך יותר ראם? למחשב הזה יש 2TB אז ברור שעדיף לי לקנות אותו!(כמובן שאני קצת מגזים עם התיאור).

יש אנשים שלא מצליחים להבין יותר מדי בכל עניין המחשבים או שפשוט אין להם עניין בתחום מעבר למטלות הספציפיות שהם צריכים לעשות על המחשב. לאנשים כאלה הייתי ממליץ ללכת על מקבוק. אתה לא צריך להשוות יותר מדי בין דגמים, ולחשוב יותר מדי על מה המטרה שלך ואם אתה צריך חלק כזה או אחר או כל מיני דרישות ספציפיות.

יש לך 1 2 3 4 5, 1 הוא המחשב הכי חלש ו5 הוא המחשב הכי חזק. הכי פשוט שאפשר. המחשב מגיע גם עם פשוטה שלא רק שלא דורשת ממך להתעסק איתה יותר מדי אלא גם לא רוצה שתתעסק איתה יותר מדי. לפי מה ששמעתי יש להם גם שירות לקחות מצויין ככה שזו חבילה מושלמת למי שהוא לא "גיק" של מחשבים ופשוט רוצה לעשות דברים ספציפיים על המחשב שלו בלי לקבל יותר מדי כאב ראש.

לדוגמא, חצי מהזמן שלי בבית הולך על לפתור בעיות של אבא שלי, "למה זה עושה ככה?" "למה זה לא פועל?" "למה הוא מציג לי שגיאה?" "איך אני נכנס לשם?" ועוד מלא דברים כאלה וגם לך תסביר לו שללחוץ על כל פרסומת באינטרנט זה משהו שפשוט לא עושים וכשהוא מתקין תוכנה חינמית הוא צריך להוריד את הסימון של האלף טולבארים שמנסים לדחוף לכל אחד ובגלל זה אחרי זה הדפדפן והמחשב שלו באופן כללי נהיים איטיים.

למסקנות האלה הגעתי אחרי הניסיון הדל שלי עם מקבוק, הסתכלות על הבן אדם שרכש אותו ורמת ההבנה שלו בנושא, שיטוטים וחיפושים ארוכים באינטרנט ובפורומים(באמת, שעות על גבי שעות שרפתי רק על הנושא הזה) והניסיון שלי עם האייפון שלי(שהוא חלק ממשפחת כמובן).

נשארה הבעיה של המחיר. אם אלה הדרישות שלך ממחשב ויש לך כסף מיותר בשביל זה, קנה מקבוק. לכל אדם אחר לא הייתי ממליץ.

אני אישית חושב שברגע שאני אגיע הבייתה אני פשוט אלך לקנות osx ואתקין אותה על המחשב של אבא שלי ואגיד שלום ולא להתראות להרבה כאב ראש.

מקווה שעזרתי, כי אם לא זה היה חתיכת בזבוז זמן ומאמץ חחחח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה טובה אם כי באמת ארוכה מדי אבל כל הכבוד עלה ההשקעה. :)

כרגע יש לי , לא משהו רציני אבל המחשב עצמו חדש. דגם פשוט, 4gb ram, כרטיס hd4000 ומעבד core2duo אני חושב. כל רבע שעה המסך נכבה וכשרואים לפעמים המסך מתעוות ומציג פסים ירוקים ואני חייב לסגור את המסך ולפתוח מחדש כדי שזה יסתדר. לא ניראה לי זו בעיה במערכת ההפעלה ובכל שאר הדברים אין בעיה.

בנוגע לתקלה שלך במחשב, אז זו בעיה בכבל FLEX CABLE LCD שמקשר בין המסך ללוח אם. למחשב אמורה להיות אחריות (לפי התיאור שלך שהוא מגיע עם כרטיס מסך מובנה Intel 4000 כך שהוא צריך להיות בן פחות משנה לפי ההיגיון), כך שתנצל זאת ושיפתרו לך את הבעיה. אם לא אז תזמין מ- חלק מתאים ותחליף אם יש לך ראש טכני לעניין הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tl;dr כפוסט ראשון זה בהחלט דבר מכובד, ברוך הבא לפורום :hi:

דבר ראשון, אם קראת את הדיון שקדם לדיון זה, בוודאי ראית שפותח הדיון כלל לא מעוניין במערכת ההפעלה של המק, הוא פשוט "התמכר" כדבריו לעיצוב של המקבוקים למיניהם.

בתור מי שמשתמש במק אני לא לגמרי מסכים איתך, כמערכת המבוססת על יוניקס יש הרבה פונקציות ל-powerusers, כמו BASH או כלי הסקריפטים שלהם. אך אתה צודק שבמערכת עצמה הם לא רוצים שתתעסק. מה שכן, כל אחד יכול לעלות למחשב מ-live CD של לינוקס ולבצע במערכת שינוים כאוות נפשו... קצת שונה מהבחינה הזו. ומבחינה חומרתית... זה סיוט לא קטן לטפל במוצרי , מניסיון. היתרון היחיד הוא הפופולאריות שלהם, כך שלפחות יש הרבה הוראות פירוק ברשת.

אם אתה רוצה להתקין לך OSX ב- רגיל, אתה חייב לראות שהחומרה מתאימה לשם כך. יש כאן איפשהו סטיקי כל האקינטוש, אני מציע לך לעיין בו.

ובקשר למחשב האייסר שלך, צר לי לאכזב אותך, אבל כבר לא מוכרים מחשבים עם core2, ובכלל hd4000 היא הליבה המובנית במעבדי של השנה האחרונה, כך שהמחשב שלך חדש בהרבה :). פסים ירוקים ועיוותים הם לרוב כתוצאה מהחלשות ההלחמה של הצ'יפ הגרפי בלוח, לרוב מהתחממות יתר לאורך זמן. וכמו שזה נראה לפי התיאורים שלך של מחשב שכבה כל רבע שעה בניגון , כנראה שהוא מתחמם יתר על המידה. לאור העובדה שהוא חדש למדי, שלח אותו לתיקון במסגרת האחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכלל hd4000 היא הליבה המובנית במעבדי ivy bridge של השנה האחרונה, כך שהמחשב שלך חדש בהרבה :). פסים ירוקים ועיוותים הם לרוב כתוצאה מהחלשות ההלחמה של הצ'יפ הגרפי בלוח, לרוב מהתחממות יתר לאורך זמן. וכמו שזה נראה לפי התיאורים שלך של מחשב שכבה כל רבע שעה בניגון , כנראה שהוא מתחמם יתר על המידה. לאור העובדה שהוא חדש למדי, שלח אותו לתיקון במסגרת האחריות.

:huh::huh::s0432:

אתה קצת סותר את עצמך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tl;dr כפוסט ראשון זה בהחלט דבר מכובד, ברוך הבא לפורום :hi:

תודה תודה :), האמת היא שאני קורא פה כבר תקופה לפני שנרשמתי.

דבר ראשון, אם קראת את הדיון שקדם לדיון זה, בוודאי ראית שפותח הדיון כלל לא מעוניין במערכת ההפעלה של המק, הוא פשוט "התמכר" כדבריו לעיצוב של המקבוקים למיניהם.

הוא שאל לגבי טוקבקים באיזשהו מקום על זה שמקבוקים חזקים יותר מpc. אני לא יודע מי כתב את זה והאמת היא אני גם לא מתכוון לברר כי ניראה לי שאלה פשוט פאנבויז שסתם מקשקשים. אז חשבתי לתת לו דעה קצת יותר אובייקטיבית(לא לגמרי) על כל העניין.

בתור מי שמשתמש במק אני לא לגמרי מסכים איתך, כמערכת המבוססת על יוניקס יש הרבה פונקציות ל-powerusers, כמו BASH או כלי הסקריפטים שלהם. אך אתה צודק שבמערכת עצמה הם לא רוצים שתתעסק. מה שכן, כל אחד יכול לעלות למחשב מ-live CD של לינוקס ולבצע במערכת שינוים כאוות נפשו... קצת שונה מהבחינה הזו. ומבחינה חומרתית... זה סיוט לא קטן לטפל במוצרי , מניסיון. היתרון היחיד הוא הפופולאריות שלהם, כך שלפחות יש הרבה הוראות פירוק ברשת.

כמו שאמרתי, הניסיון שלי ממש עם מערכת ההפעלה הזאת ואני חושב שאני בעצמי יקנה יום אחד מקבוק, אפילו אם זה סתם כי אני לא מרגיש בסדר עם זה שאני חושב על עצמי בן אדם שמבין בטכנולוגיה בכללי ומחשבים בפרט בלי לדעת להתעמק טיפה במערכת הפעלה שהרבה אנשים משתמשים בה.

אם אתה רוצה להתקין לך OSX ב- רגיל, אתה חייב לראות שהחומרה מתאימה לשם כך. יש כאן איפשהו סטיקי כל האקינטוש, אני מציע לך לעיין בו.

כן ראיתי אותו, הספקתי גם להריץ חיפוש קטן בגוגל ולבדוק כמה דברים, ניראה כאילו זה הרבה עבודה. במיוחד כשזו תוכנה שאני מתכוון לשלם עליה כסף. אתה חושב שיש אלטרנטיבות של שאפשר לסדר איתן משהו נוח/דומה?

תודה לכולם על העזרה, אני אבדוק את הבעיות/פתרונות שהצעתם. כמו שאמרתי אני חושב שזה core2duo, עברתי כל כך הרבה מחשבים(גם נייחים) שאני כבר לא זוכר מה נמצא איפה :S

אני מקווה שפותח הדיון לא מתבאס על הדיון הקטן שנפתח פה חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי מציע לך לקנות (בארץ לפחות) אם אין לך כסף מיותר לבזבז. אני משתמש במקבוק מודל 2006 רק כי הוא עלה לי שישים שקל + השקעת זמן בתיקון :P והוא עדיין מתחמם כמו שד, לפעמים אני שם אותו על משטח-חום של סירים וכלים חמים :screwy:

יש הפצת לינוקס שאמורה להיות דומה מבחינה גראפית למק ונקראת Pear Linux, בחיים לא ניסיתי אותה ובכלל כל העניין נראה לי די פטתי, אבל נו, כל אחד והשריטה שלו:alcoholic1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת באיחור אבל אני רואה שלא ענו לך. זו הולכת להיות חפירה רצינית, אבל אני די בטוח שזה ממש יעזור לך.

אני אישית חושב שברגע שאני אגיע הבייתה אני פשוט אלך לקנות osx ואתקין אותה על המחשב של אבא שלי ואגיד שלום ולא להתראות להרבה כאב ראש.

מקווה שעזרתי, כי אם לא זה היה חתיכת בזבוז זמן ומאמץ חחחח.

דבר ראשון ,זו לא נקראת חפירה ,זה נקרא עזרה מכל הלב

ממש תודה רבה על כל ההשקעה של זמן בתגובה .

כמובן שהלכתי לבדוק בזאפ הכי קל ופשוט , אך כמו שנאמר בנושא האשכול ,אני מעוניין בעיצוב של מקבוק פרו.

אז אין שם כעט בכלל מחבר בנושא.

תראה להגיד שעזרתה לי כרגע בהחלטה זה לא ממש נכון!

מה כן חדשתה לי על מערכת ההפעלה של אפל

אני אשית ,מגיל קטן עם מחשב,אך זה נושא שאני לא מתעניין בו .

אני חווה המון בעיות עם המחשב,כשאין לי מושג מה עושים .

אבל ,אני יכול לנסות לחפש פתרון באינטרנט .

כמו שהגדרתה את אביך, אני לא כזה ., יש לי רמת הבנה קטנה בתחום ,אך כמעט כמו אצל כל אחד,.

וכשיש בעיה,אני מנסה לפתור אותה ואם מצאתי פתרון,אז זה ישאר איתי גם לפעם הבאה שהבעיה תחזור,,

ככה שאני רק לומד .

אביך,נראה ממש לא מתמצא בתחום,כי כנראה הוא לא גולש בקהילות ואין לו את הזמן למצוא פתרון,יש לו או את הבן שלו,או טכנאי.

פעם על כל פיפס קטן היינו מזמינים טכנאי ,אבל זה כבר ישתנה.

בקשר למערכת הפעלה של מק, זה נשמע מעניין ,ידועה לי שיש פחות ווירוסים בגלל שיש פחות משתמשים במערכת ההפעלה אז אין טעם לייצר.

אבל לא חשבתי שהיא פשוטה בקטע כזה שלא יהיו תקלות ולא שום דבר שקורא בווינדוס.

אם תרצה טיפה להרחיב לי עוד קצת ,על יתרונותיה של המערכת הההפעלה של מק,זה נחמד.

בקשר למערכת ההפעלה של המובייל של ,כן זו מערכת פשוטה למדי ,אבל אם אין לי ידע קודם אני לא ידע מה לעשות,אך אחרי שאני לומד,ולא עברו שנות אור מאז,אז אני ידע מה לעשות בפעם הבאה.

אז שוב תודה רבה לך על כל ההשקעה בתגובה ,

ובכללי אני מדבר בנתיים על מחשב עם עיצוב של מקבוק פרו .

לכן אני לא מסתכל על החומרה של מחשבים כרגע, כשאני ימצא אז אני כבר ישאל איך הם וינסה להתייעץ כאן ובעוד מקומות,אפילו טכנאי פרטי

ותודה רבה לכולם ,אני טיפה זנחתי את הנושא, אפילו עוד לא עברתי על רשימת המחשבים שמישהו נתן לי אתר שלהם ..

לפי העיצובים שראיתי ,אני מתחבר מאוד ללנובה , אך למה הם עושים מסכים קטנים? זה נורא מבאס ,למה הם לא יכולים לעשות מספר גדלים לאותו דגם ?

יש מחשב שבתמונה הוא נורא קורץ לי (נעזוב בנתיים את המחיר) אך גלתי שהוא 14 אינץ-מה שכן לא חסרים מחשבים יפים גם מתאימים לי מבחינת עיצוב יחודי וגם מאוד דומים לפרו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת של המק עושה לי הרבה יותר בעיות, אמנם בגלל חומרה בעייתית, אך נראה שהיא לא תוכננה כל-כך בכדי לעמוד בבעיות טכניות בגבורה כמו וינדוס. מה שכן, ממשק המשתמש יפה בעיני (10.6 Snow Leopard) ועקומת הלמידה שלו חדה. כמו כן, המערכת מבוססת יוניקס שזה תמיד אחלה (חוץ מתאימות לתוכנות של וינדוס למיניהן :( ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מק בערך שנה (אחרי שקניתי את המקבוק שלי מיד שנייה), ולפני כן השתמשתי בלינוקס כמה שנים, ומן הסתם גם בחלונות.

המסקנות העיקריות שהגעתי אליהן הן:

1. מערכת ההפעלה, כל עוד היא לא ממש גרועה, ממש לא חשובה. הבחירה צריכה להיות לפי התוכנות שאתה מעוניין להשתמש בהן (בד"כ זה אומר לבחור , אבל לא תמיד).

2. חומרה זה מוצר מתכלה. יש לה אורך חיים אפקטיבי של 4-5 שנים עם הרבה תחזוקה, יותר קרוב ל3- אם משקיעים לא משקיעים זמן ומאמץ שהולך ועולה עם הזמן.

3. מסך טוב ומקלדת טובה הם שני הרכיבים החשובים ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאדם שמכיר את שני מערכות הפעלה כבר שנים, ועובד בהם יום יום, זאת דעתי בנושא:

1. מחפש פוזה וסטטוס של מורם מהעם, קנה מק.

2. מחפש צרות של חוסר תאימות לאתרי אינטרנט בישראל, לסטנדרט של אופיס דה פקטו, קנה מק.

3. שונא את עולם הגיימינג, קנה מק.

4. מחפש מחשב שירגש אותך כמו בדייט ראשון (במיוחד שהמשב סגור), קנה מק.

5. מחפש ריגוש ממערכת הפעלה חדשה, תתקין לינוקס.

6. מעוניין לעבוד כמו בנאדם נורמטיבי, קנה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
כאדם שמכיר את שני מערכות הפעלה כבר שנים, ועובד בהם יום יום, זאת דעתי בנושא:

1. מחפש פוזה וסטטוס של מורם מהעם, קנה מק.

2. מחפש צרות של חוסר תאימות לאתרי אינטרנט בישראל, לסטנדרט של אופיס דה פקטו, קנה מק.

3. שונא את עולם הגיימינג, קנה מק.

4. מחפש מחשב שירגש אותך כמו בדייט ראשון (במיוחד שהמשב סגור), קנה מק.

5. מחפש ריגוש ממערכת הפעלה חדשה, תתקין לינוקס.

6. מעוניין לעבוד כמו בנאדם נורמטיבי, קנה .

רוצה מחשב יפה זה הכל .. אין לי כל רצון למק ,אפילו ירד לי , תאמת ירד לי גם מהמחשבים שהיה לי רצון , איזו הגזמה של מחיר, הם תמיד היו לי בראש פחות עדייפים במחיר הזה מאפשר מקבוק פרו של .. 9 אלף שקל למחשב סמסונג ? בכללי למחשב? מסתבר שלא רק מסריחים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...