חיבור משנקים לקתודות שונות? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור משנקים לקתודות שונות?

bneli

Recommended Posts

יש לי דילמה קניתי כמה קתודות והו באות בזוגות

רציתי לדעת אם אני יכול לשים קתודה מחברה אחת עם משנק של חברה אחרת(או שזה סיכון שהיא תתפוצץ?)

מבחינת חיבורים הם אותו דבר בדיוק אבל אני לא יודע עם מבחינת זרם יש תקן שווה לכולם? (ניסיתי למדוד עם רב מודד אבל יש לי רב מודד ישן מאוד והוא לא מראה לי על כמה זה הוא רק קופץ עם המחוג עד הסוף..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הקתודות נראות בעובי ואורך דומה לא תהיה בעיה

הממיר של הקתודות הוא מקור זרם ולא מקור מתח. הזרם נקבע על ידיי הממיר והמתח על ידיי הקתודה (הפוך ממנורת ליבון למשל, שבה המתח נקבע על ידיי המתח שאתה מחבר והזרם על ידיי המנורה). הממיר תמיד ינסה להוציא את הזרם הקבוע שלו בין אם מחובר אליו משהוא או לא

כשאתה ממדליק את הממיר כשלא מחובר אליו כלום, הממיר מתאמץ להעביר זרם ב....כלום (במעגל פתוח), ומעלה את המתח עד כמה שהוא יכול = כמה אלפיי V ברוב הממירים. המולטימטר יכול למדוד רק עד 1-2KV בדרך כלל ולכן הוא מראה "יותר מידי". יותר מזה, המתח שם הוא AC בתדר גבוה כך שהוא יכול "להטעות" את המעגל של המולטימטר בגלל תופעות שונות שקשורות לתדר גבוה ולגרום לו להראות תוצאה שגויה, אם הוא לא בנוי לעבוד בתדר כזה

כשמחברים קתודה המתח של הממיר יורד עד למתח של הקתודה. לקתודות יש בדרך כלל מתח באיזור של 800-1000V וזה תלוי בגדול באורך של הקתודה. הזרם של ממיר לקתודות דקות הוא סטנדרטי כ 6-8mA (כ 0.006-0.008A) והוא תלוי בממיר בלבד ולא בקתודה, הקתודה מקבלת מה שיש

זרם : בהנחה שהקתודות המקוריות והקתודות ששמת הן בערך בעובי סטנדרטי (ולא שהחדשה דקה יותר X3 מהמקורית...) הזרם יתאים, כלומר מבחינת הקתודה זה יהיה בסדר. אם הקתודה החדשה ששמת עבה יותר זה לא יגרום לבעיה מבחינת הקתודה, היא פשוט תאיר חלש אם היא מיועדת לזרם גבוה יותר. אם הממיר היה במקור לקתודה עבה (הרבה יותר עבה מסטנדרטית) והקתודה החדשה סטנדרטית, זה יכול לקצר משמעותית את אורך החיים שלה או לגרום לה להתחמם כשהוא עובדת - לא רצוי

מתח : בעיה יכולה לקרות אם מחברים לממיר קתודה הרבה יותר ארוכה ממה שהוא מיועד להחזיק. הקתודה תעבוד במתח גבוה יותר משמעותית מהקתודה המקורית, ותאמץ את הממיר בהתאמה = הממיר יכול להתחמם ולהישרף. אבל זה לא קורה מהבדלים קטנים של 15-17-19in אלא אם אתה ממש שם קתודה ארוכה יותר פי 4 מהמקורית.... קתודה קצרה יותר לא בעיה

התפוצצות : אתה לא תפוצץ קתודה גם אם ממיר לא מתאים. מה שכן, קתודות לפעמים נשברות בסוף החיים שלהן על הממיר "הנכון" - היא לא מתפוצצת לחתיכות אלא הקצה השרוף (ביחד אם החוט שמחובר אליו) נשבר מיתר הקתודה. זה תופעה רגילה, לכן תוודא שהחוטים מוחזקים למארז לייד הקצוות של הקתודה, שהם לא יפלו על איזה כרטיס בתוך המחשב אם זה קורה (כי המתח מספיק כדיי לדפוק כרטיס מסך או לוח, למרות שהזרם קטן...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...