הנדסה אזרחית VS הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון VS הנדסת מיפוי וגיאו-אינפורמציה בטכניון - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנדסה אזרחית VS הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון VS הנדסת מיפוי וגיאו-אינפורמציה בטכניון

annex12

Recommended Posts

הסכם שלי מתאים לשלושתם + הנדסה כימית+ הנדסת אווירונוטיקה וחלל

כרגע התקבלתי להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון (מתכוון בתום שנתיים לבחור קורסים בתחום הנדסת מזון) ובשיטוט באתרי דרושים drushim Alljobs

לא מצאתי הרבה היצע משרות

באיזה מן המקצועות לדעתכם יש סיכוי רב יותר למצאו עבודה (עזבו גובה משכורת עבודה לסטודנט שמסיים תואר ראשון שיוכל לצבור נסיון) נניח ואני מסיים עם ממוצע 80+ (בתקווה על 85+)?

תודה :) לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זו טעות ללכת ללמוד על פי החלטה של שכר בלבד.

לימודים אקדמיים (ובעיקר בטכניון לפי שמועות) הם עניין קשה וטובעני

אם אין לך עניין באחד המקצועות כנראה שתתקשה לסיים את הלימודים ולעבוד במקצוע למרות השכר.

אם יש לך עניין בכולם, זו צריכה להיות החלטה שלך בלבד לפי מה שמושך אותך יותר.

נ.ב.

אל תשפוט את היצע המשרות רק לפי אתרי השמה כאלו או אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם כל מה שהבחור מעלי כתב - תלמד מה שמעניין אותך, עבודה כבר תמצא (ואם לא בדיוק בתחום - אז בערך).

עם זאת, נושא הביוטכנולוגיה בעייתי כי באמת שאין הרבה משרות.

בכל מקרה, שמת פה רשימה של 5 תחומים שונים לגמרי. הנדסה אזרחית זה תחום שונה לגמרי ממיפוי וגיאו-אינפורמציה, ששונים לגמי מביוטכנולוגיה, וחסרי כל דימיון לכימיה ואוירונוטיקה.

מה מעניין אותך בחיים בכלל?

הדבר היחיד שאני יכול לומר לך, בתור בוגר הפקולטה, זה שאוירונוטיקה זה תחום מאוד רחב שיאפשר לך להתמקצע בהרבה דברים שלא מזכירים בכלל מטוסים/טילים/חלליות (אנשים שסיימו איתי עובדים בתפקידים של מהנדסי מכונות וחומרים והותיקים עושים תפקידים של מהנדסי מערכת ונהנים מאוד מהתפקיד).

בכל מקרה - תסגר על עצמך. נראה לי שאתה בעצמך לא יודע מה המשמעות של כל אחד מהתחומים. תשב, תחשוב - אנחנו יכולים לעזור לך בשאלות כמו מה לומדים ומה עושים, אבל לא יכולים לומר לך מה מתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך שלפחות בשני התחומים הראשונים שציינת יש מאוד מאוד משמעותית פחות דרישה מאשר לתחומים כמו הנדסת חשמלל\מערכות מידע\מחשבים וכו'. אני מקבל בכל יום עשרות בקשות לעובדים בתחומים האלה, ואפילו שהמצב בשוק לא ממש מזהיר יש דרישה גבוה. אבל צודק מי שאומר מעלי שאם אתה בן אדם מוכשר עם ראש גדול אז עדיף שתלך עם מה שאתה אוהב ואתה כבר תסתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות

אני החלטי על הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בבחירה על הנדסת (לא ביוטכנולוגיה למרות שהתואר הוא הנדסת וביוטכנולוגיה)

אבל אני מודאג באפשרות תעסוקה אחרי סיום התואר.

אני לא יודע מה אני בדיוק רוצה ללמוד ואני כבר בן 25 כך שאין זמן נוסף של לשבת ולחשוב....

מתמטיקה פיזיקה וכימיה שלושתם מעניינים אותי למדתי שלושתם בתיכון, מכל מיני סיבות אישיות הציונים לא משקפים כך שהסכם נמוך ולא מאפשר לי להתקבל להנדסת חשמל/מחשבים וכו...

כך שהחלטתי ללכת על תחום אם אפשרויות תעסוקה רבות ככל האפשר ולא על תחום שבו סטודנט חדש יתקשה למצאו עבודה.

מבין התחומים שרשמתי באיזה מהם יש לדעתכם הסיכוי הגדול ביותר למצאו עבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוירונוטיקה (שוב - אם לא בהכרח תמצא עבודה בתחום אוירונוטי קלאסי תוכל למצוא בתחומים מסביב), אזרחית, כימית ואני לא רוצה להבטיח אבל אני חושב שגם שביאו אינפורמציה תוכל למצוא עבודה טובה.

אבל שוב - תלמד מה "שהלב שלך רוצה" ולא מה שתמצא בו עבודה בקלות, כי אתה תסבול.

עוד משהו חשוב זה להבין שבלימודים תקבל בעיקר כלים וידע בסיסי ולא תקבל מקצוע. את המקצוע תלמד בעבודה. לכן מהנדס כימי יכול לגמור בתור "מהנדס חומרים" באיזשהי חברה ומהנדס אוירונוטיקה יהיה תוכניתן בחברה אחרת (וכבר נתקלתי במקרים דומים כולל אני עצמי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אם יש לך זיכה לתכנות תעשה שנה מכינה ותואר תלת שנתי במדעי המחשב. או אפיק מעבר של האוניברסיטה הפתוחה לטכניון (או כל אוניברסיטה אחרת). המשכורות משמעותית יותר גבוהה והביקוש גבוה עוד יותר יחסית לשאר הפקולטות בטכניון (מלבד הנדסת חשמל).

עניין בעבודה זה חשוב אבל אין הרבה משמעות למה שמעניין אותך כרגע, אין לך מושג איך באמת יראו הלימודים ועוד יותר אין לך מושג איך תהיה העבודה לאחר התואר(מלבד לימודי מדעי המחשב כמובן). לבחור מסלול לימודים על פי מה "שמעניין" אותך כרגע זו טעות לדעתי, בלתי אפשרי לדעת מה יעניין אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבחור מסלול לימודים על פי מה "שמעניין" אותך כרגע זו טעות לדעתי, בלתי אפשרי לדעת מה יעניין אותך.

אתה צריך זיקה למקצוע שאתה לומד.

בחירת מקצוע בלי עניין תגרום לו לוותר ולשנוא את הלימודים, במיוחד בתואר כמו מדעי המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...