תהיות לשדרוג הnas הביתי לתחום ה4gb\s - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תהיות לשדרוג הnas הביתי לתחום ה4gb\s

arkadur

Recommended Posts

כידוע, קבצים זה דבר חשוב.

קבצים דורשים לא מעט משאבים, דוגמת , בקרים, טוב וכו'.

כיום, המערכת הראשית שלי מריצה מספר לא מועט של קשיחים (וישנם גדולים ונכבדים ממני), חלקם על בקר חיצוני.

הכל טוב ויפה, אבל אני צריך עוד.

עוד מקום

עוד מהירות

עוד בטוחות

אני שוקל לשדרג את המערכת ואת הרכיבים הבאים.

1. המערכת עצמה:

יש ברשותי 2 אפשריות. הראשונה היא להתבסס על שילוש 775 שזרוק לי בצד. השניה היא להתבסס על הSR-2 ולבנות שרת די מפלצתי, בלאו הכי אני מתכנן על מערכת חזקה חדשה והSR-2, מתיישן. החיסרון הוא צריכת חשמל יחסית גבוהה ביחס לפתרונות אחרים, בעיקר בגלל צמד המעבדים (שגם ככה לא הכי חסכוניים שיש).

2. שדרוג הקשיחים והבקר:

נכון להיום, למעט מערך RAID0 עבור המשחקים, אני לא עובד עם מערכים נוספים.

אני שוקל להכניס לתמונה בקר שייתן לי רייד 5/6 (אני לא החלטתי אם עדיף להגדיל את השרידות על חשבון מקום, אולי 5 יספיק). הבקר הנוכחי לא תומך ברייד5/6 אלא רק ב0/1 אבל נותן 8 ערוצים של 6GB\S (מישהו רוצה להריץ מערך של SSD?)

הכיוון הוא ה9260 8I שממקום 2 דרגות מעל לבקר שיש לי היום.

את הקשיחים לשדרג ל3TB כ"א, כיוון שהם נותנים את היחס הטוב ביותר בין העלות לנפח. כדי להנות מהביצועים הכיוון צריך להיות דיסקים של 7200.

3. שדרוג התשתית:

כדי לספק תעבורה במהירות גבוהה לכמה צרכנים במקביל הכיוון שלי הוא רכישה של כרטיס ייעודי עם 4 פורטים של 1GB, יחד עם סוויצ' חכם כך שאוכל לקבל לינק של 4GB\S.

הבנתי שהכרטיסים של מומלצים, אך בנוגע לסוויצ' - אין לי שמץ של מושג.

אשמח לקבל המלצה לקומבו טוב. (תחום ה4GB זול משמעותית מהציוד של 10GB)

OT:

- הבנתי שישנם מערכים שניתן לשלב בתור קאש. אשמח ללמוד על זה/ איזה נפח מומלץ.

- המערכת מלבד האכסון תשתמש כשרת עם אפשרות לגישה מרחוק (אחרת, מה זה שווה), ולכן אני יהיה זקוק לVPN ועוד כל מיני שטויות. פה אני כבר אסתדר.

- אשמח לקבל המלצה לבקר רייד, כרטיס וסוויצ'. בנוגע לכוננים ההתלבטות היא בין הברקודות לבין הWD האדומים.

- אני יהיה מעוניין להריץ WIN.

פחות או יותר איך כל העסק אמור לעבוד בסוף:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...