מחשב קופא - ללא bsod או הודעת שגיאה כלשהי - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב קופא - ללא bsod או הודעת שגיאה כלשהי

la-v

Recommended Posts

שלום לכולם, יש לי בעיה מאוד מתסכלת עם המחשב שאני לא מצליח להבין מה הגורם לה, המחשב פשוט קופא בתדירות לא קבועה, הוא לא מרסט את עצמו ואין BSOD אלא פשוט קופא ואי אפשר לתפעל אותו לא מהעכבר ולא מהמקלדת ורק ריסט מהכונן עצמו פותר את זה זמנית.

הנה המפרט של המחשב:

מארז: themaltake m9d window

מעבד: intel ivy bridge i5 3470 socket 1155 6mb 3.2ghz tray

מאורר: enermax דגם uctb12p pwm 900-1500 120mm

לוח אם: gigabyte ga-b75m-d3h socket 1155

זיכרון: 2 סטיקים של 4 ג'יגה 1333

כרטיס מסך: sparkle gtx 650 1gb gddr5

ספק כוח: enermax 550watt

מה שהספקתי לבדוק זה ככה:

ניתקתי כל פעם כרטיס אחד - לא עזר

פירמוט המחשב - לא עזר - התקנתי גם את הווינדוס על אחד ההארדיסקים האחרים ולא עזר

הקפיאות באות בתדירות לא קבועה לחלוטין, ז"א יכול להיות שזה לא יקרה לי עכשיו שבוע או שבועיים רצוף

הדבר היחיד שזיהיתי שמשותף לקפיאות האלו זה שהן באות בגלים - אין מצב שתהיה קפיאה אחת וזהו - זאת אומרת כשזה קורה אני עושה ריסטרט וכמעט בוודאות שאחרי כמה דקות המחשב שוב יקפא

בדקתי טמפרטורות של המחשב וגם הכל נראה תקין

בנוסף יש לציין שמדובר במחשב חדש - ובמחשב הקודם גם כן הייתה תקלה דומה - רק שכאשר זה היה קורה שם התמונה במסך הייתה גם מתעוותת - זה גם מה שגרם לי לקנות מחשב חדש האמת... הדברים היחידים שנשארו לי מהמחשב הישן שחיברתי לחדש זה - 3 הארדיסיקים מקלדת עכבר ומסך, יש מצב שאחד מהדברים האלו גורם למחשב לקפוא?

בנוסף יש לציין שלפעמים אחרי שהמחשב קופא ואני עושה ריסטרט - הוא קופא שוב אפילו לפני שהווינדוס מתחיל להיטען, זאת אומרת זה נתקע אפילו עוד בפוסט סקרין או איך שלא קוראים לזה.

דברים נוספים ששמתי לב אליהם שאולי יכולים לכוון לפתרון - כשהמחשב קופא זה נראה שהעכבר מפסיק לקבל חשמל כי האור בו נכבה - לעומת זה הנוריות במקלדת נשארות דולקות ומה שעוד יותר מוזר זה שכשהמחשב נתקע ואני לוחץ לחיצה ארוכה כדי לכבות את המחשב - האורות במקלדת ממשיכים להישאר דלוקים, מוזר כי המחשב כבוי הרי. אני לא יודע אם המידע הזה יכול להצביע בצורה כלשהי על התקלה אבל אני רושם פה כל דבר אפשרי כי אני כבר אובד עצות. דבר נוסף שקורה- כשהמחשב קופא ואני עושה לו ריסטרט המסך לא מקבל תמונה מהמחשב ורק אם אני מכבה את המחשב לגמרי ומקדליק מחדש אז המסך מתחיל לקבל תמונה מחדש כל הדברים האלו מביאים אותי לחשוב שיש איזושהי הפרעה חשמלית שגורמת למחשב לקפוא

דבר נוסף, בevent viewer מופיעה השגיאה הבאה הרבה פעמים : KERNEL POWER 41 (63)

אני לא יודע אם זה בכלל קשור אבל הספקתי כבר לנתק את העכבר והמקלדת מהמחשב והבעיה ממשיכה. רציתי גם לבדוק עם מסך אחר אבל לא יצא לי עדיין, השאלה אם בכלל יש טעם לעשות את זה? יש מצב שמסך יגרום למחשב לקפוא?

ופרט אחרון חביב, משום מה המאוורר של הכרטיס מסך לא עובד בכלל (ובכל זאת נראה שהטמפרטורות תקינות) יש מצב שזה בכל זאת יגרום לבעיה?

סליחה על החפירה ותודה מראש לכל מי שיעזור !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתי מדובר במחשב חדש (בן 4 חודשים) כך שאין בו קורוזיה או כבלים מפוצצים.

יש לציין שהבעיה קיימת עוד מהרגע שקניתי את המחשב וכמו שאמרתי בעיה דומה הייתה גם במחשב הקודם - וזאת גם הסיבה שאני לא ממהר לקחת את המחשב לחנות שממנה קניתי אותו כי אני לא בטוח בכלל שהבעיה כרגע היא מאחד החלקים במחשב החדש בנוסף הבעיה לפעמים לא מתרחשת גם שבועיים רצוף אז אני חושש שאני אתן להם את המחשב לבדיקה ודווקא שהמחשב יהיה אצלם זה לא יקרה והם יגידו לי שהכל תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שיש לך בעיה כלשהי עם אחד מהם באופן וודאי crc error count: 42853(Disk 2).

ייתכן מאוד שכבל ה SATA שמחובר אליו פגוע, או החשמל לא יציב..

אני מציע להחליף לאותו אחד את הכבל SATA ולבדוק אם יש קריסות.

דרך אגב, גם הספק הוא ספק חדש או שאתה משתמש בספק ישן מהמחשב הקודם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק הוא חדש, הדברים שנשארו מהמחשב הקודם הם מסך מקלדת עכבר ושלושת הארד דיסקים - כל השאר חדש.

אני חושב שבשלב כלשהו בהתחלה גם ניסיתי להחליף כבל sata אבל אני לא זוכר אם החלפתי את כולם או רק אחד.. אני אבדוק את העניין.. אנסה להחליף את כולם ואעדכן, עוד רעיונות?

המון תודה על העזרה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שיש לך בעיה כלשהי עם אחד מהם באופן וודאי crc error count: 42853(Disk 2).

בדוק את הדיסק עם כלי הבדיקה של Data Lifeguard Diagnostic for Windows

הבדיקה עשויה לתקן בעיות בדיסק ועד להמלצה להחליף בהתאם לאחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק הוא חדש, הדברים שנשארו מהמחשב הקודם הם מסך מקלדת עכבר ושלושת הארד דיסקים - כל השאר חדש.

אני חושב שבשלב כלשהו בהתחלה גם ניסיתי להחליף כבל sata אבל אני לא זוכר עם החלפתי את כולם או רק אחד.. אני אבדוק את העניין.. אנסה להחליף את כולם ואעדכן, עוד רעיונות?

המון תודה על העזרה !

האם ניסית להריץ את המחשב במצב בטוח? אצלי יש את אותה בעיה בדיוק , ומשום מה במצב בטוח וכשאני מריץ מDOK המחשב לא נתקע לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא סגור על זה במאת האחוזים אבל אני דיי בטוח שבתחילת התקלה בדקתי גם ב-safe mode וגם שם המחשב נתקע

בכל אופן אני יכול להריץ את הבדיקה הזאת שוב הבעיה שבשביל שאני אדע בוודאות אני אצטרך להישאר בsafe mode כמה ימים טובים בשביל לדעת אם התקלה עדיין קיימת או לא... כי כמו שאמרתי המחשב לפעמים לא קופא גם שבוע ויותר ברציפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, לפי מה שבקר ה SMART של ה HDD שלך אומר, יש לך בעיה בהעברת מידע בדרך לדיסק.

עכשיו זה מתחלק ל 3 דברים עיקריים (לפי הבנתי):

1) דפוק

2) חיבור SATA דפוק

3) חיבור חשמל לא יציב

כיוצא מכך:

1) מכיוון שיש לך חדש (נכון?) אז אני פוסל את האפשרות.

2) אמרת שהחיבורים ישנים (ייתכן וזאת הבעיה)

3) אמרת שגם הספק חדש, לכן גם זה לא בא בחשבון, אלא אם קיבלת ספק בלאי כמובן מה שגם כן קלוש.

ייתכן אפילו שיש בעיה כלשהי בדיסק עצמו, רק שזה נדיר יותר (לא פוסל את האפשרות, אבל מקווה שזה לא המקרה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tomerv22 אם תקרא את כל הפוסט תראה שמדובר במחשב חדש לגמרי.. כך שלא מדובר בעניין של התקנת דרייבר חדש או משהו בסגנון (הלוואי וזה היה כל כך פשוט כל הסיפור..)

Guardian Spirit קודם כל שוב תודה על העזרה.. אז ככה

לגבי 1 ו3 אתה צודק.. הלוח אם והספק חדשים ככה שגם אני מאמין שלא משם מגיעה הבעיה(אני מקווה לפחות..)

לגבי 2- זאת כרגע נשמעת ההשערה הכי הגיונית למקור הבעיה. מה שכן, לפחות 2 מתוך שלושת ההארד דיסקים מחוברים עם כבל sata חדש שבא עם המחשב החדש. לדעתי רק אחד נשאר עם כבל ישן. כך ששוב גם הנושא של כבל בעייתי נשמע לי בכל זאת גם כן קלוש

מה שאולי קצת יותר סביר לדעתי זה שבאמת אחד ההארד דיסקים שלי פגום. מה שמעלה את השאלה הבאה - אם אחד מהם אכן פגום, גם אם אין עליו את מערכת ההפעלה, עדיין הוא יכול לגרום לקפיאה של המחשב? (אני שואל כי כבר הספקתי להעביר את המערכת ההפעלה שלי בין שני הארד דיסקים ובכל זאת הקפיאות המשיכו)

לגבי השורה האחרונה שרשמת, תאמין לי שלא איכפת לי שזאת תהיה הבעיה - העיקר כבר לעלות על העניין ולהיפטר מזה! כבר ממש התייאשתי :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לנתק את ההארד דיסק החשוד ולבדוק אם הקפיאות נמשכות.

אם לא אז או שזה הכבל שלו (אמרת שבכל זאת נשאר כבל אחד ישן)

אם הקפיאות לא נמשכות תנסה לנתק הארד דיסק אחר שאין עליו את מערכת ההפעלה ולשים את הכבל שלו להארד דיסק החשוד.

ואם זה לא עזר והקפיאות נמשכות אז כנראה הוא עצמו דפוק.

ואם הקפיאות נמשכות גם אחרי שניתקת את ההארד דיסק החשוד.. אז אני מקווה שמישהו מהחברה המקצועיים שבפורום יוכל לגלות אותה.

נ.ב.

מבין אותך, מקווה שנוכל למצוא את הבעיה.

והיום, אני מצאתי את עצמי מתמודד עם כשל חמור במחשב..ככה שכרגע אין מחשב. :'(

(ערכתי מחדש קצת מפורט יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...