הנדסת מכונות - אוניברסיטת תל אביב VS אוניברסיטת בן גוריון - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנדסת מכונות - אוניברסיטת תל אביב VS אוניברסיטת בן גוריון

gil2abir

Recommended Posts

אהלן אהלן לחברי הפורום

אשמח לשמוע דעות על לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון בתל אביב אל מול בן גוריון.

בהיבטים של רמת לימוד, רמת תירגולים ועזרה לסטודנטים (שמעתי שבתל אביב מדובר בשבוע של 4 ימי לימוד?), התמחויות, מרצים, אמצעים לוגיסטים של הפקולטה, חיי חברה (ביחס לכמה חיי חברה יש בתואר בהנדסה) וכדומה.

כמו כן, עד כמה שניתן לכמת ולמדוד, כיצד מסתכלים על בוגר ת.ראשון במכונות בת"א אל מול בוגר בן גוריון בתעשייה? אני מבין שיש יתרון על פני בוגרי מכללות, אך עד כמה מדובר בדקויות בין האוניברסיטאות? (להוציא את הטכניון מהמשוואה)

פחות מעניין אותי לשמוע על ההבדלים הכלכליים ועלויות נוספות שכן זה לשיקולים ועניינים אישיים.

בתודה, גיל.

:yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טכניון :-) אחלה פקולטה ואחלה אנשים.

(בכלל מכניקרים אנשים יותר טובים מאיתנו - בממוצע :P , אנשי התוכנה ) אומרים שבב"ש חיי חברה טובים יותר, כי אין מה לעשות חוץ מזה.

לתל אביב יש את היתרונות שלה (מדעי הדשא , והאוכלוסיה הרלוונטית)

בקיצור, ממליץ על הטכניון בכל מקרה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מהנדס, אך שמעתי כבר מכמה גורמים שהתחום של הנדסת מכונות ותעשייה בעייתי בישראל מבחינת היצע משרות.

אחרי הכל, אנו לא מדינה תעשייתית כמו גרמניה לדוגמה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מהנדס, אך שמעתי כבר מכמה גורמים שהתחום של הנדסת מכונות ותעשייה בעייתי בישראל מבחינת היצע משרות.

אחרי הכל, אנו לא מדינה תעשייתית כמו גרמניה לדוגמה...

אז שמעת לא נכון כנראה :nixweiss:

יש לנו תעשיה בטחונית פשוט עצומה, והבחור בטוח ימצא עבודה בתחום,

אני רק ממליץ לגיל לחקור לעומק מה זה הנדסת מכונות, ושב עם מישהו שעובד בתחום ותעבור איתו על הסדר יום שלו,תראה מה זה באמת,

זה נכון לגבי כל תחום מן הסתם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שמעת לא נכון כנראה :nixweiss:

יש לנו תעשיה בטחונית פשוט עצומה, והבחור בטוח ימצא עבודה בתחום,

אני רק ממליץ לגיל לחקור לעומק מה זה הנדסת מכונות, ושב עם מישהו שעובד בתחום ותעבור איתו על הסדר יום שלו,תראה מה זה באמת,

זה נכון לגבי כל תחום מן הסתם...

הי, כמובן שאני עושה זאת ומנסה לברר כמה שיותר.

אך בכל זאת אשמח לפירוט?

כמו כן, מדוע כל הזמן מזכירים את התעשיות הביטחוניות.. מה עם תעשיית ההיי-טק? הרי בכל מוצר יש צורך בתכן, חום, חומרים וכדומה..

ובנוסף, קלינ-טק, אנרגיה, מים.. יש סיבה שכל פעם ששואלים מישהו על הנדסת מכונות שומעים בעיקר על התעשיות הצבאיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, שמח לשמוע את הדיון הנ"ל, והוא כמובן גם חשוב לי.

אבל בחזרה לנושא שהעליתי, פניתי לפורום לשמוע יותר דעות על ההבדלים בין הפקולטות להנדסה של את"א ובן גוריון.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיימתי שנה ראשונה של הנדסת מכונות באוניברסיטת תל אביב.

הפסקתי את לימודי מכיוון שהחלטתי שאני רוצה ללמוד מדעי המחשב.

לגבי חיי חברה בת"א אין לפחות לא למי שלא גר בעיר.

שבוע הלימודים הוא אכן 4 ימים, בשאר הזמן אתה כנראה תלמד בבית וזה גם הזמן שבו תפיק הכי הרבה.

לגבי משרות שמעתי בדיוק להפך יש הרבה.

כדאי כמו שכבר אמרו שתבדוק טוב למה אתה נכנס, ואם זה מתאים לך אני למשל רק אחרי שנה שבה בזבזתי הרבה זמן כסף ואנרגיה הבנתי שאני לא במקום הנכון והפסדתי לא מעט.

אם אתה רוצה לעבוד בהיי טק ממליץ לך ללמוד הנדסת חשמל או מדעי המחשב.

היצע התפקידים לבוגר מכונות הוא מצומצם יותר בתחום הייטק כך שאו שתעשה הסבה לאחר שתעשה את התואר או שתעשה תואר שני אז לא עדיף כבר להתחיל ממה שאתה רוצה?

אם מדברי הבנת שאני לא ממליץ לך להתחיל ללמוד מכונות זו ממש לא הייתה הכוונה.

האנשים במגמה ממש טובים, וכול מי שנשאר שם מרוצה ועם "גאוות יחידה".

כול מה שרשמתי הוא המלצה לכול אדם שמתחיל ללמוד תחום חדש שהוא לא ממש מבין מהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם חשוב שתבין שהסיווג לתאריי ההנדסה זה קצת "טייטל" באקדמיה כי בתעשייה בחוץ לא כל דבר מסווג לפי הסוג שלו,אתה תוכל להיות מתכנן מדהים של מערכות לגילוי מומים בלב גם עם תואר בהנדסת מחשבים\מכונות.

כמובן שכל פקולטה תמקד אותך מאוד בתחום המסויים שלה אבל התואר זה ממש פתיחת הדלת לתחומים עצומים ועמוקים שמשלבים הכל מהכל,

לגבי מה ששאלת על תעשייה מכנית אז זה אוטומאטית מתקשר לביטחוניות בארץ כי זה באמת תחום מאוד חזק כאן,אני מאמין שיש גם הרבה עבודה בתעשיה אזרחית אבל לא מתקרב להיקף המשרות וההיצע בבטחונית,שממש אחלה לעבוד בה זו תעשיה מאוד מעניינת,.

תחקור טוב מהנדסים שעובדים בתחום וסטודנטים משנה שלישית\רביעית ואז תחליט,זה הכי חשוב...

בהצלחה :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט.

הלימודים בביורפואה לא ממוקדים, לומדים הרבה קורסים שלא קשורים אחד לשני, בעיקר קורסים של הנדסת חשמל, מכונות ורפואה.

בסופו של דבר אתה לא מתמקצע בכלום, והמשרות המוצעות הן בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...