אז מה באמת השיפורים בHASWELL ? (לגיימרים ומעצבים) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מה באמת השיפורים בHASWELL ? (לגיימרים ומעצבים)

digitalseeker

Recommended Posts

יצא לי לקרוא את החידושים שיהיו במעבדים בWIKIPEDIA....אפשר לומר שאת מה שהבנתי - הייתי אומר שפרט לעובדה שהם שיפרו את המצב של הכרטיס מסך (שלא מעניין אותי בכלל כי אני גיימר עם כרטיס הרבה יותר רציני) - לא הבנתי כלום !

http://en.wikipedia.org/wiki/Haswell_(microarchitecture)

אשמח לעזרה בהסבר על המשמעות בעבודה יומיומית איפה יתבטא כל אחד מהשיפורים :

Compared to Ivy Bridge (expected):

Twice the vector processing performance. - מה זה ?

At least 10% sequential CPU performance increase (8 execution ports per versus 6). - זה גם מובן אך לא משמעותי !

Up to double the performance of the integrated GPU. (Haswell GT3 vs HD4000) - טוב את זה הבנתי :-)

Confirmed new features:

Haswell New Instructions (HNI, includes Advanced Vector Extensions 2 (AVX2), gather, bit manipulation, and FMA3 support). - מה זה ?

Intel Transactional Synchronization Extensions (TSX). - מה זה ?

Supervisor mode access prevention (SMAP) - וזה ?

Expected features:

Shrink PCH - מה המשמעות ?

A new cache design. - באמת ?

מישהו יודע מה כל דבר ממה ששאלתי משפיע על חיי היום יום ?

(חיי היום יום שלי כוללים עריכה של בLR/PS ומשחקים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח לעזרה בהסבר על המשמעות בעבודה יומיומית איפה יתבטא כל אחד מהשיפורים :

Twice the vector processing performance. - מה זה ? כמו שכתוב, ביצועים כפולים בחישובים וקטוריים (מבנה נתונים בדמות מערך חד מימדי דינמי.)

At least 10% sequential CPU performance increase (8 execution ports per versus 6). - זה גם מובן אך לא משמעותי !

Up to double the performance of the integrated GPU. (Haswell GT3 vs HD4000) - טוב את זה הבנתי :-)

Confirmed new features:

Haswell New Instructions (HNI, includes Advanced Vector Extensions 2 (AVX2), gather, bit manipulation, and FMA3 support). - מה זה ? תמיכה בסטים נוספים של פקודות. אלה הפקודות הבסיסיות שממומשות בחומרה.

Intel Transactional Synchronization Extensions (TSX). - מה זה ? תמיכה חומרתית בסט פקודות של זיכרון תנועתי. מאפשר לקבץ פקודות כדי שיתבצעו אטומית (בחישוב מקבילי כמובן בשביל לבצע נעילות)

Supervisor mode access prevention (SMAP) - וזה ? מצב נוסף במעבד (אם אני לא טועה מנצל את הביט הרביעי באוגר ה-CR4) שמאפשר מצב ביניים בין user mode ל-kernel mode. מונע מגישה לזיכרון של user space כשנמצאים במצב של priviledged. עניין של .

Expected features:

Shrink PCH - מה המשמעות ? קצר יותר = קרוב יותר = מהיר יותר.

A new cache design. - באמת ? אם הם אומרים...

מישהו יודע מה כל דבר ממה ששאלתי משפיע על חיי היום יום ? שום דבר כאן לא יבוא לידי ביטוי למשתמש הממוצע חוץ מעוד ביצועים. לאנשים שמתכנתים קרנלים ותכנות low level אחר, זה משנה (ויש manuals לכל הפיצ'רים.)

(חיי היום יום שלי כוללים עריכה של בLR/PS ומשחקים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בSSE4 למשל שיפור בשימוש בWINRAR....

השאלה אם בכל התוספות הללו השיפור משמעותי למשתמש הפשוט שמשחק או עורך או שרק למי שיש לו דרישות מיוחדות כמו LOW LEVEL ?

ואם כן - באילו תחומים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...