בניית מקרר קטן על usb ובניית מכונת פופקורן קטנה על usb - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מקרר קטן על usb ובניית מכונת פופקורן קטנה על usb

alfa100

Recommended Posts

על המקרר:

אני בונה אותו עם החלקים האלו

TEC1-12706 Thermoelectric Cooler Peltier 12V 60W 92Wmax

40x40x11mm High Quality Aluminum Black Heat Sink For PCU Electronic H54

וכמובן עוד גוף שיהיה גוף עליו והכל

השאלה שלי זה יקרר טוב?

לגבי המכונת פופקורן:

אין לי מושג איך לבנות אותה את הגוף אני יודע את החיבור אני יודע אני רק לא יודע איך לחמם את הפופקורן ושלא יהיה בעיות מגע של שמן וחשמל

תודה לעוזרים!!!!!!!!!!!!!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשטח הזה יוצר הפרש טמפרטורה (שתלוי במתח שאתה נותן לו. במקום 12V אתה יכול לתת גם 5V וגם 1V, אבל הוא יקרר חלש פי 6 ופי 144 בהתאמה.... ב 2 המקרים הוא יהיה פשוט חלש מידי)

כדיי שהצד החם לא יתחמם לטמפרטורה שהוא שורף את עצמו, הוא חייב צלע ומאוורר צמודים מהצד הזה

כדיי שהצד הקר לא יקפא הוא צריך צלע ומאוורר גם מהצד השני

וביחד אם 2 אלה הוא עובד כמו מזגן חלון - הוא עומד בחלון בקופסה שלך, המאוורר הפנימי מזרים אויר לקירור דרך הצלעות הפנימיות והמאוורר החיצוני מעיף את החום דרך הצלעות החיצוניות

אז מה הבננו עד עכשו :

הדבר הזה צריך הרכבה אם 2 צלעות ומאווררים כדיי שהוא יוכל לעבוד, לתת משהוא, ובלי להיהרס

הוא צריך 90W (או מה שכתוב) במתח 12V כדיי לעבוד ולתת שאתה יכול להרגיש בכלל. ניתן להפעיל אותו מ 5V אבל הוא יהיה כזה חלש שלא תרגיש שהוא מקרר, ועדיין הוא יקח זרם גבוה מידי בשביל USB

אם אתה מחבר מהמולקס אין בעיה, תחבר אותו ואת 2 המאווררים מ 12V וזהו

סוללות - סוללת SLA נטענת יכולה לתת לזה ליבוד זמן מה (אבל היא נפרקת תצתרך להטעין). סולות קטנות כלשהן - תשכח מזה, גם אם הן חיזיקו אז לזמן קצר בלבד

ניתן לחבר לחשמלגם אם ספק קומפקטי (של 12V וה W המתאים) ולא רק ספק של מחשב

בפרט אל תנסה לחבר את זה לספק שבו זמנית מחזיק גם מחשב - ספקים נפוצים הם זולם והם לא מחזיקים את המחשב כמו שהוא - אפילו בלי התוספת הזאת. תוספת עומס של 90W יכולה להרוס את הספק ואת כל מה שמתחבר אליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...